Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kvalitetno platno za projektor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 11:35    Naslov sporočila: Kvalitetno platno za projektor Odgovori s citatom

Pozdravljeni videofili,

Uporabljam projetkor JVC-HD750, sobo imam dobro zatemnjeno z stanskimi zavesami in stropnim panelom oblečenim v črni žamet, platno imam pa navadno mat belo z Ebaya, širina je caa 250cm. Na platnu me moti predvsem tekstura površine, ki zmehča sliko in pa valovi, ki so se pojavili s časom. Projektor uporabljam izključno za filme in koncerte.

V preteklosti sem z Mitsubishi HC3800 uporabljal platno Projecta, ki je iz debelega vinila brez teksture, slika je bila bistveno bolj ostra, sicer pa je z omenjenim projktorjem odlične rezultate dalo sivo platno z gainom 0,8.

Malo sem prebiral tuje forume... kjer zelo hvalijo npr. Da-lite platno z gainom 2.8, ki pa se pri nas ne dobi. Ima kdo izkušnje s platnom višjega gaina?

Zanima me če kdo uporablja kakšno bolj kvalitetno platno in kakšne so razlike glede na vložek?

Kakšno platno bi priporočali za moj projektor? Recimo za buđet okrog 500 eur.

Hvala, lp,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali si mogoče razmišljal o tem, da projeciraš direktno na steno. Če je stena lepo obdelana in pobarvana s posebno barvo je to lahko zelo dobra stvar. Sicer ne vem, kje se ta barva dobi, sem pa slišal, da je rezultat zelo v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale posebni premaz se prodaja pod imenom Goo-screen, dobi se recimo tukaj:

http://www.goosystems.co.uk

Osebno bom letos poskušal dobiti platno v Vidmu:

http://www.screenint.com

Če bo še kdo zainteresiran morda organiziram še en group-buy, verjetno konec poletja / jeseni. Kar berem po forumih bi vzel sivo platno z 0,8 gaina.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2014 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam rjavo steno, bel kvadrat v sredini nebi bil ravno estetski presežek Smile Za probat bi bila diy mešanica "black widow", ampak meni nižji gain ne pride v poštev, ker ima projektor visok kontrast in nižjo svetilnost, za projektor z 1300-1600 lumnov pa je 0,8 gain velik preskok v sliki.

Screenint. ima kar lepo izbiro materialov in modelov, tudi tekstura ni taka kot na ebay platnih... kaj veš v kerem rangu so cene? Ko najdeš kaj ne-kitajskega ponavadi pomeni 2-3000 eur. Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal nimam pojma v katerem cenovnem rangu so platna furlanskega Screenint-a, upam, da so daleč od omenjenih 2 - 3.000 Eur, sicer bom moral iskati drugje.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.schlamberger.si/
moraš poklicati,platna kakršna hočeš ,gain in mere po želji..
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe