Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Novi reciver, problemi.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2015 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A bodo z subom, uredu špilali, bodo dober nadomestek za moje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2015 00:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

N5 po moje ne, bass reflex je zadaj, donelo ti bo, jasnosti ne bo.

Če nimaš prostora za sprednja dva kot se zagre (klasične oblike), potem kupi rabljene okrogle zvočnike (Focal Dome, Kef E305), ali flat (Kef T105, Monitor audio Shadow ...). Satelite jaz ne bi dajal spredaj, če vsaj malo poslušaš glasbo, če je samo za filme so tudi ok.

Iskanje lahko začneš tukaj: http://playroom.si/Zvocniki?sort=p.price&order=ASC&limit=100
ali tudi tukaj http://www.superfi.co.uk/c-178-bookshelf-speakers.aspx

Primerjaj tehnične podatke s prejšnjimi zvočniki, vsaj okvirno bi moral vedeti kje si. Glej podatke pri istih Ohmih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2015 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, na mojo žalost si trenutni ne morem privoščiti teh cen. Včeraj sem tudi že kupil Wharfedale Diamond 8.1, ki mi po velikosti pravi, basreflex imajo naprej. Ko sem jih poslušal brez suba, ni ravno zvok ki bi ga rad poslušal. Ne vem , če bom prav opisal zvok je trd in precej visok. Upam da mi bo sub to popravil.
Kako jih nastavim, ko bom imel sub kot majhne zvočnike in jih (kje) režem ali pa jih nastavim kot velike. Občutek sem imel da bi drugače čisto vzdržali poganjanje mojih 75w pri 8 omih sinusa ali pa 150W max pri 6ohmih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2015 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nastavi tako,da na prednjih frontih nimaš do konca base,torej nekje malo čez polovico.sub imej tudi volumen tam nekje in potem samo uloviš fazni zamik na subu. Seveda je pa zdej vprašanje koliko sploh imaš basov na frontih?Skratka poigraj se malo in nastavi nekako tako,da bo glavni izvor basov na subu. Seveda je pa spet predpogoj,da imaš sub dovolj dober.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2015 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB je napisal/a:
Kako pa igrata ta dva HK za HT?


Sem jih dobil, igrata mi (moje laično uho) precej bolje/seveda ne nizko) kot Wharfedale, ki sem jih lahko na srečo vrnil. Kaj več ko dobim še sub.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2015 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bo šlo brez velikih prednjih. Žena ni preveč vesela. Kakor koli že nastavljam satelite in sub, zvok ni takšen kakršnega bi rad poslušal. Sub bom zadržal, satelite pa prodal. :/
Prvi Eltax(veliki) so od 30-20000HZ jih kaj režem, ko imam sedaj sub? Režem jih pa lahko samo takrat ko jih nastavim kot majhne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdrawljen...

jaz osebno prednje zvocnike rezem samo pri gledanju filmov...
kadar pa poslusam glasbo...pa jih mam v full verziji brez suba...

oblocitev je tvoja nastavis jih tako da ti lepse pasejo v uho....

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdej odvisno o katerem rezu se pogovarjamo. Zgornjem za sub, da omejis frekvence za sub, da le-ta spila npr. v obmocju od 1Hz do max 80Hz, ali pa da rezes tako da ti frekvence pod 80Hz ne igrajo na prednjih velikih zvocnikih.

Js imam Marantz receiver in pri gledanju filmov je rez na receiverju nastavljen na 60Hz, kar je tudi minimum. Imam pa na receiverju nastavljeno za zvocnike Large in pa Both, kar pomeni, da frekvence od 1 - 60Hz prihajajo tako iz suba kot tudi iz prednjih main zvocnikov. Main zvocniki tako spilajo "full range", sub pa spila do 60Hz. Slednje ni prav nic motece. Ce dam pa zvocnike na Small pa mi reze na prednjih zvocnikih vse pod 60Hz. No tu pa imam obcutek, da nekaj manjka, tako da s tem pac nisem bil zadovoljen in imam nastavljeno kot imam nastavljeno.

Pri stereo aplikaciji pa ne uporabljam receiver tako da tam sploh tega ne uporabljam. V stereo aplikaciji uporabljam stereo ojacevalec in rezem direktno na subu, ker mi REL to omogoca, da za HL rezem posebej. Na subu rezem na 28Hz, ce se prav spomnim.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2015 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smile se bom malce poigral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe