Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nov pohod DD gramofonov?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek-do

ja imaš popolnoma prav, ampak ko je nekdo tako pameten kot AMBASADOR in mu na stara leta po non štop udrihanju po dobrih in slabih gramofonih "prodajo" tako mašino kot je ta Pionner na tajvanu narejen ceneni dj gramofon on pa to ima za sveti gral gramofonov in Pioneerjevo odkritje tople vode,seveda brez da bi ga videl ali slišal, potem pač nisem tiho, seveda zraven takoj mora dodati svojega TD 115 izpred 30-40 let in zaradi katerega ima še danes traume...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, streljam na slepo, ma razen ambasadorja (in g. Kuzme), kdo tukaj mi je zmožen razložit zakaj pojemki in pospeški krožnika in kako ti vplivajo na zvok gramofona kot celote?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Traume zaradi td 115 sem imel jaz, ker so me prepričevali takrat(ne Ambasador), da je ta gramofon 2x boljši od mojega Technicsa. Povuci potegni, oba sta sramota analogiji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audiofrik, smiri živce. TD115 je bil od prijatelja, ki je takrat komaj štartal v Hi-Fi, pa me je zaprosil za montažo Shur-ke.

Kar se tiče Pioneerja, ja, če bi danes štartal s 600euri za gramofon, bi si ga šel sigurno ogledat. Tak test mi vzbudi zanimanje, pa sem ga posredoval tudi drugim.
So mi pa zanimivi tvoji zaključki o mojem pisanju. Tako zanimivi, da sem šel ponovno brati svoje poste, da vidim kje se oprijemlješ Laughing
Sicer pa, a se ne bi raje ukvarjali s temami in ne z osebami.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem kaj je tu težko razložit, vsaka igla pri odčitavanju deluje tudi kot zavora diska.

DD gramofoni to rešujejo ponavadi z servo kontrolo ki večkrat v sekundi popravlja hitrost zato ta v bistvu ni nikoli prava
Jermenarji in koleščkarji ponavadi imajo motorje sinhronizirane na frekvenco omrežja ali z lastnim napajanjem generirajo svojo, ponavadi imajo težje diske ki delujejo kot vztrajnik in kompenzirajo ta bremzanja ročke, pa raztegovanja in mikrozdrsavanje jermena , spreminjanje razdalje med osjo motorja in gramofona ipd


Manj je spreminjanja hitrosti bolj je glasba naravna in tekoča, kakokoli spreminjanje hitrosti se zelo hitro pozna, ni pravega mikrotiminga, kdor je pozorno poslušal kak posnetek klavirja in klavir v resnici hitro sliši koliko je razlike , ali če je poslušal to na kak malo boljši gramofon na pogon z koleščkom ki je tu recimo najmanj občutljiv-seveda v primeru da je pogonski kolešček res v nulo okrogli ne pa 30 let stara otrdela eliptična palačinka z zračnostjo na osi in podobno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma kolkor se spomnim, Audiofrik tudi ni vedel od kje ta mali Thorensi nosijo štempelj. Ali ni hotel vedet!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR
ne vem kaj misliš z temi štemplji, a to leti na kao švicarsko firmo pa je več ali manj delala v nemčiji...ne vem kako vezo to ima pa saj nima smisla razpredati do onemoglosti,

Kar nekaj sem prebral o Thorensih pa o EMT in povezavah oz kdo je bil lastnik koga, kakorkoli so naredili nekaj boljših in nekaj slabših proizvodov, me pa moti da nekdo pred trideset leti ali več kolegu na gramofon montira eno glavo pa nu je v minuti vse jasno, že z cenejšo Stanton 681 bi bil rezultat za pol cene boljši...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj dejstev, ki so zapisana v Service manual za Technics SL-1300, da ne bo preveč širjenja dezinformacij, kako DD ne "vleče" MC glav, in kako hitrost DD ni nikoli stabilna oziroma točna, ipd.

Predvidevam, da boste nekateri skeptiki priznali podatke kot kredibilne in točne, saj jih podaja proizvajalec.

Še nekaj je treba pojasnit, in sicer, če bi Technics recimo izdelal DD gramofon z enako težo krožnika, kot jo imajo vaši hvalospevni jermenarji, ali koleščkarji, EMT-ji itd., ki imajo krožnike težke nekaj Kg, in več, bi bilo zanimivo jih potem primerjati, kateri je bolj stabilen, in kateri princip pogona je boljši.
Namreč Technics, ima maso krožnika 2,5Kg, in že pri tej masi, dosega odlično stabilnost!
Treba je še povdarit, da ti gramofoni, vključno z SL-1210MkII, niso bili v hi-end klasi, s katero se jih pogosto primerja.
Manjša masa krožnika pomeni seveda cenejšo izdelavo, in posledično precej dostopen gramofon v njegovih časih.
Upam da se vidi:


In še deviacija hitrosti glede na load - obremenitev do 300g! - stylus preassure!


_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Ned Mar 29, 2015 21:57; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:


Kopalke Technics-SL 1210



™nek_do@, namesto pik "stroboskopa" bi raje videl zadrgo.....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, v podatkih Technicsa je podan navor 1,5kgcm in štarta na polne obrate v 0,7sek.

Pioneer PLX 1000 pa ima podatek za navor 4,5kgcm in doseže obrate v 0,3sek.

Posploševanje, češ da gre za kopijo ali celo slabo kopijo originala, so neumestna. Lahko ga izdelujejo v isti tovarni, a to še ne pomeni da je isti kot AudioTechnica ali kaj drugega. Tudi ameriški Music Hall se izdeluje v češkem Pro-Ject-u, pa to še ne pomeni da gre za iste gramofone.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Ned Mar 29, 2015 21:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:

Kopalke Technics-SL 1210

™nek_do@, namesto pik "stroboskopa" bi raje videl zadrgo.....

Sem prepričan da večina in to odpeto.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se je par postov nazaj nekdo obregnu v PEAR AUDIO gramofone??? Hahahaha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2015 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Se je par postov nazaj nekdo obregnu v PEAR AUDIO gramofone??? Hahahaha

Ja kako, če pa še ne delajo njihovih kopalk.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2015 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
nek_do@, namesto pik "stroboskopa" bi raje videl zadrgo.....


Ali mi lahko nekdo od vas, ki se spoznate malce bolje od mene na tematiko balansiranja ročic in gramofonskih glav zelo enostavno razloži zakaj na oprsju mladenke na fotografiji desni kanal/stran malce odstopa ( strokovno bi rekli "visi") od referenčnega nivoja.

Ali je to posledica neadekvatnega izbora gramofonske glave in z njim posledično obtežitve, oziroma pritiska igle na izvor zvoka, ali je problem "lufta" ležaja v osi ročice?

Glede na dejstvo, da je zadeva na fotofrafiji poganjana direktno ( direct drive) bi me tudi zanimalo, kaj se zgodi, če bi mladenka prešaltala na "koleščakarje" ali "gumice".

Ima kdo čisto praktične izkušnje, da ne bomo zopet mlatili prazno slamo, oziroma v prevodu teorijo. Enim gre namreč teorija hudo na živce, na srečo ne popolnoma vsem. Še posebno digitalna.



Vem da vas dolgočasim s takimi vprašanji, ampak vseeno.....

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2015 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom probal podat odgovor na tvoje prvo zastavljeno vprašanje zakaj eden od kanalov "visi" od referenčnega nivoja. Bolj kot se poglabljam v to tematiko bolj prihajam do spoznanja, da zadeve morajo bit uravnoteženo ali bolje rečeno nameščene po navodilih oz. čemur so pač namenjene. Torej sledi da morajo bit nameščeni DJ-jevski gramofoni v paru ter v kompletu z mešalno mizo. V teh primerih kakor opažam ne prihaja do vidnih anomalij in to ne glede na vrsto opreme.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 5 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe