Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

B&W 683 NAD T747 vs NAD C356BEE
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
p206cc



Pridružen/-a: Pon Feb 2012 14:14
Prispevkov: 21
Kraj: Dobre-polje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 10:40    Naslov sporočila: B&W 683 NAD T747 vs NAD C356BEE Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

kot je razvidno iz naslova imamo doma hišni kino sestavljen iz B&W 683, HTM 61, LM1 in KEF KHT3005SE. Vse imam naklopljeno na NADa T747. Glasbo poslušam s squeezbox toucha.

Sedaj pa sem pred dilemo ali bi nadgradnja sistem z ojačevalcem C356BEE kaj pomenila za poslušanje glasbe.

Kolikor sem bral so 683 kar požrešni in potrebujejo nekaj več moči. Samo če gledam podatke o moči mojega reciverja ima 7X60W ojačevalec pa ima "samo" dodatnih 20W torej 2X80W.

Vem, da bi bil poizkus najboljša varianta vendar se trenutno v sloveniji ne prodaja nobeden C356BEE zato bi moral zadevo naročiti na ebayu.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2015 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razmišljaš o izboljšanju: dobro je najprej razčistiti kaj si pravzaprav želiš. Začne se s pregledom situacije:
-s čim smo zadovoljni,
-kaj nam manjka,
-kaj nas moti,
Iz tega se izpelje svoje želje - kaj izboljšati in se določi denarni vložek, ki smo ga pripravljeni odšteti za izboljšanje.

Če želiš, da nekdo drugi kaj uporabnega predlaga, brez potrebnih informacij nau šlo. : - kakšno je stanje: prostor- velikost, akustika, postavitev zvočnikov, druge posebnosti, tip poslušanih zvokov - eksplozije v filmih, glasba, katerai glasba... Kako poslušamo ali je to samo nabijanje, ali želimo relativno tiho uživati. Ker lahko je rešitev 10W lampaš ali 200W zmaj ali kaj vmes itd. Lahko je rešitev samo dodatni subwoofer, če ti manjka potres.

Vsekakor 20W gor ali dol ne pomeni ma prav nič v jakosti zvoka. Za slišno podvojitev jakosti je potrebno podvojiti moč, vse ostalo vmes ni ne tič ne miš.
Kaj pričakuješ od boljšega ojačevalca?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p206cc



Pridružen/-a: Pon Feb 2012 14:14
Prispevkov: 21
Kraj: Dobre-polje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

malo sem zaspal pri odgovoru.

Na vprašanje kaj mi manjka, je sicer težko odgovoriti, vendar bi pri moje dosedanjem sistemu potreboval nekaj "več" pri nizkih jakostih. Ko je zadeva na neki glasnosti, ko se lahko še normalno pogovarjaš, je slišati popolnoma enako, kot da bi imel prižgan svoj stari stolp, ki je bil 20.000 SIT. Šele ko zadevo malo bolj pojačam je slišati bolje (več basa, srednjih tonov).

Sistem imam namreč v dnevnih prostorih (dnevna soba + kuhinja + jedilnica) zato ga kadar je celotna družina doma ne more poganjati v neke visoke glasnosti.

Naslednja zadeva, ki me moti je pri gledanju televizije (kadar signal ni Dolby Digital ali DTS, stari filmi, siol) je zvok zelo tih. Če hočem razumeti film brez podnapisov in da v sosednji sobi čebljajo še otroci moram reciver spraviti skoraj do 10.

Soba je velika nekje 28m2. Je pa nepravilnih oblik (en zvočnik je v kotu drugi ne), samo tukaj ne morem pomagati kaj več.

Kar se tiče basa pri filmih, ga je zaradi wooferja zadosti, pri glasbi pa ima reciver analog bypass kjer woofer ne igra, vendar pričakujem od zvočnikov, da bi zmogli sami producirati zadosti basa.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bowers 683 je stara serija ali nova S2?
Pri novi S2 seriji so izboljšali base in visoke, srednji pa so izgubili na resoluciji - razumljivost govora na nizki glasnosti naprimer. Ko se jakost poveča, pa se stanje izboljša. To pišem, ker so italijani na testu to ugotavljali in kot ti opisuješ vidim podobnost.

Hm, poskusi se poigrati tudi s kabli, a ne se zaletavat. Sem že imel priliko sprobavat razne poceni napajalne (tudi Audioquest), ki so bili zabuhli - točno to, česar ne potrebuješ. Kaj imaš ti na NAD-u?
Poleg napajalnega za NAD, bi dobro še zvočniške za 683..

- Vsekakor pomanjkanje basa pri nizki jakosti je popolnoma normalna zadeva, fiziološko pogojena, ker tako ljudje slišimo - zato so včasih ojačevalci imeli loudness funkcijo.

- Ni pomembno na koliko obrneš gumb, temveč koliko naglas mora biti, da postane razumljivo. Položaj gumba je relativna zadeva.
(Pri mojem ojačevalcu naprimer za priti na max glasnost ga moram 10x obrniti naokoli (ima optični čitalec odzadaj, ki komandira logiko za preklapljanje relejev) če grem počasi. Če hitro obračam pa sta dovolj dva obrata.)

- Kar nekaj vprašanj pa je okoli priklopov: za filme deluje KEF s petimi mini zvočniki naokoli + sub? Kdaj pa je Bowers vključen in kako? Če uporabljaš vse hkrati, ti je hitro hitro centralni kanal za dialoge pretih.
In potem so tu še nastavitve na ojačevalcu.

- Postavitev zvočnika blizu kota zelo ojača (toda nelinearno) base - to pa zamaskira - preglasi višji spekter in naredi govor nerazumljiv. Bog pomagi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p206cc



Pridružen/-a: Pon Feb 2012 14:14
Prispevkov: 21
Kraj: Dobre-polje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mogoče nisem napisal dovolj rzumljivo, imam celoten hišni kino bowers (s1), samo woofer je kefov. Tako pri gledanju tv ja prihaja na podlagi dolby prologic glas samo iz centra. Ko poslusammuziko pa delujeta samo 683ki, ker imam toucha priklopljenega preko chinchov in takrat reciver uporablja analog bypass in poganja samo dva kanala.

Drugače je napajalni kabel za nada originalni za zvočnike pa qed silver anaversity xt.

Upam, da je sedaj bolj razumljivo. Skratka pri nizkih glasnosti nimas občutka, da gre za nekaj drazji sistem (čeprav vem da cena ni pogoj za dober zvok). Kadar pa je film v DD ali DTS pa je zvok za dol pasti.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 04:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

p206cc je napisal/a:
Pozdravljeni,
...
Drugače je napajalni kabel za nada originalni za zvočnike pa qed silver anaversity xt.

Upam, da je sedaj bolj razumljivo. Skratka pri nizkih glasnosti nimas občutka, da gre za nekaj drazji sistem (čeprav vem da cena ni pogoj za dober zvok). Kadar pa je film v DD ali DTS pa je zvok za dol pasti.

Lp

Nekaj lahko doprinese ustreznejši napajalni kabel, drugače pa se mi zdi to težko rešljiva matematika s HT ojačevalcem.
Resolucija ojačevalca ni ravno na top listi HT izdelkov. Še pri stereo avdiofilskih izdelkih ni samoumevno.
Razkošje detajlov, ambience, izzvenevanj že pri malih glasnostih je privilegij in prednost dragih naprav. Najcenejša bližnjica, ki jo poznam, so single ended lampaši. Samo to nima zveze s HT uporabo. Obstaja peščica tranzistorjev, ki bi prav tako šla skozi (od vintage se spomnim npr. integrirc MAS Ikarus) a tudi to ni HT.

Ne vem pa, kako se obnesejo razne D klase. Za novi NAD D3020 pravijo da je zelo ok na nizki glasnosti, tako da obstaja upanje v obliki HT receiverja na D bazi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p206cc



Pridružen/-a: Pon Feb 2012 14:14
Prispevkov: 21
Kraj: Dobre-polje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Se opravičujem za nevednost, kaj pomeni HT Embarassed

Drugače pa glede napajalnega kabla,, ali lahko dobimkakšen primer. Ali je kakšen problem kako kvalitetna je napeljava do vtičnice?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 03:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
HT = Home Theatre.
Sicer nimam omenjenega receiverja, imam model 773, ki je še tastar tip a močnejši .Nekaj sem testiral in nanj priklopil Jamo E800, nekaj takega, kar sem imel ravno pri roki. Zvok nič posebnega, nekaj mu manjka.
Sem potem te iste zvočnike priključil na Atoll integrirca - popolnoma druga pesem (je pa res, da sem ga priključil z drugimi kabli (Audio Magic Air interkonekti in Nordost Octava zvočniški, prav tako je bilo napajanje drugo - naprave priključene na Trafomatic Audio Experience 1000). No, zaradi splošne drugačne konfiguracije je potem težko primerjati, ker že NAD-u nisem dal enakih pogojev.

Z NAD integrirci imam take izkušnje (niso pa vsi modeli enaki - stari modeli so boljši po mojem mnenju), da je slabši predojačevalni sklop in je glavni razlog, ki zamori zvok. Najprej zvok tak kot ga opisujete, pač nekaj špila, nobene dinamike, manjka spodnjega registra, slišen bolj mid/high del, vglavnem ni preveč za dolgotrajno poslušanje. Na preojačevalni sklop zamenjam z Lexicon predojačevalcem in rečem samo WTF?
Potem človeka ne moti nič več, ne manjka nič, zvok poln (pa so bili zvočniki za na stojala), slišiš samo musko s polno dinamike, zvočniki izginejo. Ko pa tega ni se pa človek obremenjuje tega ni, v tem frekvenčnem delu mu nekaj manjka, naporen zvok....

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred časom sem še vztrajal, a potem odnehal prepričevati, da HT (home theatre) ojačevalci/receiverji ne nudijo nekega užitka pri poslušanju - razen otročarij v stilu da ti muha kroži naokoli po zvočnikih ali ti za hrbtom repetirajo puško. Žrtvuješ pa vse bogatstvo zvokov glasbene reprodukcije.

Tako sem razvil določeno alergijo napram X.Y sistemom, ker kup denarja potrošiš za količino, ne za kakovost. A kot sem rekel, boli me đoka - ko voli nek izvoli. Za eno karjolo denarja so dobri razni top Denoni..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p206cc



Pridružen/-a: Pon Feb 2012 14:14
Prispevkov: 21
Kraj: Dobre-polje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ravno zato sprašujem o nadgradnji sistema, da bi za stereo (glasbo) dodal še en stereo ojačevalec in ga prevezal preko reciverja.

Torej prvotno vprašanje ni bilo kateri HT reciver naj kupim, da bo boljši od obstoječega, temveč ali bi stereo ojačevalec recimo NAD C356BEE kaj doprinesel k boljšemu zvoku pri glasbi. Oziroma kateri bi bil še bolj primeren od tega.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
V kolikor vas res zanima kako vaši zvočniki igrajo z različnimi ojačevalniki se lahko oglasite pri meni, pa jih priključiva. V tem primeru bi bil izvor zvoka priključen direktno na integrirca. Ne stane vas nič, edino jaz bi moral riskirat svoj čas z otroci.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

p206cc je napisal/a:
Pozdravljeni,

ravno zato sprašujem o nadgradnji sistema, da bi za stereo (glasbo) dodal še en stereo ojačevalec in ga prevezal preko reciverja.

Torej prvotno vprašanje ni bilo kateri HT reciver naj kupim, da bo boljši od obstoječega, temveč ali bi stereo ojačevalec recimo NAD C356BEE kaj doprinesel k boljšemu zvoku pri glasbi. Oziroma kateri bi bil še bolj primeren od tega.

lp

Saj počasi se bomo sporazumeli:
kot je že administrator povedal: signal ne sme videti niti od daleč HT naprave, ne sme iti skozi, biti priključen nanj. Zvočniki morajo biti na spodobni elektroniki. Nič ti ne pomaga vrhunski ojačevalec, če dobi signal skozi pajčevino poceni HT naprave oziroma A/V receiverja (dolby čipov, procesorjev vseh vrst, ipd.)

Ali uporabiš res top HT receiver - ali imaš dva ločena sistema: eden za home theater in drugi za stereo.

Če gre verjeti italijanom, so na Bowersu CM8, ki je zelo podoben tvojim zvočnikom, samo eno klaso višje, uspešno uporabili integrirc Primare I32. Beštija z izmerjenimi 180W/300W (8/4ohm) po kanalu. Peli so hvalnice res uspeli kombinaciji presenetljivi bogatosti zvoka za srednjo klaso, kateri pripada. (dobro se je obnesel tudi z MonitorAudio PL200). Probaj, naprej samega, potem pa še skozi HT - glih da se prepričaš 'qua dogaya'.

Glede NAD-a ki ga omenjaš: svaka čast, a tudi on ne more pobegniti od dejstva, da je preveč poceni gradnje. Bolje bi bilo, samo dosti premalo, glede na to kaj se da doseči z Bowersi. Je potrebno poseči višje.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Mar 02, 2015 15:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador to ni cisto res kar si napisal, da je potrebno imeti dva popolnoma locena sistema. To je bolj stvar tega ali imamo doma dovolj prostora za dva sistema in seveda danar.

Stereo ojacevalec, ki ima HT bapass je tocno to, da omogoci, da A/V receiver NI noben faktor pri poslusanju glasbe. HT bypass je v rabi zgolj samo v HT aplikaciji za poganjanje front L in R kanala. V stereo aplikaciji pa je A/V receiver ugasnjen in ne pomeni nobenega faktorja. Tudi vse naprave CDP, gramofon, DAC so prikljucene direktno na stereo ojacevalec in gre vse popolnoma mimo A/V reciverja. Tudi kabli za L in R zvocnike gredo iz stereo ojacevalca in ne iz A/V receiverja. Torej tovrstna aplikacija omogoca izkoristiti potencial dobrih zvocnikov v dvojni namen. V stereo aplikaciji pa popolnoma neodvisno od vse A/V pajcevine.

HT bypass danes na sodobnih integrircih ni nic novega. Lista je pa tukaj, med njimi so tudi vrhunski stereo ojacevalci.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown


Nazadnje urejal/a delfinus Pon Mar 02, 2015 15:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@delfinus: se vidi, da me to področje ne briga preveč ...
Toliko bolje, če ima direct funcijo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador:
ja stos je v tem, da pri stereo aplikaciji ni nobenih vmesnih clenov. Dvokanalni viri gredo vsi direkt na stereo ojacevalec. Vsa ostala A/V navlaka pa je prikljucena na receiver in je na Off, ko se poslusa stereo glasbo. Torej ni faktor v verigi.

Kvecjemu teoreticno je lahko izguba samo v HT aplikaciji. Ampak, ce imamo v verigi npr. Gryphon Diablo-ta dvomim, da bi bila kaksna izguba. Stereo ojacevalec s HT bypassom je tam samo zaradi enega razloga - omogociti uzivanje v stereo glasbi neodvisno od A/V receiverja in izrabiti potencial front zvocnikov.

Locen sistem je smiselen, ce imamo na voljo dva placa, pa seveda ce se gremo HT resno in si zelimo top zvocno dozivetje tudi v HT. Ampak tam s temi komercialnimi receiverji tako ne bomo sli cez. Pa tudi strosek gradnje taksnega audio sistema v HT bo krepko usekal po zepu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe