Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

3 sistemski OB, U-frame, H-frame
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PD

Nazadnje urejal/a uroÅ” Tor Mar 15, 2016 01:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko jaz govorim v dvojini, sva to dva, ki skupaj razvijava OB projekt za zabavo, (Mare in Jože), obenem, ĆØe je le možno, deliva znanje s tistimi, ki si to želijo. To ni primerljivo z idejami Submata, ki so, sicer z enakim ciljem verne reprodukcije, z veĆØ digitalnega in analitiĆØnega znanja, malo drugaĆØne smeri in najine so do zdaj izkljuĆØno analogne in doma konstruirane, narejene na mizi v dnevni sobi. Ker niso nikjer prerisane, kopirane, so Å”e vedno v gibanju, izboljÅ”avah. Tvojega znanja, Matjaž, Å”e dolgo ne bo nihĆØe presegel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem pristaÅ” nobene ideologije, ki naj bi bila edina posveĆØena za dosego nekega cilja. Vsi v glavnem plezamo proti nekemu cilju, ki ga je mogoĆØe z daljnogledom zagledat iz približno enake razdalje, glede porabljenih sredstev, ne glede na uporabljene metode. Ta tema mi je vÅ”eĆØ, pa ĆØeprav se v njej v bližnji prihodnosti ne vidim. Bi bilo Å”koda jo smetit s prispevki, ki nimajo ne repa ne glave.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da sklenemo ta krog. Tema nikoli ni bila posveĆØena protežiranju posamezne tehnologije, tudi predhodniki niso ne vem kako pojasnjevali svojih dosežkov.

Nazadnje urejal/a joztom Tor Mar 11, 2014 12:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kapo dol, že nekaj ĆØasa z veseljem prebiram tole temo.
ƈe bo kdaj kaka demonstracija, bi z veseljem priÅ”el posluÅ”at.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezBond ali kdorkoli, ki bi zelel slisati sistem naj me kontaktira na zasebno sporocilo. Sem iz Lj. Potem pa imam predlog, da se pregrete glave ohladijo.
Pocakajmo se na Gorevzana in prijatelje, ce bodo po demonstraciji napisali vtise.Potem pa temo, do jeseni zaprimo.

Jaz se selim na projekt ML TQWT, ki sem ga lansko leto zacel in ga bom letos nadaljeval.

Izgleda, da ni bilo prave kemije in je pocilo.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potekajo testi prototipov z razliĆØnimi napajalniki

Nazadnje urejal/a joztom Pon Mar 10, 2014 20:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom ali nebi ti to objavljal pod svojo temo. Sem rekel, da je tema do jeseni zaprta. Lahko bi imel malo veĆØ spoÅ”tovanja do svojih "prijateljev"

matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav, se opraviĆØujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prosil bi za pojasnilo...a zdaj poleg takih ki že imajo lastne bloge na forumu, imamo tudi take ki imajo lastne teme...in doloĆØajo gdo in kaj lahko napiÅ”e...in se sam odloĆØi da bo temo zaklenil za doloĆØen ĆØas...do jeseni ?!?...
joztom@ , katera je že tvoja tema ?...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem 4. 10. 2012 napisal kaj bom pisal v temi. Dolgo ĆØasa mi je uspelo držati neko kontinuiteto dela, brez smetenja kot temu reĆØemo. Vsi komentarji, ki se nanÅ”ajo na temo so bili seveda dobrodoÅ”li.

Joztom je odprl temo Open Buffle, bil sem vesel. Nekaj ĆØasa je svoje prispevke objavljav v tej temi, potem je pa zaĆØel svoje delo objavljati v moji temi.

Mislim, da se tudi tematsko temi razlikujeta.

ƈe je to neka normalna situacija...? Meni se to ne zdi normalno, ĆØe pa je, tudi prav.

S tem, ko sem temo zaklenil sem žalel, da se stvari postavijo na svoje mesto. Izgleda pa, da to na tem forumu ni tako enostavno.



lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vstal od mrtvih.

Spomladi sem obljubil, da se jeseni vidimo.

Kaj sem delal med tem. Malo sem eksperimentiral z ML TQWT in kar je zanimivo za to temo, sestavil sem FirstOne ojaĆØevalec. OjaĆØevalec je bi predstavljen na MediaShow- u v Lj. Kar nekaj forumaÅ”ev sem videl, da ga je tudi sestavilo.

Jaz sem ga pri OB uporabil na mestu wooferja. Sedaj sem dobil takÅ”no kombinacijo glede na moĆØ ojaĆØevalcev in ojaĆØanje:

visokotonec - 25W - 15db
srednjetonec - 25W - 15db
woofer - 150W - 25db

Vidimo, da je med ostalima dvema ojaĆØevalcem razlike 10db.

to sem popravljal na naslednje testne naĆØine:

Na izhodu DSP za woofer sem dal 10 db duŔenja

V reÅ”itvi kjer sem imel nelkej od 200Hz do 50Hz poĆØasi ojaĆØenje dvignjeno za 15db sem dal sedaj samo 5db.

Tretji naĆØin je zanimiv. To bom uporabil tudi pri novem wooferju, ko ga bom kupil (QTS okrog 0,3). Rez sem napravil tako, Vsota SPL in kretnice dasta primeren SPL. V tem primeru nisem nikjer drugje spreminjal ojaĆØanja. Za boljÅ”e razumevanje prilagam grafiĆØno predlogo:



Delo na DIY HiFi sem malo "usporil". Sedaj veĆØ posluÅ”am glasbo in berem Moderne klasike.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Stran 17 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe