Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Master format download
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Naimovem samplerju 5.komad Stuart McCallum Inflight, enajst osminec, te so mi všeč Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2013 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima kateri posnetki so res posneti v HD, ker večina muske na HD tracks je 16/44?
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2013 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

24 bitna kompilacija na usb ključku našega audio proizvajalca Erzetich audio:



http://www.erzetich-audio.com/erzetich_24_bit_compilation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ErzetichAudio



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 10:27
Prispevkov: 1
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi avtorji so kontaktirali svoje mastering studie, kateri so jim ponovno naredili master v 24-bitih. Ni upscaled 16/44.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V zadnjem AR.it Marco Benedetti pravi:

... zahvaljujoč modificiranim PS3, se na netu nahaja na stotine filov SACD.
On uporablja software J-River, ki dela na Windowsih kot Applu, in z njim reproducira v bitstream DSD formatu.
Govori o enormni razliki v kakovosti glasbe v prid DSD-ja, ki dela bistveno bolje kot SACD ali PCM.
Kot primer navaja da je zavrgel file Rolling Stonesov z 88 in 176kHz samplingom, ker so se slišali bistveno slabše od DSD verzije.

Vse skupaj je bilo v sklopu testa DAC Ayre QB-9dsd (dobre tri jurje in pol eurov) - ki menda z DSD-jem grozljivo dobro igra.
Tipu gre verjeti, je zlato uho AR-a, doma 'cepa' na Audiostatic, VTL Siegfried in EMT gramofon, digitalnega ne šljivi 5 posto. Tule zgleda ga je 'ugriznilo'.

Ne žvečim digitalnega, a me vseeno zanima če je kaj domačih izkušenj.
Tudi Marco ni imel nekih izkušenj s tem, ker nazadnje ko je testiran DAC, ki zmore DSD, je to bil MSB, ki je itak RollsRoyce, pa DSD filov še ni bilo na netu veliko.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vceraj sem zamudil download na Linn (day 14) pa me zanima, ce bi lahko kdo podelil z mano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak dan lahko za nazaj downloadaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem mislil tudi sam, ampak temu ocitno ni tako, saj pricakujejo placilo £1.80 za komad.

Citiram:
If you missed out on Day 14's free track, don't worry. You can complete your collection from only 79p. We recommend selecting Studio Master - the highest quality available - but check our download guide if you're not sure which format you
can play.


Nazadnje urejal/a Lovrencan Ned Dec 15, 2013 19:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa dol povleci nekaj, kar je zastonj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ErzetichAudio je napisal/a:
Vsi avtorji so kontaktirali svoje mastering studie, kateri so jim ponovno naredili master v 24-bitih. Ni upscaled 16/44.

Zelo pohvalno, sem ravno naročil 2 kom. Eden bo za novoletno darilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
V zadnjem AR.it Marco Benedetti pravi:

... zahvaljujoč modificiranim PS3, se na netu nahaja na stotine filov SACD.
On uporablja software J-River, ki dela na Windowsih kot Applu, in z njim reproducira v bitstream DSD formatu.
Govori o enormni razliki v kakovosti glasbe v prid DSD-ja, ki dela bistveno bolje kot SACD ali PCM.
Kot primer navaja da je zavrgel file Rolling Stonesov z 88 in 176kHz samplingom, ker so se slišali bistveno slabše od DSD verzije.

Vse skupaj je bilo v sklopu testa DAC Ayre QB-9dsd (dobre tri jurje in pol eurov) - ki menda z DSD-jem grozljivo dobro igra.
Tipu gre verjeti, je zlato uho AR-a, doma 'cepa' na Audiostatic, VTL Siegfried in EMT gramofon, digitalnega ne šljivi 5 posto. Tule zgleda ga je 'ugriznilo'.

Ne žvečim digitalnega, a me vseeno zanima če je kaj domačih izkušenj.
Tudi Marco ni imel nekih izkušenj s tem, ker nazadnje ko je testiran DAC, ki zmore DSD, je to bil MSB, ki je itak RollsRoyce, pa DSD filov še ni bilo na netu veliko.


Prava igrača za DSD in DXD ter vse ostalo. Usb sprejema 384/32.

http://www.wadia.com/en-us/products/intuition-01
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še malo tuje pameti... Wink

MUZIKA S KOMPJUTORA

Pozdrav,

kratko bih napisao neke svoje utiske oko slušanja muzike sa PC-a. Koliko vidim, sada je JAKO moderno puštati muziku sa kompjutera. Sada je to trend, i svi ko ovce žele biti u tom trendu i čekaju u redu da kupe USB DAC. Prije 15 godina su kućna kina bila u velikom trendu, svi su ih kupovali, a onda su ih kasnije bacali u smeće. Prije 10 ili 20 godina su mnogi bacali LP ploče u smeće i rješavali se gramofona (zato jer im je neko rekao da LP zvuk ne valja), a danas plaču što su to uradili.
"Tudi jaz-@vojcb."

Što se tiče muzike s kompjutora, svi to rade POGREŠNO (po meni), što znači da prvo rippuju CD u neki od formata (.wav ili .flac) koristeći exactaudiocopy program, kao najzastupljeniji. Po meni je to potpuno pogrešno i ima dosta grešaka prilikom ripovanja, jer se koristi algoritam čiji kvalitet kalkulacija ne znaš. Na žalost i ja sam tako radio do nedavno. Više ne.

A najbolje rešenje za slušanje muzike sa kompjutera je "ispred nosa", a niko to ne koristi. Bar ja to nisam čuo, a ni pročitao nigde na netu. Možda nisam dovoljno tragao, pa se tu ograđujem. Sistem je vrlo jednostavan, i po meni daje najbolje zvučne rezultate. Treba koristiti virtualni CD, Daemontools, koji su svi koji igraju igrice, morali da koriste. Link za download najnovije free verzije: www.filehippo.com/download_daemon_tools. Posle instaliranja i restartovanja PC-a, klikom na ikonu Daemontools-a, prethodno ubačeni CD u neki od fizičkih DVD-a, napraviš Image CD-a sa muzikom u prethodno napravljenom folderu s imenom CD-a. Sada je ceo CD snimljen kao data podatak u .cda ekstenziji kao i CD. Nije bilo ripovanja u neki od formata, i sve je sačuvano kao što je i na CD-u. Jednostavno, napravljena je kopija CD. Najbolje je to staviti na USB memoriju, a ne na HDD. Može SSD. Desnim klikom izvršiš Mount-ovanje (povezivanje foldera sa Image-om CD-a). To je svima poznat postupak, ko je igrao igrice.

Desnim klikom na okonu virtualnog DVD-a, sada možeš da biraš kojim medija player-om, ako ga imaš u PC-u, hoćeš da pustiš muziku. Ako klikneš dva puta na ikonu virtualnog CD-a, onda se muzika pušta preko Windows media player-apo default-u, što isto nije loše.

Probajte ovaj sistem i uporedite ga sa "klasičnim" sistemom sa ripovanim fajlovima. Nadam se da sam ovo sve razumljivo objasnio. Nije teško.

Najveća prevara sa audio fajlovima je prodaja u 24/96 formatu. Sve je VEŠTAČKI urađeno, a prodaje se jako skupo. A USB na PC može da propušta samo 16/44,1, pa to onda nema smisla, jer se radi downgrade. USB na PC-u u isto vreme ne može da pušta muziku na 24/96 i da miš ili tastatura, ili printer rade u isto vreme. Oni rade na 16 bita pa bi došlo do konflikta i PC bi se "zakucao". Mnogo je gluposti i prevare sa muzičkim fajlovima.

Ja, uprkos tome što je ceo svet poludio za PC audiom (i baš me za to briga), ne koristim komp za muziku, jer USB kao konekcija nije dobar zbog propusne moći. Zvuk je mutan u odnosu na CD kao izvor (govorimo o dobrom, zbilja DOBROM CD playeru... koji naravno i košta... a i tu treba paziti jer ima na tržištu MNOGO vrlo skupih CD playera koji NE sviraju dobro, a imaju mnogo jak marketing i jaku priču oko svog brenda, i prodaju priču da niko ne zna proizvesti ono šta oni znaju; imam dojam da je PC-audio samo "poor-man's-dream" u odnosu na PRAVI CD player, tj. da mnogi ljudi misle da razni neskupi USB-DACOVI mogu svirati kao prvoklasni CD player - e ne mogu, žao mi je iskreno, neka se niko ne ljuti).

PC zvuk je mutan u odnosu na CD kao izvor. Ako se koristi XLinx chip za USB 2.0, onda je još gore - metalan zvuk. Ali šta ćeš kad su nametnuli komp kao izvor, a usput se i JAKO LEPO može zaraditi na Download-u muzičkih fajlova. Kao podatak, iTunes je od Dowload-a muzike u 2012. godini zaradio preko 1,8 MILIJARDI USD, što nije za zanemariti. Sada je i Wilson, proizvođač zvučnih kutija, ušao u taj posao, sa downloadom muzike sa svog site-a. Sve je rečeno. PC Audio je nova zlatna koka ovog biznisa, i treba ga maksimalno iskoristiti. A onda, za godinu, dvije ili pet, industrija će (naravno, uz potporu svih najpoznatijih svetskih audio časopisa - ruka ruku mije) reći da PC Audio nije dobar pa će izmisliti novu zlatnu koku. I opet će svi audiofili stajati u redu da kupe taj novi format.

Brez branja tega prispevka, ostajam na vinilu, do nadalnjega. Cool
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, če sem kdaj že pripopal tale japosnki link za vse, ki imate možnost branja DSD file-ov:

http://www.acoust.rise.waseda.ac.jp/1bitcons/data10/data10.html

komadi so zapisani v .WSD formatu, zato boste potrebovali tudi Korg Audiogate program za branje / dekodiranje / transformacijo v Dsf datoteke:

http://www.korguser.net/audiogate/en/index.html

Samplerji so zapisani v 2.8Mhz 5.6Mhz in celo 11.3Mhz tehniki!

LP,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
MUZIKA S KOMPJUTORA


Hehe, sem se nasmejal Laughing
So mu vsaj pojasnili, da je ravno njegov način POGREŠAN in da ravno to, kar on pripisuje EACu, dela ravno Daemon Tools in to točno zato, ker je program namerno napisan tako?
Pa tisto o 16/44.1 in USB, pa o miški, tastaturi in printerju,.... pa o metalnem in motnem zvoku,.... Rolling Eyes
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe ko v trgovinah praktično ni več moč kupiti usb daca ki ne podpira hi-res streamanja in pa na tem planetu ne mine niti en samcat hifi show brez hi-res usb streamanja, človek trdi, da preko usb-ja več kot 16/44 ne gre. Ne vem kje živi, na zemlji ziher ne. Ali pa gre za zajebancijo glede na toliko kozlarij na kupu. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Naslednja
Stran 29 od 31

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe