Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Analogno vs. digitalno?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 16:32    Naslov sporočila: Analogno vs. digitalno? Odgovori s citatom

Že en teden opažam, da se na HI-END AUDIO delu foruma piše samo o gramofonih.

Razumem, da ima analogija svoj žmoht, ne razumem pa zakaj se še vedno veliko soforumašev z vsemi štirimi brani digitalizacije Smile

Pravilno izveden digitalen sistem ponuja veliko več kot pa analogni. Pa naj se gre za kvaliteto predvajanja glasbe ali enostavno rokovanje s sistemom, je pravilno izveden digitalni sistem v prednosti.

Me zanimajo mnenja Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je bilo v dosedanjih temah glede tega "problema", že vse pojasnjeno (med vrsticami..)...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=87993#87993
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni osebno gre vsa nova tehnologija na živce ,od mobitelov do elektronike v avtomobilih do hd televizorjev in nevem še česa. Če samo primerjam posnetke od poznih 70 do danes je zvok precej nazadoval, analogne stvari imajo svoj čar ,kot recimo star grundigov radio z germanijevimi tranzistorji, studerjev magnetofon ali pa gramofon.Vsak ima lahko svoje mnenje in pogled na stvari.
Moje je da ima vsaka tehnologija svoje prednosti in slabosti ,bolj poslušljiva mi je pa dobra analogna.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=87993#87993


Hvala za link, sem nehal brat o gramofonih, zato sem spregledal temo na linku Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
Meni osebno gre vsa nova tehnologija na živce ,od mobitelov do elektronike v avtomobilih do hd televizorjev in nevem še česa. Če samo primerjam posnetke od poznih 70 do danes je zvok precej nazadoval, analogne stvari imajo svoj čar ,kot recimo star grundigov radio z germanijevimi tranzistorji, studerjev magnetofon ali pa gramofon.Vsak ima lahko svoje mnenje in pogled na stvari.
Moje je da ima vsaka tehnologija svoje prednosti in slabosti ,bolj poslušljiva mi je pa dobra analogna.


Za nastavitev digitalne tehnologije je potrebno kar nekaj nastavitev in nekaj znanja. Moraš obvladat softver itd. Starejša generacija se boji digitalne tehnike kot hudič križa, čeprav lahko s pomočjo računalnika počneš toliko stvari, katere brez njega niso bile možne. Se spomnim še obdobja, ko sem delal v fotografiji. Takrat je bila analogna fotografija res boljša, ker je bila digitalna šele v vzponu. Sedaj pa novi fotoaparati omogočajo toliko prednosti pred analognimi, da je analogna fotografija samo še za nostalgike. V službi sem imel šefico, ki ni znala angleško in ko smo dobili digitalne stroje sploh več ni znala niti razvit filma niti delati fotografije. Enostavno se ljudem, ki so 40 ali več let navajeni delati eno in isto, ne da več učit novih stvari. Zaradi tega raje govorijo, da nova tehnika nima žmohta itd. Itak je zvočna slika na HI FI-ju samo približek tega, kar lahko slišiš v živo oz. iluzija. Prav tako npr. lapmpe obarvajo zvok in če ti je obarvan zvok všeč ti res ne bo všeč digitalen, ki se zdi precej sterilen v primerjavi z lampami. Tudi mi na pamet ne pride, da bi se raje vozil z starim avtomobilom ali starim kolesom, če nov avto ali novo kolo ponujata boljše udobje ali boljše vozne lastnosti. Sploh najbolj smešno mi je bilo, ko so DJ-ji trdili, da se muzika boljše sliši z vinila kot z CD-ja, bila pa je posneta digitalno. Meni tudi modernejša produkcija zveni precej bolj razločno kot npr. plošče posnete v 70-ih, ki so kao holy grail. Je pa res, da plošče posnete v 70-ih bolje zvenijo na vinilu kot na digitalnih nosilcih. Tudi vernika boš težko prepričal, da ni boga, ker se bi mu podrla celotna predstava o smislu življenja. Včasih je pač bolje živeti v laži. V 70-ih je bilo verjetno življenje precej lepše kot sedaj, samo človek na žalost ne more živeti v preteklosti.

Da bi pogrešal star črnobel TV, ali starega Yugo-a....
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fuego - res "vrhunski" povzetek..
Zanimalo bi me le, na kakšnem sistemu, ki ga imaš trenutno v uporabi, je nastala gornja "vizija"... Morda bodo potem "stvari" bolj jasne... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajajajajaj. Pa kaj tiste, ki nimajo gramofona tako moti analogija?!??
Pri meni je analogno zaenkrat še boljše od digitalnega. Posluša se pa oboje.

Na svetu tudi še ni digitalnega SLRja, ki bi presegel Fuji Velvio - fotkam pa ne več na analogno, ker je predrago in ker je zame DSLR srednjega razreda z vrhunskim objektivom dovolj dober. Objektivno pa bo digitalna fotografija filmski trak dosegla čez ene deset let.

Digitalni kino je totalna katastrofa. Tale DCP je v primerjavi s 35mm veliko slabši kot je bil CD pred 30 leti v primerjavi z LP. Upam, da kmalu kaj zrihtajo, čeprav se verjetno to ne bo zgodilo. Mogoče čez 20 let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroš je napisal/a:
Digitalni kino je totalna katastrofa. Tale DCP je v primerjavi s 35mm veliko slabši kot je bil CD pred 30 leti v primerjavi z LP. Upam, da kmalu kaj zrihtajo, čeprav se verjetno to ne bo zgodilo. Mogoče čez 20 let.


To govoriš zgolj za snemanje ali tudi predvajanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oboje ,edina prednost digitalnega filma je hitrejše editiranje in precj manjši stroški ,ostalo niti približno ni na nivoju filmskega traku.Ampak denar je zmagovalec,v audiu je enako..
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PD

Nazadnje urejal/a uroš Tor Mar 15, 2016 01:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa saj ne moreš primerjat slike z tonom.
A veste z kakšnimi frekvencami (v nm) se tam dela.
Zapis slike še ni dovolj dober napram analognemu zaradi bitne globine pretvorbe. Premalo barvnih nians.
Pri sliki se še vedno dela z 8 ali 12 biti in to je premalo da bi prekosilo najboljše analogce.
Resulucije pa so že dovolj visoke.

To ne gre primerjat z lp-jem ali audio digitalcem.

lp
Bojc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne drži.
Vse je boljše, od resolucije do dinamic rangea.
http://www.arri.com/camera/digital_cameras/cameras/camera_details/?product=9&subsection=technical_data&cHash=162d1b0527fd98e5f204488ab9cc7257

Tehnično je superiorna v povsem vseh aspektih, prav tako digitalna fotografija, že kar nekaj let.

Za resen film ali dobro fotko pa je nebi hotel. Problemi so čisto drugje.

Je povezano z našimi možgani in gledanjem, ne tehničnimi parametri.
V audio svetu bi jih aplicirali kot "psihoakustika".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Za nastavitev digitalne tehnologije je potrebno kar nekaj nastavitev in nekaj znanja. Moraš obvladat softver itd. Starejša generacija se boji digitalne tehnike kot hudič križa, čeprav lahko s pomočjo računalnika počneš toliko stvari, katere brez njega niso bile možne. Se spomnim še obdobja, ko sem delal v fotografiji. Takrat je bila analogna fotografija res boljša, ker je bila digitalna šele v vzponu. Sedaj pa novi fotoaparati omogočajo toliko prednosti pred analognimi, da je analogna fotografija samo še za nostalgike. V službi sem imel šefico, ki ni znala angleško in ko smo dobili digitalne stroje sploh več ni znala niti razvit filma niti delati fotografije. Enostavno se ljudem, ki so 40 ali več let navajeni delati eno in isto, ne da več učit novih stvari. Zaradi tega raje govorijo, da nova tehnika nima žmohta itd. Itak je zvočna slika na HI FI-ju samo približek tega, kar lahko slišiš v živo oz. iluzija. Prav tako npr. lapmpe obarvajo zvok in če ti je obarvan zvok všeč ti res ne bo všeč digitalen, ki se zdi precej sterilen v primerjavi z lampami. Tudi mi na pamet ne pride, da bi se raje vozil z starim avtomobilom ali starim kolesom, če nov avto ali novo kolo ponujata boljše udobje ali boljše vozne lastnosti. Sploh najbolj smešno mi je bilo, ko so DJ-ji trdili, da se muzika boljše sliši z vinila kot z CD-ja, bila pa je posneta digitalno. Meni tudi modernejša produkcija zveni precej bolj razločno kot npr. plošče posnete v 70-ih, ki so kao holy grail. Je pa res, da plošče posnete v 70-ih bolje zvenijo na vinilu kot na digitalnih nosilcih. Tudi vernika boš težko prepričal, da ni boga, ker se bi mu podrla celotna predstava o smislu življenja. Včasih je pač bolje živeti v laži. V 70-ih je bilo verjetno življenje precej lepše kot sedaj, samo človek na žalost ne more živeti v preteklosti.

Da bi pogrešal star črnobel TV, ali starega Yugo-a....


Jaz bom dodal samo tole.
Fotografiram analogno in uporabljam čb negativ. Zaenkrat še ne razvijam sam, ker se bolj na komot, vendar meni so rezultati fascinantni.
Prav tako vzporedno uporabljam digitalno fotografijo.
Pri glasbi podobno. Uporabljam gramofon(zame fascinantna mašina) in cd predvajalnik. Občasno iz digitalne zbirke katero hranim na rač. disku in nekaj DVD-jih naredim avdio cd za hi-fi sistem. Želja je bila, da sta pri meni pc in hi-fi čisto ločena sistema.
Pri avtomobilih je pa tako... ja novi so varčnejši in veliko bolj varni.
Vendar malo kateri avto(izjema so avtomobili visokega cenovnega razreda) se lahko po udobju kosajo z starimi in bolj starimi ameriškimi avtomobili. Govorim iz izkušenj.
In vse našteto počnem iz lastnega užitka in veselja. Mene trenutne modne muhe in trendi ne zanimajo. in nisem gospod srednjih let, kateri se otepa novodobne tehnologije. Sem letnik ´89.
Zdaj se pa veselo prerekajte naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem nekaj časa tudi zbiral vinile, potem pa so me začele določene stvari motit. In sicer najbolj šum... ko sem poslušal vinilke, kjer je cela plošča brez pavz je bilo treba obrnit ploščo. Pa obvezno razmagnetenje, čiščenje plošč... v glavnem zamudno. Sedaj se vsedem na kavč, vzamem v roke tablico in listam med FLAC-i. Pa še lepo se vidi vsak ovitek s sprednje strani. Kvaliteta pa nič slabša od vinila, vendar brez nepotrebnega tratenja časa. Ne rabim več met posebej omare, da notri zlagam nosilce. Backup je v oblaku in še na dveh diskih.
Ko že ravno omenjaš ameriške avte... kakšna pa je bila cena takega avtomobila , ko je bil nov? Primerjamo jabolka in limone. Pa še tisti, ki potem vozijo takšne avtomobile, vložijo v njih ogromne vsote denarja za restavriranje. Sej če denar ni problem potem za 50.000 evrov res lahko kupiš najboljši HI FI. Jaz pa gledam z stališča povprečnega uporabnika in v tem rangu dobiš precej več muzike v digitalni kot analogni obliki. Jaz v starinah pač nikoli nisem videl nekega posebnega čara. Je pa to moje osebno mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 1 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe