Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

povezava reciverja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 05, 2014 17:30    Naslov sporočila: povezava reciverja Odgovori s citatom

Lp
Imam onkyo reciver htr370. Povezano imam amis reciver z hdmi kablom, xbox z hdmi kablom in reciver tv z hdmi kablom.
Zanima me če ima smisel povezati amis in xbox tudi z optičnim kablom na reciver?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 05, 2014 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nima smisla.

lpm.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 06, 2014 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 06, 2014 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolj pomembno je to da predvajaš DD 5.1 zvok in ne navadni stereo,ki se ga procesira v kao 5.1 Wink Pri operaterjih je zgolj HBO ali HBO Comedy v HD !
Ali pa kakšen drug vir iz usb itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2014 07:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp
Nekaj me zanima. Zakaj mi npr računalnik ki je priklopljen z hdmi kablom na reciver ne oddaja zvoka ko pa prižgem tv pa mi deluje bp? Tv je z reciverjem povezan hdmi in optika. V čem je fora? Sem probaval z različnimi nastavitvami na reciverju brez uspeha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2014 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V nastavitvah tvojega PC ja moras HDMI zvocno izbrati kot default. Glej tole: klik.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 06:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp
V računalniku imam nastavljeno tako vendar zvoka ob ugasnjeni televiziji ni. Me pa sedaj bega neka druga stvar. Ob gledanju tv-ja mi ob različnih nadtavitvah kjer se stereo zvok spremeni v 5.1 iz frontov in suraunda prihaja popačen zvok. Zvok prihaja iz visokotoncev ko se v programu odvija dialog moraš pa poslušati zelo blizu zvočnika. Predlogi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Treba je vedeti kam gre zvok,ali iz pc v tv in potem v resiver ali iz pc direkt v resiver. Potem še po čem gre 5.1 ali iz hdmi ali optike ali koaksialnega. Ali si poskusil iz pc hdmi kabel v resiver in iz resiverja v tv?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povezano je tako pc- reciver hdmi reciver- tv hdmi + optični kabel.
Iz pc oziroma prenosnika ne morem vlečt optike direkt na reciver.Če iz tv-ja izklopim optiko ni zvoka ne glede na input.
Povezava tv vmesnik-reciver hdmi reciver tv hdmi + optika. Imam pa možnost tudi povezat vmesnik z reciverjem z optiko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vir zvoka DD je v pc in iz pc zvok v resiver(z resiverja v zvočnike)z kabli HDMI ali optiko ali koaksialni.Torej to mora delati,če imaš z katerim tremi kabli povezano,seveda moraš naresti tudi nastavitve ali na resiverju in pc !Nadaljna povezava v tv nima veze tukaj,ker pa praviš,da ko ga ugasneš potem ni zvoka pa nimaš nekaj povezano pravilno,ker tv ti je samo slika.
Zvok ti mora delati brez tv-ja. Pojdi lepo po vrsti z kabli še enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jep tako kot je CRV rekel. Optiko lepo odklopi iz TVja in iz receiverja, ker ni relevantna za zvok iz HTPCja. Odklopi jo dokler ne resis problema in ne dobis zvok preko HDMI direkt iz HTPCja. Se mi zdi, da delas neke kroge in ti ne deluje pravilno. NA A/V receiverju moras definirati da, vzame zvok iz HDMI 1 vhoda, ce imas tja speljan kabel iz tvojega HTPCja.

Optika je relevantna zgolj za prenos zvoka iz TV (ob gledanju TV programa) na receiver. Kater TV imas, kater receiver, katera graficna kartica?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdele sem mal čez navodila preletu in sem zasledu da ima onkyo htr370 hdmi pass thru na kar nisem bil prej pozoren in sploh nisem kaj to pomeni mislim da je to problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp
Včeraj malo testiral. Zadeva je taka da imam na reciver na katerega imam priklopljen tv vmesnik preko hdmi, xbox z hdmi in laptop z hdmi. Reciver je priklopljen na tv z hdmi in optičnim kablom. Če je prikopljen tv in preklaplam med različnimi inputi je zvok in slika. Če je tv ugasnjen ni zvoka iz nobenega inputa( tukaj je v bistvu važno samo za laptop). Reciver ima zadaj možnost treh digitalnih priklopov dveh optičnih in enega koksialca.
Priklopil sem tv vmesnik in reciver optika in xbox reciver optika, , optiko z televizijo pa sem odklopil. Zadeva špila. Računalnik lahko priklopim samo z analognim kablom( slušalke 2x rca). Sedaj me pa zanima katera varijanta je boljša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole si pa tako zakomplicirano napisal, da je tezko slediti.
Kater notebook imas in katera graficna kartica je v njem, da najprej vidimo, ce ti preko HDMI sploh zvok gre.

Ce preko notebooka in HDMI gre zvok, potem je to najbolj racionalna povezava. Saj bos tako posiljal zvok in sliko hkrati. Pa tudi pomembno je poudariti, da mora na ta nacin na reciver priti zvok, tudi ce imas TV ugasnjen.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp
Računalnik je asus grafa ATI MOBILITY HD5470(ob priklopu se pokaže znak video+audio)
Zadeva je sledeča da onkyo hr370 potrebuje posebej audio povezavo četudi je naprava priklopljena z hdmi kablom. Tako da bom zadevo pustil tako kot je in bom v bodoče nabavil boljši reciver.
Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe