Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvoč. Bose 901, nasveti/primerni ojačevalci/podobni zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

- Obstaja tisti ki zna in tisti, ki ne zna.
- Jaz zna.

(preveden geg iz filma Adriana Celentana, sicer odličnega italijanskega pevca) Si me spomnil na ta štos @fjaka Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in tisti ki misli da zna...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker čitam tole, mi ne da, da se ne oglasim, ker bi človek rad imel močan amp, za čim boljšo ceno....

Mc2 T-1000 ali dražji Mc2 S-800, ki je narejen za domačo hi-fi uporabo, to bo Bose 901 iztrgalo driverje iz ležišč, haha, 2x260w oziroma S-800 2x625w, tako po spominu...., obrni se na Robi Ličen, on jih ima. Imel sem na probi oba-zelo dobro. So pa to končne stopnje.

Samo, da omenim, okoli leta 1980 sem imel kar nekaj časa tudi Soundcraftsmen SP4002 predojačevalec, ki ni bil slab, (za tiste čase kar dober) ima pa zelo dober pre za gramofon. Ni pa to za Bose 901, (mislim EQ).
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jih imel na železni konstrukciji nad glavo, posodil mi jih je prijatelj, ki je šel v vojsko.... in sicer v sobi 2,6 x 3,4 cca....bili so serija 4 in sem jih imel prikjučene na Phase linear ( mislim da 200 ) 2x 12o W ( čeme spomin ne vara ) . Še danes si z @audiofrikom nisva soglasna o izkoristku, jaz trdim, da je imel Bose orjaški izkoristek - čez 100dB /w ...@audiofrik trdi drugače....skratka, bil je en najbolj uživaških zvočnikov, ki se jih spomnim in je takrat delal praktično čisto na vse, na kar si ga priključil. Lastnik je imel receiver Sansui ( mislim da ) d 70....Pred par meseci se mi je milo storilo, ko sem jih znova videl v trgovini v Šiški ( se ne spomnim imena trgovine ) , kjer so mi povedali, da so imeli od takrat - poznih 70- začetek 80 - ko sem jih s- poznal,pa do danes- ogromno število updatov...upam, da niso šli na radikalno izgubo izkoristka, kar bi bila velika škoda...V tistih časih smo na njihov račun zaslužili še kak dinar s prirejanjem sindikalnih plesov : kasetar, Phase linear pred& končna Bose 901 + kalorifer za hlajenje končne stopnje, ju-hu...evribadidiskosaund...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan


mislim da je večino vsega pojasnil vintagesonic, najbrž je bil tvoj par že novejši, jaz sem imel če me spomin ne vara serijo 2, skoraj sigurno ne 3...takrat jih je bilo zelo težko in predvsem drago dobiti, kolega je na srečo imel sestro poročeno z ameriškim oficirjem v bazi blizu Stuttgarta in so lahko kupovali po smešnih, mislim da ameriških in še tax free cenah in marsikaj je šlo seveda tudi naokrog ne samo po nemčiji ampak tudi v takratno YU..
kakorkoli Sansui 919 eden takrat dosti solidnih integrircev in za večina, tudi Infinitiye dosti močnih, je precej počepnil, ko sem prešaltal na Son of Ampzilla je pa bila to že kar poezija, tako da ja moji so bili kar požrešni, v MB pa je eden imel zanje kar BOSE 1800 to je pa iz teh škatlic res naredilo čudež
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Devialet s svojim SAM ( Speaker Active Matching ) utegne nogonit legende, da krvavi pot potijo. Koiiko je investicija smiselna za parjenje preteklosti s prihodnostjo pa ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Devialet s svojim SAM ( Speaker Active Matching ) utegne nogonit legende, da krvavi pot potijo. Koiiko je investicija smiselna za parjenje preteklosti s prihodnostjo pa ne vem.

obstajajo tudi vintage ojačevalci in receiverji ,ki igrajo kot ,da imajo ta SAM sistem montiran (ujamejo se z veliko večino zvočnikov ) eden takih je že marantz 2275..seveda ,če je brezhiben...
priznam pa ,da ga na te bose 901 še nisem slišal.....mogoče ga je že kdo priklopil z njihovim eqvilajzerjem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 07:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drago, če se ti dopade, zakaj pa ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:




Kakšna 500tka se da občasno dobit, za kar soliden dnar ...

http://www.audioscope.net/marantz-model-500-p-2088.html

U ta je spet "konkreten" !! Crying or Very sad Crying or Very sad


To "spodaj" je bil relativno dober nakup, vsaj po mojih subjektivnih kriterijih. Dve Marantz končni 510M in še nekaj drobiža ( tuner in pre) za manj kot 4000 evrov. Takšnih priložnosti ni ravno v izobilju.

http://www.ebay.it/itm/MARANTZ-console-4000-tuner-125-preamp-3800-power-amplifiers-2-x-510-M-/251785775884



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se da Bose 901 priklopit na DAC ki ima analog out? Tisti equalizer mi ni jasen povsem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?aamps&1367456132&openusid&zzGlenfihi&4&5

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=609662
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kolikor pride komu prav

http://www.kupujemprodajem.com/bose-901-series-Vl-29932935-oglas.htm?filter_id=9707
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe