Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
Trancedeejay je pametno napisal in z njim se popolnoma strinjam. Kar se tiče Mozarta pa ne bom komentiral, ker ga osebno ne poznam. Sem vesel vsakega, ki organizira kakšno srečanje v naši Sloveniji. Glasnih na forumih je itak že preveč. Tako da z moje strani grejo pohvale Mozartu. Sam se bom potrudil in upam, da z Mestnim skoraj dokončava moj sistem pred srečanjem. To bo prvi slušalkarski sistem s komplet ozičenjem od Mestnega Pu-ja. Slušalke Beyerdynamic DT770 PRO bomo komplet predelali s pomočjo Blaža Erzetiča (slovenskega izdelovalca slušalkarskih ojačevalnikov). Komplet ožičenje od slušalk, povezovalni in napajalni bojo od Mestnega, ojačevalnik bo Erzetich audio Perfidus, dac pa eden boljših v svojem razredu M2Tech hiface dac. Slušalke bojo deležne tudi manjših sprememb (dodali bomo volno, samolepilne bitumen panele) Konektor bo eden najboljših, katerega se da dobiti na tržišču. Gre za 6.3 jack Furutech CF-763r. Za najmanj denarja sem hotel dobiti čimveč. Ubistvu sem poskusni zajček za kable od Mestnega za slušalkarske sisteme. Edino škoda, da nimam še njegove razdelilne letve. Če bo vse po sreči bom enkrat tudi to nabavil. Edina omejitev je bil budget in zaprt sistem slušalk. Žal ne smem motiti okolice. Verjetno bom s časom nabavil kakšne pol odpte ali odprte zato tudi grem na srečanje, da vidim kako se bojo druge slušalke obnesle na mojem sistemu. Zaenkrat te popolnoma zadostujejo.


LP

Zelo pomemben je kabel od DACa do ojačevalca, še posebej "3,5mm jack" na tem kablu ...

Uštimaj si na "izvoru glasbe"- "predvajalniku" da si inštaliraš ASIO gonilnike ne samo osnovne, tukaj je še veliko rezerve (Nazadnje, ko si bil pri meni sva inštalirala samo osnovo)...
Tudi na samo glasba pazi kje jo dobiš ali kaj delaš z njo, ker FLAC ni enak FLACU... Nekaj tvojih se mi je zdelo sumljivih (me je zvok spominjal na MP3, zrnat prizvok s slabšo resolucijo s slabše izraženim odrom) in sem iste stvari primerjal z mojimi in je bila razlika.
Veliko tega kroži naokoli zastonj ali za male pare, ma so lahko samo cenene pretvorbe iz MP3 v Flac ... Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
xray80 je napisal/a:
Trancedeejay je pametno napisal in z njim se popolnoma strinjam. Kar se tiče Mozarta pa ne bom komentiral, ker ga osebno ne poznam. Sem vesel vsakega, ki organizira kakšno srečanje v naši Sloveniji. Glasnih na forumih je itak že preveč. Tako da z moje strani grejo pohvale Mozartu. Sam se bom potrudil in upam, da z Mestnim skoraj dokončava moj sistem pred srečanjem. To bo prvi slušalkarski sistem s komplet ozičenjem od Mestnega Pu-ja. Slušalke Beyerdynamic DT770 PRO bomo komplet predelali s pomočjo Blaža Erzetiča (slovenskega izdelovalca slušalkarskih ojačevalnikov). Komplet ožičenje od slušalk, povezovalni in napajalni bojo od Mestnega, ojačevalnik bo Erzetich audio Perfidus, dac pa eden boljših v svojem razredu M2Tech hiface dac. Slušalke bojo deležne tudi manjših sprememb (dodali bomo volno, samolepilne bitumen panele) Konektor bo eden najboljših, katerega se da dobiti na tržišču. Gre za 6.3 jack Furutech CF-763r. Za najmanj denarja sem hotel dobiti čimveč. Ubistvu sem poskusni zajček za kable od Mestnega za slušalkarske sisteme. Edino škoda, da nimam še njegove razdelilne letve. Če bo vse po sreči bom enkrat tudi to nabavil. Edina omejitev je bil budget in zaprt sistem slušalk. Žal ne smem motiti okolice. Verjetno bom s časom nabavil kakšne pol odpte ali odprte zato tudi grem na srečanje, da vidim kako se bojo druge slušalke obnesle na mojem sistemu. Zaenkrat te popolnoma zadostujejo.


LP

Zelo pomemben je kabel od DACa do ojačevalca, še posebej "3,5mm jack" na tem kablu ...

Uštimaj si na "izvoru glasbe"- "predvajalniku" da si inštaliraš ASIO gonilnike ne samo osnovne, tukaj je še veliko rezerve (Nazadnje, ko si bil pri meni sva inštalirala samo osnovo)...
Tudi na samo glasba pazi kje jo dobiš ali kaj delaš z njo, ker FLAC ni enak FLACU... Nekaj tvojih se mi je zdelo sumljivih (me je zvok spominjal na MP3, zrnat prizvok s slabšo resolucijo s slabše izraženim odrom) in sem iste stvari primerjal z mojimi in je bila razlika.
Veliko tega kroži naokoli zastonj ali za male pare, ma so lahko samo cenene pretvorbe iz MP3 v Flac ... Wink


Ajka pozdravljen.
Vsakega nasveta sem zelo vesel Wink
Glede driverjev sem na svojem stacionarnem računalniku inštaliral iste driverje kot sva na prenosniku. (Verzija: 1.7.0).
http://www.m2tech.biz/hiface_dac.html#driver
Mogoče veš kje lahko dobim asio driverje? Na njihovi spletni strani jih ne najdem.
Kar se tiče 3.5 konektorja je dal Mestni enega katerega je imel doma, pravi da je o.k. Sam bi dal Furutech FT-735. Zgleda da CF-735 ne obstaja, da bi bil v istem rangu kot 6.3 konektor. RCA konektorja na drugi strani povezovalnega, naj bi bila zelo kakovostna. Kar se tiče samplov pa verjemi, da zdej ko sem v sistem dodal nov povezovalni kabel in ojačevalec se zelo dobro sliši razlika. Na sejem bom prisensel samo najboljše sample.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi slušalke testirajte z Mozartovo glasbo.
Zelo zaguljen avtor je to in ne sliši se dobro kar tako. Se je potrebno zelo potruditi, da se kaj izcimi.
Če pustimo na stran zlajnane melodije, bodite pozorni na manj melodične dele. Je pa res problem, ker zlepa ne najdeš spodobne reference tega avtorja.
Zato ga avdiofili v povprečju ne marajo.
Tudi jaz sem Charlie.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
ajka je napisal/a:
xray80 je napisal/a:
Trancedeejay je pametno napisal in z njim se popolnoma strinjam. Kar se tiče Mozarta pa ne bom komentiral, ker ga osebno ne poznam. Sem vesel vsakega, ki organizira kakšno srečanje v naši Sloveniji. Glasnih na forumih je itak že preveč. Tako da z moje strani grejo pohvale Mozartu. Sam se bom potrudil in upam, da z Mestnim skoraj dokončava moj sistem pred srečanjem. To bo prvi slušalkarski sistem s komplet ozičenjem od Mestnega Pu-ja. Slušalke Beyerdynamic DT770 PRO bomo komplet predelali s pomočjo Blaža Erzetiča (slovenskega izdelovalca slušalkarskih ojačevalnikov). Komplet ožičenje od slušalk, povezovalni in napajalni bojo od Mestnega, ojačevalnik bo Erzetich audio Perfidus, dac pa eden boljših v svojem razredu M2Tech hiface dac. Slušalke bojo deležne tudi manjših sprememb (dodali bomo volno, samolepilne bitumen panele) Konektor bo eden najboljših, katerega se da dobiti na tržišču. Gre za 6.3 jack Furutech CF-763r. Za najmanj denarja sem hotel dobiti čimveč. Ubistvu sem poskusni zajček za kable od Mestnega za slušalkarske sisteme. Edino škoda, da nimam še njegove razdelilne letve. Če bo vse po sreči bom enkrat tudi to nabavil. Edina omejitev je bil budget in zaprt sistem slušalk. Žal ne smem motiti okolice. Verjetno bom s časom nabavil kakšne pol odpte ali odprte zato tudi grem na srečanje, da vidim kako se bojo druge slušalke obnesle na mojem sistemu. Zaenkrat te popolnoma zadostujejo.


LP

Zelo pomemben je kabel od DACa do ojačevalca, še posebej "3,5mm jack" na tem kablu ...

Uštimaj si na "izvoru glasbe"- "predvajalniku" da si inštaliraš ASIO gonilnike ne samo osnovne, tukaj je še veliko rezerve (Nazadnje, ko si bil pri meni sva inštalirala samo osnovo)...
Tudi na samo glasba pazi kje jo dobiš ali kaj delaš z njo, ker FLAC ni enak FLACU... Nekaj tvojih se mi je zdelo sumljivih (me je zvok spominjal na MP3, zrnat prizvok s slabšo resolucijo s slabše izraženim odrom) in sem iste stvari primerjal z mojimi in je bila razlika.
Veliko tega kroži naokoli zastonj ali za male pare, ma so lahko samo cenene pretvorbe iz MP3 v Flac ... Wink


Ajka pozdravljen.
Vsakega nasveta sem zelo vesel Wink
Glede driverjev sem na svojem stacionarnem računalniku inštaliral iste driverje kot sva na prenosniku. (Verzija: 1.7.0).
http://www.m2tech.biz/hiface_dac.html#driver
Mogoče veš kje lahko dobim asio driverje? Na njihovi spletni strani jih ne najdem.
Kar se tiče 3.5 konektorja je dal Mestni enega katerega je imel doma, pravi da je o.k. Sam bi dal Furutech FT-735. Zgleda da CF-735 ne obstaja, da bi bil v istem rangu kot 6.3 konektor. RCA konektorja na drugi strani povezovalnega, naj bi bila zelo kakovostna. Kar se tiče samplov pa verjemi, da zdej ko sem v sistem dodal nov povezovalni kabel in ojačevalec se zelo dobro sliši razlika. Na sejem bom prisensel samo najboljše sample.


LP

Ne vem kateri predvajalnik uporabljaš, ma za npr. FooBar imaš kar nekaj možnosti poleg ASIO, poglej navodila, se da vse tam najt ...
http://www.m2tech.biz/public/pdf/hiFace%20DAC%20user%20manual%201-1.pdf
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Tudi slušalke testirajte z Mozartovo glasbo.
Zelo zaguljen avtor je to in ne sliši se dobro kar tako. Se je potrebno zelo potruditi, da se kaj izcimi.
Če pustimo na stran zlajnane melodije, bodite pozorni na manj melodične dele. Je pa res problem, ker zlepa ne najdeš spodobne reference tega avtorja.
Zato ga avdiofili v povprečju ne marajo.
Tudi jaz sem Charlie.


LP

@ambasador spoštujem poznavalstvo klasične glasbe in testiranje audio aparatur z njo ali kako sploh najdeš in potem izbereš kateri posnetek je "najprimernejši", ker zaboga na tisoče posnetkov klasične glasbe več ali manj vsem nekaj fali, eni so nevtralni pa brez dinamike, eno posneti suho, nadležno pa ne transparentno ali temno svetlo, popačeno, da sploh ne govorimo na celotnem LPju, CDju, Flacu in še čem ma redko najdeš en kompleten izdelek.
Da sploh ne omenim različne založbe in načine snemanja ufff zaboli glava.

Izbereš napačen posnetek in evo pade napačna sodba, ali sistem nč kriv posnetek "falš" .
Moje mnenje je , da so aparature že dosegle že zelo visok nivo reprodukcije ma "vir" je še vedno "šibka točka" ne glede na format Exclamation Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka@
Hvala za pomoč. Uporabljam predvajalnik Foobar 2000 in glede na navodila mislim, da ne bo problem nastavit Foobarja.

Ambasador@
Sem poskusil na mojem sistemu predvajat par komadov od Mozarta. Rezultat je bil, kot sta že samo ugotovila. Enostavno ko sestaviš kakovosten sistem, se hitro sliši ali je posnetek kakovosten ali ne. Po mojem tukaj gre za problem, ker enostavno je težko dobit kvaliteten posnetek. Tej moji so bili ripani iz original Cd-ja v flac format z EAC-jem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledam fotko pa mi ni najbolj jasno... mi lahko kdo prosim razloži v čem je fora takih bikovskih slušalkarskih žnor?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Gledam fotko pa mi ni najbolj jasno... mi lahko kdo prosim razloži v čem je fora takih bikovskih slušalkarskih žnor?



Morda pa so "žnore" večinoma iz izolacije - tkanine in so torej lahke in nemoteče. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlagov za pro et contra je kolikor hočeš in, če se komu lušta čitat je
tukaj
dosti tega že na 960 straneh.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Razlagov za pro et contra je kolikor hočeš in, če se komu lušta čitat je
tukaj
dosti tega že na 960 straneh.


Hvala za povezavo.

Štekam, da zamenjaš kabel z nekim boljšim, če je že preostanek verige vrhunski in to verjetno doda tisto pikico na i, to mi je kristalno jasno. Ni pa mi jasno zakaj take bikovske žnore kot da se pretakajo nevem kak hudi amperi. Da ne govorim o udobnosti. Recimo sposojena fotka z gornje teme na head-fi:



head-fi photo

Dotične slušalke že same po sebi težke, polj zraven še bikovski kabel da je še bolj neudobno in okorno vse skupaj in nikak ne moreš pozabit da jih imaš gor. Ne vem no ali pa sem jaz neprilagojen hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pri večjem preseku kabla elektroni tečejo vzporedno in dobiš večjo širino odra Laughing

keep it simple end enjoy music....

jaz sem pa čist po naključju in iz firbca predvsem pa za late night poslušanje nabavu tole:



prvi vtisi so zelo pozitivni, čeprav ne gre za visok rang slušalk sem z zvokom direktno iz prenosnika zelo zadovoljen, predvsem mi je všeč bas, slušalke niso bas heavey ampak zelo naravne, to se lepo opazi pri kakšnem kontrabasu, ki je lep naraven kot bi sedel poleg njega, super so tudi vokali. Tudi nošenje je udobno, enkrat jih moram priklopit še na kak amp da vidim razliko. Zaenkrat moje želje po slušalicah potešene...

P.S
drugače pa imam še Shure E2c in ear ki jih uporabljam predvsem za in ear monitoring za igranje z bendom občasno tudi za poslušanje glasbe so zelo analitične in čiste je pa precej razlike kako so vstavljene v uho če niso dovolj globoko izkubiš nekaj basa

http://www.amazon.com/Shure-Isolating-Earphones-Discontinued-Manufacturer/dp/B0000CE1UO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super Benz220d Smile

No jaz tudi letos upiknem slušalkarski sistem. Mudi se mi nikamor ne, zbiram izkušnje, čekiram ponudbo, pretresavam forume s to tematiko,... lepo počasi in užitkom. Very Happy

En fukiš laptopček za izvor glasbe in vse ostale vsakdanje stvari počet gor. DAC/AMP je edina stvar za katero že točno vem katera bo in to bo tale hi-tech zadevšna in pa slušalke. Pri slednjih prvi pogoj udobnost, želim kolikor se da pozabit da jih imam gor. Lahko so še tako vrhunsko zvočeče, če so obautne, žulijo, pritiskajo,... me ne interesirajo. Pa odprtega tipa bodo.

Za drugi izvor zvoka študiram prenosni hi-res predvajalnik kot je Fiio X5:


Ali novi Cayin N6:



Nobenega od obeh še nisem slišal, na forumih ju zelo hvalijo, sploh za svoj denar. No jaz bi to uporabljal tako direkt na slušalke kot preko digitalnega izhoda na zgornji hi-tech DAC/AMP, ki ga bom upiknil. Tako predvajalnik kot DAC/AMP imata baterijsko napajanje s čemer ubiješ dve muhi na en mah. Rešen si 220V mreže in dreka, ki prileti po njej. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slišal sem, da naj bi v bližnji prihodnosti pri Pear Audio prodajali Calix M po ugodni ceni.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Slišal sem, da naj bi v bližnji prihodnosti pri Pear Audio prodajali Calix M po ugodni ceni.
lpm


Izgleda zelo lušten predvajalnik. Cool



Osebno me na podlagi vsega prebranega moti, da nima digitalnega izhoda zaradi česar ga ne moreš uporabiti kot digitalni transport na kak boljši zunanji dac ali dac/amp. Preko njegove vgrajene mikro USB reže pa ne zna strimat ven glasbe. Za moje pojme prenosni predvajalnik takega cenovnega ranga to mora imet oziroma znat. Škoda, ker izgleda pa zadevšna res luštno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa za prenosno varianto uporabljam Apple iPod touch.
Na njem poslušam glasbo, gledam koncerte ali filme in brskam po internetu.





Tenutno čakam na "IE 800 high-end headphones from Sennheiser". Very Happy
Nekateri jim pravijo mini HD800.
Ohišje je iz keramike, kabli ojačani z kevlarjem, 7mm single driver z dvema bas portoma z zadne strani.
Razvijali so jih pet let.



lp
Bojan


Nazadnje urejal/a bojc08 Sre Feb 04, 2015 20:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 7 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe