Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OjaĆØevalec za B&W 683

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borut123



Pridružen/-a: Pon Mar 2010 23:40
Prispevkov: 4
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 22:00    Naslov sporočila: OjaĆØevalec za B&W 683 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me kateri ojaĆØevalec bolje igra z zvoĆØniki b&w 683.
Spreminjam moj sistem v predojaĆØevalec in konĆØno stopnjo ali ustreznim integriranim ojaĆØevalecem, ki lahko poganja tudi pri viÅ”ji glasnosti,

Nad ojaĆØevalci baje kar dobro kontrolirajo tudi pri visoki glasnosti in premorejo veliko moĆØi?
Rotel pa mehak zvok, ki se baje odliĆØno ujame z B&W?


Nagibam se k Rotel RC 1570/RB 1552 ali NAD 375 bee?

KakrÅ”nakoli pomoĆØ bi bila hvaležna ali predlog za katere druge ojaĆØevalnike v tem rangu?

Hvala lepa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040 362 770
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PriporoĆØa se Rotel in Classe. V vsakem primeru je najbolje priklopiti in posluÅ”ati...
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam Rotel RA-05 na B&W CM1 in te kombinacije Å”e lep ĆØas ne bom menjal. Vrhunsko za relativno mali denar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino bi bilo, ĆØe bi se oglasili sedanji in bivÅ”i lastniki 683 zvoĆØnikov.
Gre za specifiĆØen zvoĆØnik z zelo resolutivnimi srednjimi toni in nekoliko drugaĆØnimi nadaljevanji na visokih in na basih. To je potrebno kontrolirati in verjamem, da ni enostavno najti ojaĆØevalec (+kable), ki to zaokroži v homogeno celoto. Tukaj so direktne izkuÅ”nje najbolj koristne.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot bivÅ”i lastnik 683 ti lahko povem, da se pri merni niso obnesli v kombinaciji z NAD kino receiverjem. Kot bivÅ”i lastnik 2 parov DM 602 in DM 602S2 ti lahko povem, da so se super obnesli v Rotel kombinaciji konĆØne (980) in predojaĆØevalca (970). Takrat Å”e nisem bil toliko pozoren na vse detajle in mi je bil najpomembnejÅ”i bas, se pa spomnim, da bi po spominu lahko bili visoki toni v omenjeni kombinaciji drugaĆØni, manj agresivni.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Boverse paÅ”e tudi kakÅ”en moĆØnejÅ”i Marantz. Pred leti sem si tudi jaz lastil
DM602 poganjal pa sem jih z Marantzem PM 80 mk 2.
Zvok je bil zelo posluŔljiv in kontroliran.Z 683 pa nimam izkuŔenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bowersi serije 600 so dokaj odprti in hitri, poleg tega pa dokaj zahtevni pri izbiri pavega ojaĆØevalca. Poleg tega jim impedanca nenormalno niha. Pod 100hz gredo na 4 0hme, pade tudi na 2.9 !?

Lepo se ujamejo z k.i marantzi in nadi. Tudi kak oldschool ojaĆØevalec jih lepo drži.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
D3v1L



Pridružen/-a: Pet Jan 2014 22:56
Prispevkov: 32
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2014 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj.

Sam imam 683 priklopljene na NAD 356. Ne posluÅ”am jih ravno glasno, gumb gre res redko ĆØez (kot bi gledal uro) na 9, nikoli na 10.

Nisem jih Å”e sliÅ”al v na NAD 375. PosluÅ”al sem sicer 683 S2 priklopljene na Denon 2020AE, ampak v drugaĆØni sobi z drugimi kabli ter navsezadnje drugimi zvoĆØniki.

Pri meni je najveĆØji problem 3x6m velika soba s 2 vrati ter ogromno 3m stekleno povrÅ”ino. Pod doloĆØenim kotom sploh ne sliÅ”im basov, medtem ko v sosednji sobi vse rohni. Sedaj grem v nabavo zaves ter preprog in najbrž se bo treba spomnit Å”e kaj. Ko sem jih med urejanjem dnevne sobe imel 2 tedna v spalnici kjer je polno kotov, miz ter obloženih povrÅ”in sem jih res s težavo nesel nazaj v dnevno sobo. V spalnici sem vse lahk oposluÅ”al na direct, v dnevni sobi pa je potrebno base poveĆØati za 25%.

ƈe te zanima se lahko oglasiÅ” na test da sliÅ”iÅ” NADov zvok, priklopljene pa imam na Audioquest 14/4

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe