Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Anti -cabel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 20:52    Naslov sporočila: Anti -cabel Odgovori s citatom

Hi, ima kdo iskušnje z --anti -kabli - ??

http://anticables.com/speaker-wires/2-channel

lp kaljetjko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo bral sem o njih, eni hvalijo, drugi grajajo.

Mislim da imajo velik potencial, samo izbrati moraš pravi presek kabla v izogim skin efektu.

Ne vem kakšen sistem imaš, pri aktivi je to zelo enostavno saj lahko za vsako zvočno enoto izbereš pravi presek kabla Wink

Tale kabel je alternativa, ki jo lahko probaš, obstajajo različni preseki: http://www.rumoh.eu/en/cable/2129-solid-core-205-mm2.html

Odlično se obnese tudi za interkonekte, ima zelo malo induktivnost.

Inductance +- (mH) per meter: 0.0009
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AntiCable sem imel možnost preskušati doma dolgo časa - začenši pred skoraj štirimi leti, ko sem ulaufaval zvočnike EminentTechnology LFT8. Uporabil sem jih tudi na MonitorAudiju GR20. Priklopljeno je bilo na tri ojačevalce: Krell 400, lampaš puš-pul z EL34 moje izdelave in System Fidelity 300 integrirc. Kasneje jih je ESELab (g.Korošec) uporabljal na Danleyih skoraj do nedavnega, ko je naredil eno svojo verzijo anticabla iz boljšega materiala.

To, kar sem imel po rokah, niso modeli, ki se danes dobijo, ampak tista prva verzija. Jaz jih nisem prepletal, ker sem jih moral vrniti v prvotnem stanju, g.Korošec pa jih je tesno in kar na gosto povil (po spominu 10cm 1 ovoj).

Zelo spodoben kabel brez slišnih problemov. Meni je krasno šel na lampaša (cca 30W moči)+ Monitor Audio in pri ESELab je tudi krasno šlo na 20W v A klasi tranzistorski integrirc in Danley. Glavna lastnost: neposrednost.

Na Krell-a (200W nominalno) pa se bistveno bolje obnese VDH The Revelation - tako na MonitorAudio kot Danley. Razlika je bila predvsem v dinamiki, polnosti telesa instrumentov in bogatstvu barv in ambience. Poleg tega da gre za cenovno različne kategorije, je tu tudi potreba po hitrem pretakanju veliko amperov in tega 'mali' ni zmogel.

Za majhne moči pa je res bp. Slabost mu je trdota žice (gre po svoje) in za banana priključke ni primeren, ker zna zavibrirati skupaj z zvočniško škatlo (se mi je zgodilo na Eminentih tam nekje okoli 80Hz, ko sem delal meritve).
Interkonekt tudi ne razočara. Takrat je bil v našem krogu avdiofilov sproban z veliko interesa in marsikakšnim prijetnim presenečenjem. Slabost jim je zatikanje, možnost pretganja, deformiranje.

ps: veliko avdiofilov me sprašuje kako to, da imam dobro izkušnjo s Krellovim integrircem. Moram reči, da brez VDH Revelation zvočniškega kabla, bi se ga zdavnaj odkrižal. Če je to slučaj samo s tem kablom, ne vem. ker nisem preskušal drugih zvočniških kablov v isti klasi kot je ta VDH.
Kasneje, ko sem Revelation prenašal naokoli po drugih sistemih, sem prišel do spoznanja kako bolje igrajo močni ojačevalci s kabli primernega preseka žice (17 mm2 v tem primeru). Oziroma - kako jih zaustavijo bolj skromni kabli, ne moreš verjet. Nekaj sem že pisal o tem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 19:47    Naslov sporočila: anti kabel Odgovori s citatom

Hi, hvala za pojasnila in primerjave -

Moj sistem : Hybrid Unison R. unico - Quad bookshelf 11L zvočnika - Qed silver zvoč. kabli ...NAD CD- HDCD player ...

...kaj pa zdej - anti cabli.. je treba probat..?

lp ..Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 18:03    Naslov sporočila: Re: anti kabel Odgovori s citatom

kaljetko je napisal/a:
Hi, hvala za pojasnila in primerjave -

Moj sistem : Hybrid Unison R. unico - Quad bookshelf 11L zvočnika - Qed silver zvoč. kabli ...NAD CD- HDCD player ...

...kaj pa zdej - anti cabli.. je treba probat..?

lp ..Matjaž


Jaz bi probal. Za test, približno kako bo zvenelo,. je dovolj nabaviti lakirano žico ustreznega premera in dolžine. Ne stane nič in bo povedalo ali se splača brcati v to smer.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 20:17    Naslov sporočila: ambasador Odgovori s citatom

......tuki je varianta za test ...

http://anticables.com/speaker-wires/2-channel#!/~/product/category=3449817&id=15610351

lp M.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2014 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šel na stran od AntiCable in citiram (malo tudi presenečen):

Sound Improvements over Level 2 Performance Series:
•Additional bass weight and authority
•Greater musical dynamic impact which makes the music sound more alive
•Greater harmonic structure thru the midrange


Evo, zelo podobno sem si zapomnil razlike in jih opisal, da je bil minus napram mojim VDH, pa še to ni bilo tako očitno z malimi ojačevalci. S Krellom pa ja. Tisti zvočniški kabli takrat so imeli enojno žico, in po pisanju na internetni strani AntiCable sodeč, tudi slabšo čistočo bakra. Neglede, že tisto ni slabo, če samo pomislim kaj se dobi za ta denar.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe