Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nao Note II RS
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2014 10:31    Naslov sporočila: Nao Note II RS Odgovori s citatom

Poštar mi konec tedna pripelje Nao Note II RS kit Cool

Izdelal ga je John Kreskovsky. Gre se za 4-way dipolni zvočnik. Zvočnik odlikuje nevtranen pristen zvok, čudovit polarni odziv, perfekten sound stage in pa, da je pravi dipol, torej dipol čez celotni spekter. Zvočnik bo v celoti aktiven. Izvor zvoka bo računalnik, potem pretvornik iz usb na spdif, potem gre signal v aktivno kretnico.

Načrte za zvočnik se lahko naroči na njegovi strani. Načrti so res podrobni, vsebujejo pa tudi datoteko za nastavitev aktivne kretnice in morebitno prilagoditev bas področja, glede na želje uporabnika.

Več o zvočniku si lahko ogledate na spodnji povezavi:

http://www.musicanddesign.com/NaO_Note_II_RS_Details.html





V tej temi bom objavljal potek izdelave in kasneje tudi slušne vtise Smile

Sam sebi sem že rekel "dobrodošel v svet digitalije" , mogoče se najde med vami še kdo Smile
_________________
Lp

Jernej


Nazadnje urejal/a jernejx Tor Jan 21, 2014 22:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2014 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zgleda zanimiv projekt....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2014 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitam Jernej za pogum. To bo zanimiv projekt saj bomo na koncu lahko slišali OB, ki ga je načrtoval strokovnjak.

Jernej kaj pa vsebuje kit, ki si ga dobil.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2014 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še potuje, pride baje v petek Cool

Kit vsebuje samo zvočne enote, kupil sem jih pa tukaj (poštnina stane 30eur): http://www.falconacoustics.co.uk/nao-note-11-rs-speakers-kit.html

Načrt sem kupil posebej (stane 50eur), zraven dobil še nastavitvene datoteke za minidsp kretnico. Leseni del pa sem se že lotil po kupljenih načrtih izdelovati sam.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enote so prispele, zgledajo zanimivo, predvsem 8" midbas Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo bi rad povedal svoje stališče: Perfekten zvočnik ne obstaja obstajajo pa zelo dobre rešitve

Pvo bi se malo razpisal zakaj sploh 4-way sistem, saj sem bil kar nekaj časa mišljenja, da manj kot je enot bolje je. Načeloma to še vedno drži, samo imamo veliko fizičnih omejitev v ob sistemih

Kot smo že dognali v submat-ovi temi za pravi bas rabimo veliko površino membrane, prav tako za pravi midbas in tukaj nastane problem.

Pa si poglejmo problem 3-way ob sistema:

Pri ob zvočnikih je velik problem baffle step, ki je odvisen od driverja in oddaljenosti driverja od roba baffla. Če je driver na sredini in je širina baffla 45cm se bo baffle step začel dogajati nekje med 250Hz in 350Hz, kot se da videti na spodnji sliki. Meritev sem opravil na bivšem domačem sistemu.



Ta padec veliko graditeljev rešuje na ta način, da točko reza med basom in srednjetoncem prestavi na okoli 250Hz in na ta način zapolni praznino med basom in srednjetoncem, ki bi nastala, če bi bas rezali na 100Hz. Višji rez basa pa povzroči težave na srednjetonskem področju (dobimo zamazane srednje tone, to nas je že veliko prišlo to te ugotovitve). Če pa bi izvedli rez basa na 80Hz do 100Hz in poravnali krivuljo z dsp bi s tem povzročili veliko večji premik membrane srednjetonca in spet zamazali višje srednje tone, saj je v 3-way sistemu ponavadi rez med 6,5" srednjetoncem in visokotoncem okoli 2500Hz. Če bi želeli uporabiti 8" srednjetonec zaradi želje po večji teži zvoka, bi morali rez prestaviti nižje in tukaj bi imeli visokotonci težave z igranjem pod običajno rezno frekvenco v 3-way sistemih. Obstajajo visokotonci, ki igrajo nižje samo ne opravljajo svoje naloge zadovoljivo (pomankanje mase pri npr. činelah), zaradi premale površine membrane).

Malo je midbas driverjev, ki ne bi imeli velikega padca frekvenc od 250Hz naprej na srednje širokem bafflu in bi bila tako potreba po popravkih zelo mala.

Joztomu je ratalo najti 6,5" driver Audax, ki ima zelo dober odziv na spodnjem spektru in potrebuje zelo malo popravkov.

Pa tudi, ko nam rata vse skupaj nekako upasat še vedno nekaj manjka v zvoku na spodnjih srednjih tonih. Jaz zato krivim premalo površino membrane pri 6,5" driverjih.

Lahko bi naredili veliko širši baffle samo potem pa to negativno vpliva na polarni odziv zvočnikov in s tem tudi na zvočno sliko, kar pa ni zaželjeno.

Rešitev mnogi vidijo v 4-way sistemu. Prednosti 4-Way sistema:

Basi opravljajo v bistvu funkcijo subwuferja, saj je rez med basi in spodnjim srednjetoncem na 100Hz.

8" spodnji srednjetonec prevzame spekter med 100Hz in 1000Hz, zaradi večje površine bolje opravlja svoje delo pa tudi če mu dvigamo krivuljo (zardi baffle spep pojava) med 100Hz in 250Hz ne naredi veliko škode, saj je naslednji rez že na 1000Hz.

Zakaj je rez na 1000Hz čedalje bolj popularen, če gledamo frekvenčni spekter večine inštrumentov in človeški vokal je ta spekter ravno med 100Hz in 1000Hz, izven inštrumentov pa gre seveda zelo višje.



4" višji srednjetonec prevzame spekter med 1000Hz in 6500Hz

visokotonec pa igra od 6500Hz dalje.

Z postopnim povečevanjem velikosti membran zmanjšamo preskok iz večje površine na manjšo, to se mi zdi prednost.

Ker se faznih problemov tiče, če imamo mikrofon in pravo programsko opremo lahko izmerimo fazne zamike med driverji in jih tako z popravki na aktivni kretnici perfektno uskladimo.

Po dosedanjih izkušnjah sem naredil povzetek, da so površine membran v ob sistemih velikega pomena.

Zvočnik, ki sem se ga lotil izdelati je 4-way, za izdelavo sem se odločil zaradi slabosti 3-way sistema. Pa tudi prebral sem že veliko odličnih kritih na račun teh zvočnikov. Pa tudi Linkwitzove 4-way LX-521 zelo hvalijo, tako, da mora biti nekaj na tem.

Komaj čakam, da jih dokončam in da zaigrajo Wink

Se malo slikovnega materiala o performacah Nao Note II RS:

Kretnica:

Polarni odziv:

Waterfall polarnega odziva:

_________________
Lp

Jernej


Nazadnje urejal/a jernejx Sre Mar 05, 2014 22:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zasnova 4-way aktivnega sistema, bom šel kar od izvora zvoka proti koncu:

1. izvor bo super sonični PC, da zagotovim čim manjši vpliv na zvok

2. pretvornik iz usb v spdif. Napajanje ne bo usb ampak bo imel svoje regulirano nizkošumno napajanje, saj ima usb napajanje veliko smeti.

3. nanodigi dsp kretnica, ki ima spdif vhod in štiri stereo spdif izhode. Napajanje regulirano nizkošumno.

4. 4x dac, za vsak izhod svoj dac (nujno zlo, kar dobro podraži sistem). Vsak dac bo imel svoje regulirano nizkošumno napajanje.

5. 8x mono končna stopnja

6. zvočnik

Sistem je zastavljen zelo kompleksno in premišljeno. Cilj je bil, da digitelni signal pripeljem brez pretvorbe vse do daca in potem direktno v končno stopnjo, saj vsako pretvarjanje v analogni signal in potem spet nazaj v digitalnega doda svoje šume, prav tako vsaka komponenta v sistemu nekaj doda in prav tako vsak kondenzator. Zato sem se odločil, da na signalni poti ne bo nikjer kondenzatorja. S tem lahko uničiš zvočnike, saj lahko pride enosmerna napetost na zvočnike, ampak smo že sprobali v praksi in se enosmerna napetost zgubi v dsp procesorju tako, da je ta strah v tem projektu odveč.

Teorija je dobra, a samo praksa bo pokazala kako in kaj ter dala končno potrditev.
_________________
Lp

Jernej


Nazadnje urejal/a jernejx Sre Mar 05, 2014 23:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnik je pravi dipol to pomeni da seva naprej in nazaj po celem zvočnem spektru.

Zato bi rad izpostavil dipolni visokotonec.

Ni tako enostavno, kot zgleda na prvi pogled, da samo še dodamo en visokotonec na zadnjo stran zvočnika in mu obrnemo polariteto Wink

Mnogi so probavali, a le nakekaterim je uspelo z dvema visokotoncema dobiti skoraj perfekten dipolni odziv. V večini primerov je bil rezultat celo slabši, kot pa samo z enim visokotoncem.

Zato priporočam, da sem pred dodajanjem visokotonca na zadnjo stran pred tem malo izobrazite in na spletu najdete preverjene rešitve, da ne bo potem bolela glava Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni kaj kar kompleksen projekt, samo tako naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej vsa pohvala lepo si predstavil projekt in utemeljil rešitve. Z zanimanjem bom projekt spremljal. Malo nam še napiši v kateri fazi si.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Jernej vsa pohvala lepo si predstavil projekt in utemeljil rešitve. Z zanimanjem bom projekt spremljal. Malo nam še napiši v kateri fazi si.

lp matjaž


Hvala Wink

Sem v fazi, ko po dveh letih intenzivnega branja in pogovarjanja o open baffle zvočnikih, gradim sistem, ki za moje pojme ne bo samo povprečen. Povprečne stvari me že od nekdaj ne zanimajo, ker pač rad iščem dlako v jajcu Very Happy

Sem v fazi nakupa sestavnih delov sistema. Enote so že doma, usb/spdif pretvorik tudi, brezova vezana plošča tudi. Ojačevalce sem naročil pri forumašu Joztomu, ki se mu ob tej priložnosti zahvaljujem za vso podporo in pomoč, daci so naročeni (subu v3 sabre dac), nanodigi naročen, napajalniki (daci, nanodigi, usb/spdif pretvornik) naročeni.

Malo me je zabremzala menjava službe, ker imam manj prostega časa. Bukova vezana plošča mi že en mesec stoji nedotaknjena. Moram se počasi lotit izdelave. Plan je da bo sistem do konca poletja že igral.

V zadnjih dveh letih, sem stistiral kar nekaj zvočnih enot in komponent in napravil veliko meritev iz katerih sem se naučil veliko, zato vsakemu, ki je v diy vodah svetujem nakup merilnega mikrofona. Brez tega žal ne gre.
Med raziskovanjem open baffle principa sem našel kar nekaj odličnih enot, ki delujejo čudovito in se jih da kupit za normalen denar.
Mogoče se bo kdo vprašal, zakaj sem se odločil za nakup zvočnika drugega graditelja, če sem že sam našel odlične enote.

Odločil sem se zato, da vidim in predvsem slišim kaj je naredil graditelj, ki v diy svetu nekaj velja. Potem bom lahko primerjal njegov sistem z mojimi dosedanjimi sistemi in ugotovitvami ter tako prišel do novega znanja, ki ga bom lahko uporabil potem na svojih prihodnjih samostojnih projektih.

Predvsem pa mi je bilo všeč tudi to, da sem z nakupom načrtov dobil tudi nastavitveno datoteko za nastavitev dsp kretnice. Na tem področju nisem bil najbolj domač a sem že do sedaj z raziskovanjem nastavitev, ki jih je uporabil graditelj pri zvočnikih Nao Note II RS prišel kar do nekaj spoznanj in seveda znanja. Vse to samo za 60eur. Sam bi lahko bral spet še dve leti pa vprašanje če bi prišel tako daleč, zato se mi je nakup načrtov zelo izplačal.

Med čakanjem na vezano ploščo sem pa naredil ohišja za base in iverke, sam me je zelo zanimalo kako bosta zaigrali 4 10" basi (vsak zvočnik ima namreč dva).

Hitro sem prišel do zaključka, da je bas bolj definiran kot pri 12" in 15" enotah ki sem jih uspel do sedaj potestirat a vendar se je spet vse ustavilo pri pavkah. Čeprav dva 10" basa premakneta skoraj toliko zraka kot en 15" bas ne ustvarita niti pribljižno podobne teže v zvoku kot en 15" bas.
A to samo pri pavkah. Ko sem poslušal bas kitaro mi je bila bolj všeč na dveh 10" basih in tudi veliko bolj definirana je bila.

Ko bo sistem postavljen tako kot je zastavljen bom lahko podal končno oceno, a za malo predigre pa sem že poskrbel Smile



Neverjetno pa je, da sem še do pred kratkim za slab zvok vedno najbolj krivil zvočno enoto. A sem se moral pošteno vgriznit v jezik, ko sem ugotovil, da je zvok najbolj odvisen od ojačevalca, potem kablovja in izvora zvoka. Vsi tej trije faktorji drastično vplivajo na zvok. Seveda tudi zvočna enota vendar če vzamemo za primer nek srednji razred, ko bomo kupili potem še dva razreda boljšo ne bomo prišli do takih razlik, kot če bi obstoječi ojačevalec zamenjali z ojačevalcem, ki je dva razreda boljši.

Zato ponavljam nasvet, ki ga je napisal že submat50:

Iz vsake komponente pred nakupom nove izvecite kar se da največ, mogoče potem sploh ne bo potrebe po nakupu nove Wink

Največ pozornosti pa posvetite ojačevalcem in kablovju (seveda tudi primernim enotam), ki poskrbijo za največjo razliko v sistemu. Treba je enostavno skupaj zložiti komponente, ki pašejo skupaj. Če nek kabel odlično deluje v sistemu pri prijatelju še zdaleč ni rečeno, da se bo isto odlično izkazal v vašem sistemu. Vsaj moja izkušnja v open baffle sistemih je taka Wink

Res pa je, da bolj ko so kvalitetni ojačevalci manj so občutljivi na kablovje in druge moteče faktorje Wink
_________________
Lp

Jernej


Nazadnje urejal/a jernejx Ned Mar 09, 2014 18:06; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj še kot zanimivost povem, da najbolj na odziv bas enote v H-frame ali U-frame vpliva odmaknjenost membrane od zunanjega roba.

Če primerjamo bas na ravni deski in v H-frame je največja razlika v tem, da se v H-frame začne frekvenčni odziv drastično spreminjan na slabše nad 250Hz in tudi zvočna slika se poruši.

H-frame ali N-frame ali W-frame ni važno kaj je odziv bo isti, če bo membrana isto odmaknjena od zunanjega roba, spremembe kot sem že napisal se začnejo dogajati nad 250Hz in to je v mojem primeru dovolj nad rezno frekvenco, da temu ne posvečam veliko pozornosti.

Frekvence pod 100Hz je zelo težko oz. nemogoče locirati zato ni potreben strah, da bo kaj narobe z zvočno sliko, višje pa so že težave. Priporoča se največ do 120Hz, če uporabljamo H-frame, N-frame ali W-frame.

Vi pa itak začnemo open baffle z ravno dilo na katero našraufamo zvočnike, tudi jaz sem naredil tako Wink

Je pa zelo smiselno razmisliti o uporabi H-frame če imamo eno enoto, če pa jih imamo več pa priporočam W-frame, saj so tako prišli do najboljših rezultatov. Gre se zaradi zvočnih valovanj, bom pisal še o tem kasneje Wink

Zakaj smiselno?

Zato ker pridobimo na izkoristu zvočnika, lahko celo do 5db. Bas v open bafflu namreč zgubi 7db izkorista kot pa če bi ga dali v škatlo, zato je doprinos izkoristka še kako dobrodošel. Ker pa se spremembe na slabše dogajajo dovolj visoko nad rezno frekvenco slabosti v bistvu ni Wink

Zato kar pogumno kar se tiče uporabe še kaj drugega kot samo ravne dile za bas, če boste seveda rezno frekvenco imeli pod 120Hz.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za podaljšan vikend sem na Pokljuki in premišljujem o možnih načinih izvajanja razvoja DIY HiFi sistemov. Ko ne tečem na smučeh sem napisal tale prispevek. Predstavitev teme sem malo poenostavil, z namenom, da bi bila bolj razumljiva. Kot primer sem vzel Jerneja in sebe. Rad bi pokazal, da izvajava projekt čisto različno. Moj projekt je glede na zastavljene cilje na začetku projekta končan. Napisati moram samo še sintezo, Jernejev pa je v polnem teku.
Najprej bom razvrstil po mojem videnju HiFi sisteme. HiFi sistem je sestavljen iz koponent. Komponente pa iz sklopov. Če so komponente zelo kvalitetne so HiEnd, če so za običajen žep so HiFi, če jih pa več ali manj izdelamo sami so pa DIY.
Zaradi preglednosti poglejmo DIY razvoj samo ene komponente, naj bo to ojačevalec. Ojačevalec sestavljajo naslednji sklopi: ploščica z elementi, napajanje, škatla s priključki in ožičenje vseh teh sklopov.
Jaz življenski cikel izdelave ploščice začnem z nakupom tiskanine. Tiskanino mora spremljati dobra navodila in forum. Potem kupim elemente, zlotam, testiram, vgradim v HiFi. Če pride do napake – skurjen element – ne iščem napake, temveč kupim novo tiskanino in zavrtim cikelj. Tako imam 3 X Pass F5 skurjene ploščice, če koga zanima, mu jih pošljem. Ravno tako izdelam napajenje in škatlo. Povezava vseh teh sklopov v delujočo komponento pa imenujemo integracija in jo napravim sam. Tako izdelujem vse DIY komponente, ki jih na koncu integriram v delujoč HiFi sistem. Tiste komponente, ki jih ne znam izdelati kupim.
Sedaj pa poglejmo Jerneja kako planira izdelavo HiFi sistema. Jernej bo dal nekatere sklope v delo drugi osebi. Zanimivo bi bilo, če nam bi predstavil kako bo te sklope integriral DIY komponente in potem v DIY sistem . Nekatere komponente bo seveda tudi kupil.
Lahko rečemo, da jaz potrebujem sistemska znanja in tehnično razvojna znanja. Jernej potrebuje sistemska znanja in, za razliko od mene (kot rečemo) dela tudi čez ljudi. Jerneju niso potrebna več tehnično razvojna znanja v tako veliki meri, kot pri meni, potrebna pa so znanja iz upravljanja in vodenja projeta. Pri tem mislim projektno skupino, ki jo sestavljajo več kot ena oseba.
Poglemo še en vidik. Jaz sem gradili sistem postopoma, kompnento po komponento in sem z njim rasel. Jernej pa se bolj nagiba, k načinu, ki se mu reče veliki pok. On želi celoten HiFi sistem pognati naenkrat. Od obvladovanja procesa razvoja se razlikujejo tudi rizki za uspeh ali neuspeh velikega poka (npr. NLB Sigma in trenutna uvedba Davka na nepremičnine).
Nekaj prispevkov nazaj je Jernej s sitemskega vidika predstavil svoj projekt in ga iz tega vidika zelo dobro razume. Zelo zanimivo in morda tudi zanj koristno, bi bilo, če bi nam dal vpogled v delo na projektu iz organizacijskega vidika (delo čez ljudi). Kako projekt upravlja, vodi in kako ga bo integriral v delujoč HiFi sistem.
Dober izdelek lahko dobiš samo skozi dober proces razvoja in itegracije in ne s testiranjem na koncu pred zagonom sistema.
Zakaj to pišem ?
Jaz sem na svojem projetu obravnaval projekt (in o njem pisal) bolj z vidika izdelka saj sem bil na projektu tako rekoč sam. Sam sem upravljal, vodil in si zagotavljal kakovost na projektu in ga integriral. Pri Jerneju, (dela tudi čez ljudi) pa je zanimiv tudi vidik - organizacijsko obvladovanje projekta. Če bi Jernej to dokumentiral bi mu bilo to tudi v pomoč pri upravljanju in vodenju projekta in integraciji v delujoč HiFi sistem. Poleg tega bi napravil tudi dodano vrednost s tega vidika. S tem bi tlakoval pot tudi kakšnemu drugemu DIY forumašu, ki bi se odločil za takšen pristop.
Jernej, če se boš odločil za izdelavo dokumenta in bi ga delil tudi z ostalimi forumaši, ti rade volje pomagam napraviti dokument, ki bo obravnaval projekt tudi s tega vidika. Izdelava tega dokumenta ti nebi vzela veliko časa.

Matjaž

PS: Jerneja sem vprašal ali lahko napišem ta prispevek, saj posega tako rekoč v njegovo intimo projekta. Dovolil mi je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

takih neumnosti pa tudi na tem forumu ne prebereš pogosto, pa je več ali manj to vse kaj je ostalo od tega foruma...

malo me spominja na najslabše učbenike ali seminarske naloge..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne zajebavi Audiofrik,mojster se trudi,da mamo ki brat,in pa delat,kdaj si pa ti nazadnje napisu več ku 3 stavke ?

Nazadnje urejal/a canyonn Pet Mar 07, 2014 22:21; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe