Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ŠUM
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NEC



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 16:29
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 16:34    Naslov sporočila: ŠUM Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Najprej naj povem, da sem popoln začetnik v HIFI svetu.
Zanima pa me, kaj je najbolje narediti, da se znebimo šuma pri poslušanju npr. CDjev. Ker zna biti zelo moteče. Kaj ste naredili vi? Ali se šuma znebimo z nakupom komponent v vrednosti nekaj tisoč €?

Hvala vsem za odgovore,

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šum je velikokrat odvisen od posnetka.
Drugače pa, tudi če imaš poceni CD predvajalnik ter poceni ojačevalec, šuma praktično ni(vsaj tistega motečega ne). Z nakupom boljših komponent ni nujno da se boš znebil šuma. Lahko ga bo več, saj bodo naprave bolj občutljive in bodo prikazale še več napak.

Največkrat je problem v sami hišni napeljavi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah ja... Najbolje je da vržeš ene par tisoč evrov za komponente,
potem še ene par za DAC in SACD, etc,
potem pa za celotno hišno napeljavo še ene 10000, pa bo.
LP
ps.: Preprost odgovor na preprosto vprašanje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko je odvisno tudi od občutljivosti zvočnikov. Če imaš kakšne res visoko občutljive, ti utegnejo šumeti, tudi kadar glasbe sploh ne poslušaš in so aparature samo prižgane. Kakšne troblje in starejše konstrukcije visokotoncev znajo biti kr sitne - vsaj meni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 21:48    Naslov sporočila: Re: ŠUM Odgovori s citatom

NEC je napisal/a:
Pozdravljeni!

Najprej naj povem, da sem popoln začetnik v HIFI svetu.
Zanima pa me, kaj je najbolje narediti, da se znebimo šuma pri poslušanju npr. CDjev. Ker zna biti zelo moteče. Kaj ste naredili vi? Ali se šuma znebimo z nakupom komponent v vrednosti nekaj tisoč €?

Hvala vsem za odgovore,

lp


Mislm, da nas tale mal zajebava Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 21:52    Naslov sporočila: Re: ŠUM Odgovori s citatom

NEC je napisal/a:
Pozdravljeni!

Najprej naj povem, da sem popoln začetnik v HIFI svetu.
Zanima pa me, kaj je najbolje narediti, da se znebimo šuma pri poslušanju npr. CDjev. Ker zna biti zelo moteče. Kaj ste naredili vi? Ali se šuma znebimo z nakupom komponent v vrednosti nekaj tisoč €?

Hvala vsem za odgovore,

lp


Na CD playerju pritisneš tipko STOP! Rešitev za 0 EUR Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 21:58    Naslov sporočila: Re: ŠUM Odgovori s citatom

NEC je napisal/a:
Pozdravljeni!

Najprej naj povem, da sem popoln začetnik v HIFI svetu.
Zanima pa me, kaj je najbolje narediti, da se znebimo šuma pri poslušanju npr. CDjev. Ker zna biti zelo moteče. Kaj ste naredili vi? Ali se šuma znebimo z nakupom komponent v vrednosti nekaj tisoč €?

Hvala vsem za odgovore,

lp


????? WTF

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vi pa ste vse vedeli že od samega rojstva in niste nikoli nič vprašali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Vi pa ste vse vedeli že od samega rojstva in niste nikoli nič vprašali.


Kot je že rekel ProJet, vprašanje malo izgleda kot "zajebancija". Za nek resen odgovor bi bilo potrebno malo več vedeti o tem "šumu" - kakšen šum, kdaj nastane, itd...

Sicer pa tudi malo humorja ne škodi... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NEC



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 16:29
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oj,

vidim da ste si me kr malo privoščili Shocked Mi je zelo žal če moje vprašanje izgleda kot ''zajebancija'' ampak če vprašam kako odpraviti šum ki nastane med poslušanjem glasbe se mi ne zdi to niti najmanj smešno. Če je vam se opravičujem za vprašanje.

Tisto glede dražjih komponent ... Mislil sem da so kakšne velike razlike v priključkih oz. v biločem, kar bi utegnilo zmanjšati šum...

Se opravičujem ker ne vem vsega...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi tisto kar sem napisal ni bila zajebancija..
Mogoče bi pomagalo, če bi napisal kakšno opremo imaš in kako/kje se pojavlja šum. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 23:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Ti nam raje povej glede šuma. Kakšen šum? Kaj imaš zaene komponente? Nič podatkov pa kar od enega šuma je govora - najprej pojasni zakaj sploh gre. Gre za šum ali brum?
Have anice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NEC



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 16:29
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vprašanje sem zastavil na splošno o šumu. Ko npr. navijem zvočnike in poslušam umirjeno glasbo in je zelo moteč. Tudi na originalnih cd-jih.

Drugače pa imam Marantzov receiver sr6300 in dvd player dv-4200 ter DALI concept zvočnike...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NEC je napisal/a:
vprašanje sem zastavil na splošno o šumu. Ko npr. navijem zvočnike in poslušam umirjeno glasbo in je zelo moteč. Tudi na originalnih cd-jih.

Drugače pa imam Marantzov receiver sr6300 in dvd player dv-4200 ter DALI concept zvočnike...


Mal na servis bo treba Mr. Green

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušal sem en sistem, skoraj identičen tvojemu. Šum je bil konstanten - neodvisno od glasnosti glasbe, pravzaprav se pri višji glasnosti ni več slišal, ker ga je glasba preglasila. Vir šuma je bil receiver, ker je pri menjavi ojačevalca vse precej utihnilo. Je tudi pri tebi šum prisoten ves čas ali narašča z glasnostjo? Ker če narašča, potem je zna res bit v posnetku. Marsikateri cd - sploh klasika, je lahko grozno posnet, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe