Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

All-in-one

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Blazo



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 11:09
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 14:19    Naslov sporočila: All-in-one Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
vedno bolj razmišljam, da bi nabavil all-in-one (streamer/tuner/dac/amp) višje klase tudi za glavni sistem. Za drug sistem uporabljam Naim Qute2, ki je odlièen, zato razmišljam o NaimUniti/Superuniti ter drugih opcijah. Na trgu jih je v tem cenovnem razredu kar nekaj, npr.: Linn, Electrocompaniet, Devialet, Cyrus...

nasveti, izkušnje in predlogi iz prve roke so zelo dobrodošli.
hvala&lp, BlaĹľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DraĹľje "all in one" sisteme odsvetujem! Po moje je edini smisel njihovega obstoja, da sluĹľijo premoĹľnim kot statusni simbol.
Naj obrazložim: èe gledaš z vidika audiofila, te takšna naprava "zabetonira" in ne moreš sistema nadgrajevati z zamenjavami posameznih sklopov, s èimer se audiofil, ali èe hoèeš ljubitelj glasbe, že po svoji definiciji rad ukvarja. In ko si enkrat do te mere nezadovoljen s sistemom, ali pa se že navdušuješ nad neèim novim, moraš menjati praktièno cel sistem (all in one), kar pa pomeni (spet) velik finanèni strošek, ker gre vendarle za "višjo klaso".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš tudi srednjo pot:

naprimer aktivne zvoènike z brezžiènim prenosom signala do njih, vse priklopiš (od i-Pod-a naprej na majhno škatlico, ki je tudi oddajnik).
Primer ti je Dynaudio XEO 5 floorstander, z vgrajenim biampingom. Testirali v AudioReview - je konèal na naslovnici revije, èe to kaj pomeni. Meritve in poslušanje BP, na zadnjem Multimedia sejmu mislim da je Intek to imel.
Zadevo lahko linkaš - imaš veè parov zvoènikov v razliènih sobah, èe hoèeš - in upravlješ z vhodi in volumni z daljincem direkt na zvoènik.
Idi vidi.

PS: res je, da pri loèenih komponentah direktno vplivaš na posamezne parametre reprodukcije. Res je tudi, da se do konènega rezultata pride z dolgotrajnimi testi, kupu porabljenega denarja in goro naèrti za prihodnost. Pri èemer po mojem mnenju to uspe redkim in to šele ko res dobro stresejo denarnico ali prezraèijo banèno kartico. Konèni rezultat pa vizuelno pomeni tudi sraèja gnezda kablov, skladovnice ogromnih naprav, namenski oltar za naprave...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blazo



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 11:09
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

komponente in kable menjam zadnjih dvajset let in me je malo minilo. Imam pa zelo rad glasbo, ki jo skoraj Ĺľe vso (2000+ cd-jev) hranim na NAS-u. Zato bi si rad kupil allinone, denar namenjen menjavanju komponent/kablov pa porabil za hi-res download in vinilke.

Zvoènikov ne bi menjal,ker mi trenutni zelo ustrezajo in jih imam èisto naštudirane.

Hvala za predloge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole pa tudi mene zanima. Že nekaj èasa gledam, da bi kuoil eno škatlo, in vse zmetal ven.

Vendar razen Devialeta nisem niè našel. Devialet pa mi je prepoceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2014 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sonos connect amp
Roomplayer 1

To sta dve rešitvi, ki imata streamer, radio in ojaèevalec integriran, in nista hudo draga. To je budget rešitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blazo



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 11:09
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 26, 2014 07:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah, hvala za predloge. Sigurno bodo komu pomagali.

Želel sem slišati komemtarje, predloge, nasvete tistih, ki že uporabljajo naprave omenjene v zaèetku oz. kaj podobnega. Predvsem me zanima ali se jim zdi odloèitev za nakup allinone naprav razumna ali jim je kaj žal, ker je vse poenostavljno in ni veè èara ob menjavi komponent,...

Omenjeni Devialet je tudi meni zelo privlaèen, predvsem novi modeli 110, še bolj 170. Ali ga kdo že uporablja in kakšne so izkušnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 26, 2014 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa novi Naim Muso 6x75W vse v enem, ki prihaja septembra:

http://www.naimaudio.com/news/article/introducing-muso-by-naim

Vse ima, še room correction... za 900 funtov.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe