Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

rca vtiči in vtičnice

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 17:22    Naslov sporočila: rca vtiči in vtičnice Odgovori s citatom

Zanima me, če mogoče kdo ve, kateri material uporabljajo proizvajalci rca vtičnic in vtičev?

Vrhnji sloj je pri cenejših vtičih in vtičnicah pozlačen, zanima pa me kaj se skriva pod tem tankim slojem. Pri dražjih modelih vem da uporabljajo baker, kaj pa pri cenejših?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tisoče proizvajalc in še več raznih materialov, malo boljši v osnovi medenino ali celo srebro, cenejši kar je najceneje... vse lar lahko poceni obdelajo in da prevaja in se da lotati oz vijačiti, tudi vsaka kovina je dugačna imaš baker za maloenaja pa elo is baker...

še veliko pomembnejša je natančnost izdelave ki je pri rca zelo različna , še najbolj pa je pomemben postopek nanosa ali večih nanosov posameznih kovin, veliko se jih v osnovi niklja.... pa dielektrik in morje dobnarij ki loči dober od slabega konektorja, pa kombinacija ka bolj paja in manj oksidira
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za info, se mi je kar dozdevalo, da je pri cenejših notri vsega boga, ker sem jih te dni nekaj razstavil, odbrusil in prevrtal in odkril čez kakšno nesnago mora it signal Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na skoraj vseh je prvi galvanski sloj nikelj ,na katerega se zlato zelo lepo prime,
in zadostuje že zelo tanek sloj zlata zato da pride do izraza lepa zlata barva.Baje nikelj ni prav dober prevodnik.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 19:21    Naslov sporočila: Re: rca vtiči in vtičnice Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:
Zanima me, če mogoče kdo ve, kateri material uporabljajo proizvajalci rca vtičnic in vtičev?

Vrhnji sloj je pri cenejših vtičih in vtičnicah pozlačen, zanima pa me kaj se skriva pod tem tankim slojem. Pri dražjih modelih vem da uporabljajo baker, kaj pa pri cenejših?


Ti bom posodil par masivnih WBT lookalike rodiniranih RCA vtičnic, na katere se žice vijačijo, ker dejansko "zvenijo" zelo drugače od večine vtičnic na trgu in ene CMC- posrebrene, ki spet "zvenijo"(zvočni pečat drugačnih materijalov in coatingov) drugače.
Dejansko je velika razlika v litinah in nanosih in izvedbi, pri obeh. Spadata v srednji cenovni rang.

Boš pa moral zvrtat luknje zanje v isto komponento v eni liniji in jih ožičit zvezno z parom Neutrik vtičnic, ki sem ti jih dal zadnjič. Mislim, da imam celo nekje v nadlcih še ene podobne Neutrikovim, če te mika?

Zanima me kako se bodo ti "zvočni pečati" zelo različnih kovin v teh vtičnicah odrazili na tvojem sistemu.
Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn pu hvala za ponubo, se bova slišala pa bova probala, ko bom spet imel sistem. Trenutno imam sistem podrt, ker delam poslušalnico in bo še kar nekaj časa trajalo, da jo sestavim skupaj Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:
Mestn pu hvala za ponubo, se bova slišala pa bova probala, ko bom spet imel sistem. Trenutno imam sistem podrt, ker delam poslušalnico in bo še kar nekaj časa trajalo, da jo sestavim skupaj Wink
Okidoki, Moj sistem je tudi v sestavljanju po testu najnižjih frekvenc pri najvišjem možnem signalu... Wink
Znaš slučajno švasat kovinske nosilce?
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Znam, če kaj rabiš me pokliči pa se zmeniva Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe