Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mobilni telefoni

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2009 22:56    Naslov sporočila: Mobilni telefoni Odgovori s citatom

Tako ..
Ker je dober obèutek, èe imaš telefon, ki ti ne žre živcev zaradi svojega poèasnega operacijskega sistema ali slabe izdelave bi bilo lepo, èe poveste kašne izkušnje imate z vašim mobilnim telefonom.

Na forumu se je Ĺľe govorilo kako je Iphone lahko uporaben kot upravljalnik za Squeezebox ter Apple tv ter kako se ga lahko uporabi tudi za Sonus zone player-je.

Sem lastnik Sony Ericssona W580i, ki je odlièena vsestranska naprava saj je znamka Sony Ericssona znana po dobrih fotografijah ter zvoku. Zato z veseljem uporabljam vse, kar mi nudi.

Predvsem pa me sedaj zanimajo izkušnje lastnikov mobilnih telefonov z enkrani na dotik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2009 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pri telefonih zaenkrat prisegam kar na karkoli z Windows Mobile platformo. Trenutno sem na 6.1. Sem preizkusil simbian, pa mi ni všeè. Ostalo je pa za moje pojme premalo zmogljivo(g33k paè, pa rad šravfam po nastavitvah).

Trenuten telefon je HTC Wizard(enak telefon se prodaja še kot qtek 9100, xda mini.. itn, itn...).



Polna tipkovnica mi veliko pomeni, brez tega mi telefona ni imet. Zaslon na dotik mi je trapast. Ga skorajda ne uporabljam. Ce bi se ga dalo izkljuèit, pa bi ga.

Telefon brez tipkovnice me naredi živènega. Saj izgleda OK, ampak to je pa tudi to. Neuporabno za upravljat. Saj se da navadit. Samo niè ne ponuja takega udobja kot polna tipkovnica.

Telefon je star kakih 5 let, vendar je vedno up to date, ker se firmware posodablja. Baterija mi drži 9 dni. Po hitrosti malo zaostaja za modernejšimi, vendar to opravièi z baterijo. Pa všeè mi je ker podpira vse žive wlan protokole, èesar simbian na žalost ne. Freeware programja je na internetu za to platformo dovolj. In kaj je najbolje? Tak rabljen telefon se dobi na bolhi za 50-100€. In težko bi bil bolj sreèen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 01:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gsm imam veè ali manj za pogovor in sms. Vse ostalo so po mojem mnenju bolj ali manj neuporabni dodatki(èeprav fotoaparat redno uporabljam). Za kontroliranje aparatov uporabljam daljinec in gumbe na analognih zadevah.

Zavedam se dejstva da bodo nekoè "gsm" napredovali v multifunkcijsko napravo, ki bo podpirala svega boga in pol, ampak zaenkrat na komercialnem trgu ni naprave, ki bi zadostovala mojim kapricam in ogromnim multiformatnim zahtevam, tako da se zavoljo kvalitete ostalih funkcij raje obrnem kam drugam.

Touchscreen je po mojem mnenju ena od bolj butastih stvari za na tako majhen aparat. Sploh tisti z "zobotrebcem" so èisti idiotizem. Ne vem komu je gušt buljiti v tisti primitivno majhen touchscreen in ga žokati s palèko.
Poleg tega so te ekrani tako neobèutljivi in bolno nenatanèni, da te mine bockati ga s prstom, palèko oz., èemerkoli.

Ampak, to je samo moje osebno mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 01:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa ravno fotoaparata ne uporabljam, ostalo pa Smile
Gor imam zapisane vse datume(sinhronizacija z koledarjem na raèunalniku), dostop do interneta, berem emaile, veliko mojih odgovorov na tem forumu je napisanih preko mobilnega telefona. Velikokrat mi pride prav tudi remote desktop(da si lahko kadar me ni doma iz domaèega raèunalnika pošljem e-pošto ali kak drug file). Zaradi velikega zaslona mi je prav prišel tudi pri matematiki(izraèun grafov, matrike..). Nenazadnje me je tudi GPS nekajkrat rešil -za resno uporabo pa ni. Ampak ni boljšega kot èe išèeš doloèeno hišno številiko, pa je ni in ni. Vpišeš v telefon, poèakaš nekaj sekund, pa si na pravi poti. Kot daljinski upravljalnik pa ga še nisem uporabljal.

Vedno bolj razmišljam da je klicanje in pisanje sms-ov zadnja stvar ki jo poènem na telefonu Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roCkY



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 23:43
Prispevkov: 29
Kraj: LJ kotel

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TuchScreeni so zame precej neuporabni. Sploh ko imaš tako delo, da si velikokrat umazan. Pa ni važno ali je le prah, kaka mašèoba, bog ne daj voda... Za tipkanje se da konice prstov veliko lažje oèistit.

Pred leti sem kot drugi aparat nabavil Nokio E61. A je bil prenos podatkov še predrag za resnejšo uporabo, telefon pa preneroden za vedno s sabo nosit. Sedaj ko nas je T2 pokril z UMTS je situacija drugaèna a je aparat postal prešvoh.
V žepu se je tako znašla Nokia E71. Sem èist navdušen nad tem telefonèkom. V žepu ga skoraj ni. Neverjetno kolk je manjši od E61 s tem, da se ga uporablja precej lažje in udobneje. Sem bil nekoliko skeptièen kako se tipka a ni prav nobinih težav saj so tipke zelo reljefne in je obèutek dober brez pomot kljub precej nerodnim prstom. Aparatek je odziven, uporaben za pošto, brskanje po netu je skoraj neomejeno in zadnji T2-jev bombonèek "mobilna TV" s sedaj cca. 100 TV kanali dodaja le piko na i +GPS,... za èvek je pa itak uporaben. SMS-ov pa nikol nisem pisal, ker se mi z 10 tipkami iz navadnih telefonov enostavno ni ljubilo.

Tole ni reklama za T2 èeprav se morda tako bere. S ponudbo za 14€ so mi enostavno ponudili toèno to kar je manjkalo na lokacijah brez žice oz. ko 100m od dvorišèa že zmanjka WiFi... Mobilni trio za pol cene ožièenega! Res pa je treba brez subvencije dobit aparat in imet nekaj sreèe, da je pokritost že zadovoljiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Jaz pa ravno fotoaparata ne uporabljam, ostalo pa Smile
Gor imam zapisane vse datume(sinhronizacija z koledarjem na raèunalniku), dostop do interneta, berem emaile, veliko mojih odgovorov na tem forumu je napisanih preko mobilnega telefona. Velikokrat mi pride prav tudi remote desktop(da si lahko kadar me ni doma iz domaèega raèunalnika pošljem e-pošto ali kak drug file). Zaradi velikega zaslona mi je prav prišel tudi pri matematiki(izraèun grafov, matrike..). Nenazadnje me je tudi GPS nekajkrat rešil -za resno uporabo pa ni. Ampak ni boljšega kot èe išèeš doloèeno hišno številiko, pa je ni in ni. Vpišeš v telefon, poèakaš nekaj sekund, pa si na pravi poti. Kot daljinski upravljalnik pa ga še nisem uporabljal.

Vedno bolj razmišljam da je klicanje in pisanje sms-ov zadnja stvar ki jo poènem na telefonu Very Happy


Lahko razumem. Tudi sam sem pred èasom stremel k èimbolj naprednim prenosnim in kompaktnim gsm. Zdaj pa, ko delam zase in imam tako v delavnici, kot v pisarni in tudi doma optiko in broadband se mi ne da jebati z malimi ekranèki. Itak cele dneve buljim v monitor in tudi nimam nobene potrebe ali želje da bi se s tem ukvarjal "on the go".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni pa je pri GSM aparatu, poleg seveda telefoniranja in SMS-anja, najpomembnejše prav to, da ima kar se da dober fotoaparat. Imam seveda tudi "dedicated" fotoaparat, a kaj ko ga nimam pri roki nikoli, ko bi to bilo treba, v neprièakovanih situacijah. GSM pa je skoraj vedno pri roki. In pri nakupu novega, bom to tudi upošteval. Sedaj pa imam že dve leti in pol Nokio 6280. Zaenkrat pa še ne èutim potrebe po zamenjavi. Smile
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe