Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kef Q 300 ali B&W ali 685 za stereo s SUBOM, ali BOSE A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bluebird



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 20:32
Prispevkov: 36
Kraj: ČRNOMELJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 09:07    Naslov sporočila: Kef Q 300 ali B&W ali 685 za stereo s SUBOM, ali BOSE A Odgovori s citatom

Pozdrav,
prosiim za kakšen nasvet. Imam receiver Marantz 5008, sedaj pa še postavljam set za stereo in in tudi še za soround. Že nekajkrat sem poslušal BOSE Acoustimas 5 in meje vedno zvok nadušil. Mislil sem jih uporabit za stereo in zraven dodat še dva satelita za hišni kino. Imam pa tudi drugo varijanto, in sicer kakšne bookshelfe (Kef Q300 ali B&W 6Cool5 podprto s subom za stereo. Ne vem za kaj bi se odločil. Zelo bi bil dobrodošel kak nasvet, tudi za sam sub, satelite, možnost imam tudi za samostoječe...Vsak nasvet je dobordošel.

Hvala...
_________________
bluebird
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bom dal preference, ampak raje osvetlim posebnosti: vsak avdiofil ti bo svetoval Bowerse ali kaj drugega raje kot Bose. Ker bolj ustreza avdiofilski predstavi o zvoku.
Ob tem imam pomislek: en Bowers 685 terja tudi dober stereo ojačevalec, da pokaže svoje vrline. Bo ta receiver kos tej nalogi? Najbolje odnesti ga v trgovino in priključiti na kandidate za nakup.

Po drugi strani pa se Bose AM5 izdeluje od 1985 leta, praktično 30 let. Razlogi, poleg praktičnosti, dizajna in še česa - po mojem ležijo tudi v nekaterih zvočnih prednostih, ki jih ni enostavno najti pri drugih: uporablja celulozne membrane, kar nosi resolutivne srednje tone predvsem pri nižji glasnosti poslušanja (slišiš en kup stvari čeprav je potiho, pomembno pri gledanju filmov. Običajno v hišnem kinu to prepustijo centralnemu zvočniku, kjer pazijo na to). Nadalje je praktično full range od 150Hz navzgor do konca. Če si občutljiv na fazo, je to močen faktor. Drugi zvočniki imajo kretnico okoli 2 do 3 kHz in zato 'komedije' okoli srednjih tonov.

Če imaš možnost, povabi eno deklico s seboj na seanso. Pa naj ne ve ali igra AM5 ali 685. Boš videl kaj ti bo rekla, kaj je njej prijetneje poslušat.

AM5 gre na zid, 685 na stojala, proč od zidov. Če ga namerevaš tudi njega dati na zid - ga tako poslušaj tudi v trgovini. Da se ne boš v trgovini zapalil za zvok na stojalih, dragih kablih in lampaškem ojačevalcu - potem to doma pribil na zid in povezal Marantza s telefonskim kablom.

ps: sem popravil post - lapsus, namesto 685 sem pisal 683, ki je samostoječi model in 3x dražji.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Okt 29, 2014 14:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nasvet, ki bi ga lahko dal je, da vzami tisto, kar uspes slisati sam in te navdusi, neglede na znamko. Nekateri imajo predsodke do Bose. Sam imam Acoustimas 3 aplicirane v eni konfiguraciji s starejsim Marantz ojacevalcem ob PCju, v near fieldu skupaj z Jamo Adrias in slednjo kvadrofonsko konfiguracijo poslusam ze najmanj 15 let in mi je se vedno odlicno.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bluebird



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 20:32
Prispevkov: 36
Kraj: ČRNOMELJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa sub?...kateri bi bil ok?...sem mislil kak klipsch RW-10D???..pa še za same sateilte???
_________________
bluebird
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce te navdusuje Bose potem lahko razmislis tudi o Bose Acoustimas 10 ali pa 15, ki ima vse potrebne satelite in aktivni sub. Tako se izognes raznovrstnim kombinacijam, ki lahko delujejo ali pa tudi ne. Second hand se lahko dobi ugodno.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolega ima Bose Acustimas 12 ze kaksnih 15 let, in tudi sam sem jih zelo veliko preposlusal pri njem......Za surround/TV so popolnoma cool, kot je ze Ambasador omenil, za musko poslusat pa velik NO-GO.....

Ce mislis tak sistem po vecini uporabljat za gledanje filmov go for it, drugace pa raje poisci kaksne druge primernejse zvocnike.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
bluebird



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 20:32
Prispevkov: 36
Kraj: ČRNOMELJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem na info...

Trenutno imam doma za stereo samostoječe infinity reference 51mkII..kr starejša stvar, ampak kr Ok. Zanima me, če lahko bose accoustimas 5 uporabim kot soronund z basom za zadnje zvočnike, in č se da če lahko od bose modul bas uporabim sam za podporo mojih infinity brez souround satelitov bose?
_________________
bluebird
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
bluebird



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 20:32
Prispevkov: 36
Kraj: ČRNOMELJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem...
_________________
bluebird
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bluebird je napisal/a:
Hvala vsem na info...

Trenutno imam doma za stereo samostoječe infinity reference 51mkII..kr starejša stvar, ampak kr Ok. Zanima me, če lahko bose accoustimas 5 uporabim kot soronund z basom za zadnje zvočnike, in č se da če lahko od bose modul bas uporabim sam za podporo mojih infinity brez souround satelitov bose?

AM5 ima svoj sub, pa ga lahko uporabiš za prednje zvočnike z basom, one druge za zadaj. Lahko tudi obrneš, samo pri stereo poslušanju sub ne bo delal. Zadeva je tako narejena, da je kretnica za njihove satelite v subu, oziroma kabli gredo najprej v sub, od tam na satelite. Preveri.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe