Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZVOČNIŠKA STOJALA,ANTIVIBRACIJSKE PODLOGE,RESONATORJI
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 09, 2010 22:12    Naslov sporočila: ZVOČNIŠKA STOJALA,ANTIVIBRACIJSKE PODLOGE,RESONATORJI Odgovori s citatom

Lp

Koliko imajo ti elementi vpliva na zvok ???????????????

Tako kot pri kablih so tudi tukaj "dileme" "za" in "proti" !!!!!!!!!








_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 09, 2010 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svojim zvočnikom sem za neko priložnost zamenjal težke podstavke za improvizirane lesene. Za dobro mero so bili nato postavljeni še v prostor z izrazito mehkimi tlemi. Rezultat je bil, da sem povsem izgubil nizkotonsko področje, ki že tako ni bilo izrazito.

Experimentiral sem tudi s stojali za manjše zvočnike, vendar nisem opazil večjih razlik. Res pa je, da takrat sistem ni bil nič posebnega in menjave niso prišle do izraza.

Če predpostavimo, da so stojala neke vrste "tla"....imajo vsekakor zelo velik vpliv na zvok. Ta "zelo velik vpliv" pa bosta v procente, $$$ in smisel pretvorila vsaj dva forumaša, kajne? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 09, 2010 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočniška stojala imajo kar nekaj vpliva.

Ostalega ne poznam, zato ne bom sodil.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje izkušnje so, da, več kot zvočnik dobi in odda energije signala, bolj različno se "obnašajo" različna stojala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj malega izkušenj s stojali imam le v DIY verziji. Boljša stojala so draga, cenejša pa slabo narejena, vsaj večina. Sedaj pa kakšno naj bi bilo zvočniško stojalo.
1. Podstavek naj bo tronožec
2. Cev naj bo debelo stenska in polnjena z dušilnim materjalom
3. Nosilna plošča za zvočnik naj bo masivna in zvočnik naj bo privijačen na to ploščo

Tronožec zagotavlja 100% stik, s tem mislim, da se boste vsi strinjali z mano. Imel sem tudi železno ploščo 350x300x10mm in normalno 4 konice, ki jih je bolj težko zbalansirati. Plošča pa tudi "poje" svojo pesem.
Debelo stenska cev(6mm) se je vsaj pri meni bolje obnesla. Napolnil sem jo pa kar z mivko. Kakšno drugo polnilo bi se morda še bolje obneslo.
Če zvočnik privijačiš na stojalo, tvori nekakšno homogeno celoto. To sem prvič videl pri Sonus faber zvočnikih. S tem tudi rešiš kakšen neljubi padec zvočnika s stojala. To pa tudi nekaj velja.
Nagib nazaj pa je moja ideja. S tem lahko dodatno eksperimentiraš z postavitvijo zvočnika v poslušalnici.
In kaj pridobiš z dobrim stojalom? Zvok se umiri in stereo slika je krepko bolj otipljiva.

lp Samo





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bernard



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 11:34
Prispevkov: 33
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2014 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ali ima kdo izkušnje s Stillpoints ERS paper.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.........

Nazadnje urejal/a simon740 Ned Okt 01, 2017 08:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že 25 let imam težke TL zvočnike s sateliti na stojalih in obenem na iglah, montirane na steni. Ne morem prehvaliti zvoka, ki ni podložen nobeni mehanski koloraciji. Vse pa je v ojačevalcih, ne v mehaniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam med stojali in zvočniki blue tack (gumi kit). Je pa treba dat majhno količino ker se to sprime kot hudič in če ga daš preveč lahko spodaj furnir utrga z zvočnika, ko enkrat daješ zvočnik dol.

V prihodnosti enkrat bom gumi kit zamenjal z Epidauro nogicami do takrat pa je to to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

........

Nazadnje urejal/a simon740 Ned Okt 01, 2017 08:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha za med stojala in marmor to rabiš. Ko se boš špilčkal med ostalim probaj tudi gumi kit tam spodaj. Stane nič ne pa še pred psom bi bilo bolj stabilno od špic ko enkrat kit prime. Smile

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za na marmor bo z kitom ali plastelinom bolj fiksno, kot s špicami. Špice bodo drsele, še posebej, če je marmor gladek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Aha za med stojala in marmor to rabiš. Ko se boš špilčkal med ostalim probaj tudi gumi kit tam spodaj. Stane nič ne pa še pred psom bi bilo bolj stabilno od špic ko enkrat kit prime. Smile

lp


bom probal ..hvala...ja saj pes tako kot sem rekel ..je pod strogim nadzorom, ko se suče okrog hifija Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

......

Nazadnje urejal/a simon740 Ned Okt 01, 2017 08:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 27, 2014 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
ro-bi je napisal/a:
Za na marmor bo z kitom ali plastelinom bolj fiksno, kot s špicami. Špice bodo drsele, še posebej, če je marmor gladek.


Zato sem mislil v marmor zvrtati majhne luknjice oz. sedišče ravno toliko da se špice lepo sedejo/fiksirajo ..

Kje bi bilo pa najbolje kupiti kakšne špice?


Mogoče pride kaj od tega v poštev.

http://www.ten-cerne.si/?page=category&category_id=77
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 1 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe