Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čiščenje etiketnega lepila iz gramofonskih plošč in ravnanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 07:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, za ta denar dobiš dva ta čistilca:



Conrad Electronic, Disco Antistat, 45 EUR.

V enem uporabiš čistilo, v drugem pa čim čistejšo vodo, in baje dobro deluje:

http://www.tnt-audio.com/accessories/disco_antistat_e.html

Vsekakor bolje kot samo en.

P. S.: seveda lahko kupiš samo enega, očistiš za en odcejalnik plošč, ter zamenjaš čistilno tekočino za prečiščeno vodo in ponoviš postopek.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2012 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Malo resneje o ravnanju zvitih LP-jk v lastni režiji, poceni. hitro in učinkovito. Ploščo položim med dve stekli, ki ju prej segrejem nekje na 70 do 80 stopinj. To je približno toliko, da se jih lahko na robovih drži s prosto roko. Pri segrevanju si pomagam z industrijskim fenom. Na hitro med plošči vstavim LP-jko obtežim s knjgami in čez pol ure je plošča ravna.

Preverjeno deluje.

Lp Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav sem tdi jaz poskusil z industrijskim fenom.Vendar imam eno plošč,ki je vsredini debelejša tam kjer je pa posnetek je pa tanjša.To pa mislim,da se ne da rešit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Verjetno ne bo nobenih težav z ravnanjem če je LP na sredini debelejša. Plošča je vedno zvita le na obodu, toliko se pa steklo poda, sploh pa če ga obtežiš z ene 10kg težkim bremenom. Sicer pri ravnanju teža ni najbolj pomembna, važno je dovolj temperature. Pri sobni temperaturi lahko zvito ploščo obremeniš za nekaj dni s 50kg pa bo ostala enako zvita.

Lp Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2014 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje na forumu je bilo govora o čiščenju LP-jev z UZ., pa ne najdem, zato bom kar tule..

Odgovoril sem na oglas:" Čiščenje LP-jev z ultra zvokom" in se dogovoril za probno čiščenje 5-tih LP., da vidim kako bo. S seboj sem vzel seveda umazane primerke, med drugim tudi od "Simon and Garfunkel", kupljeno leta 1972, dodobra "zgoneno" ( na raznih Technicsih in itd) in umazano, tako, da niti slučajno ni bila za poslušati, je prasketala in pokala.

Po 10 minutnem čiščenju in še polurnem sušenju, sva prav ta LP dala na gramofon in...nisem mogel verjeti, vse pokanje in prasketanje je izginilo, (razen tam kjer se je videla poškodba) in tega je bilo zelo-zelo malo.
LP je izgledal, kot iz trgovine.

V glavnem, prepričal sem se, da je najboljše ćiščenje z UZ.
Sedaj gre na čiščenje novih 50 kom. Wink
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ps., še to,
za tiste, ki poslušajo LP-je, ni večje nadgradnje sistema, kot je izvor - dobro očiščen LP. Sliši se globina, homogenost in čistost posnetka.

Stari LP-ji so seveda umazani in prašni, ampak po čiščenju z UZ., so kot novi in s tem neuničljiv nosilec zvoka.

Bi prosil admina, če lahko ta dva moja posta prestavi v temo o čiščenju LP-jev.
Hvala.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......


Nazadnje urejal/a vojcb Tor Sep 23, 2014 16:45; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arar



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 18:18
Prispevkov: 40
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko pa je cena čiščenja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je 1. evro po plošči.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In tudi s plošč, ki so bile recimo namazane z evrokremom, kar vsa svinarija dol zleti?
Jaz sem si UZ predstavljal bolj tako, da jih prej očistiš, kolikor pač zmoreš, potem pa še na UZ neseš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem za evrokrem, sem pa večjo packarijo očistil z mešanico 1/3 alkohola, 2/3 destilirane vode, pa še kapljico ali dve detergenta za posodo.
Recept za tole mešanico je bil tudi tu že objavljen, packarijo sem kar izdatno polival s to mešanico in nežno drsal s prsti.
Za večjo packarijo je ok, potem pa sledi fino čiščenje. V UZ ne dvomim, da je super.
lp jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, jaz običajno uporabljam 1/3 IPA + 2/3 H20 + kakšna kapljica Ilfotola (BTW, če kdo rabi, prodam kakšen deci po nabavni ceni - ker enega litra ne bom kar tako hitro porabil).

Pustimo evrokrem, bistvo vprašanja je, ali UZ očisti tudi zelo svinjske plošče brez predhodnega čiščenja z drugimi metodami?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroš je napisal/a:


Pustimo evrokrem, bistvo vprašanja je, ali UZ očisti tudi zelo svinjske plošče brez predhodnega čiščenja z drugimi metodami?


Na to ti pa ne bi znal odgovoriti, ker jaz svojih plošč nisem prej z ničemer polival in jih potem nosil čistit na UZ. Moje so bile umazane in prašne od dolgotrajne uporabe. Boš moral probati, če bo šlo. Confused
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2014 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če prav razumem, gre pri UZ čiščenju za uporabo ultrasonične kopeli? Ker mislim, da imamo to v službi, pa si bom prinesel domov...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2014 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Ultrazvocno kopel sem ze nekaj krat uporabljal za ciscenje marsicesa.
Najboljse rezultate sem dobil z toplo vodo (30C) in Alconox-om.

http://www.casablancasupply.com/Alconox-Detergent-Cleaning-Concentrate-4-lb-Container-ALCNX-4.htm

LP,
Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe