Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soul Sonic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2013 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede zvočnih performans Soulsonicov lahko Davorjevi izkušnji samo pritrdim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Performanse sistemov s Soulsonici v Piranu in Mariboru so sigurno impresivne, tako na račun videza, predvsem pa elektronike(moči)in pa velikega prostora.. Tako tule nekaj "navdušenih"komentarjev...
Kot sem enkrat že nekje omenil, sem zvočnike "opazil"na predstavitvi v Vkolpu.. Ni bilo treba biti posebno pozoren,da se zazna "problem",koherentnosti midrangea - 4 wooferji,na 500hz pa na trak(dva različna svetova), ni ravno optimalna stvaritev, pa tudi kreacija soundstagea, ni ravno za "dol past"...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 15:35    Naslov sporočila: Piran Odgovori s citatom

Soulsonic-e sem poslušal v Piranski "podružnici", predstavitev v Vklopu pa sem zamudil in je ne morem komentirat. Na začetku takoj pade v uho ogromen zvok, veliko detajlov, hitrost, transparenca in neke sorte nekoherentnost kot jo je omenjal pinus, ki sem jo na začetku tudi sam pripisoval križanju 100 gramskih bas enot k par miligramskemu ribbonu. Čez pol ure poslušanja pa tega efekta nisem več čutil in sem poslušal samo še glasbo, brez analizirat vsako področje posebej . Mislim da je tisti shock efekt, ko imaš pred sabo karnaenkrat sistem z visoko resolucijo z (pre)obilico informacij in tega nisi navajen – o temu se je že precej pisalo na forumu. Vsi smo nekako navajeni poslušat klasično grajen zvočnik in vse kar odstopa od njega je a priori bogokletno. Sem prepričan, da ljubitelji fullrange enot bi tak sistem spljuvali da je veselje. Verjetno zaradi tega ta zvočnik ni prestal testa v Vklopu, ker si v tisti gužvi ne moreš vzet več časa za poslušat v miru in se privadit na njega. Je pa tudi težko kontra in sicer se odvadit takega zvoka.
Si lahko samo predstavljam kako se sliši Soulsonic-e na sistem, ki ni skrbno sestavljen oz nekompatibilen – to mora biti prava grozljivka za ušesa. Ta zvočnik deluje kot povečevalno steklo: g… notri, še večje g…. ven in če se je to zgodilo v Vklopu se ne čudim, da so bili zvočni vtisi tako negativni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 25, 2013 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spectrone sta zamenjala dva Jeff Rowlanda po daljšem preskušanju.

Na obisk in spoznavni večer je prišel tudi 'posvojeni' pirančan naš @Nek_do. Kakšno urico smo klepetali spodaj na odprtem pizzerije, potem pa šli 'vreči eno uho'.

Moram reči da so Rowlandi prinesli umirjenost, boljše izzvenevanje instrumentov in toplino. Hladnosti in spektakularnosti Spectronov ni več, zato pa bolj pride do izraza melodičnost in 'debelina' instrumentov.
Vse to gre v prid bolj koherentnemu zvoku - boljši povezanosti in zmanjšani razliki med trakovi in wooferji.

Hi-Fi je čudovita reč.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 25, 2013 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale @zvocnikov set-up je res sestavljen tako, da lahko rečem "kapo dol" pri izboru samih komponent. Vse je tako kot mora bit. Da se ve kam kdo spada v Piranu se vidi že po okranclani kavici, ki so nam jo postregli v bližnji gostilni pred samim poslušanjem.

Soul Sonic kapučino


Čeprav sem zvokovno naravnan bolj na stari JBL, Altec, etc. mi je zvok "hudičevo sedel". Odkrito rečeno že dolgo ne tako. Glavni DJ je bil seveda @ambasador tako, da so prevladale opere nekaj malega jazza in pa seveda Pogorelič in ob njem sem se počutil prav čarobno kot pred davnimi leti na njegovem Ljubljanskem koncertu. Za intermezzo smo se malo "poigrali" se ve s čim. Ja s čem drugim kot s kabli in če je prisoten @ambasador obvezno tudi z glavicami. Kot bi mignil je v vsem znanem zvoniku ura odbila polnoč. Tnx obema!


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 26, 2013 02:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uuuaa, jadan ja. Opet promašio. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 26, 2013 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo in zelo zanimivo je bilo spoznati @Nek_do-ja ter izmenjati izkusnje skupaj v @Ambasadorjevi druzbi. Tistih nekaj uric je slo kot bi mignil, ceprav je ostalo se toliko nedorecenega tako, da bo tudi naslednje srecanje sila zanimivo.

Je potrebno povedati, da igranje z gramofonsko glavico pomeni to, da smo menjali sitem igle med originalno in ESE Lab verzijo saj gre za NOS Panasonic Strain Gauge glavico, ki ji omogoca delovanje ESE Lab-ov SG Nibiru phono pre.

Dodali pa smo se kaksen Castorjev PC.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 13, 2014 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me pa res zanima kako vse tole igra v tej ''stekleni kletki'' ... !?
Shocked

http://www.walterkircher.com/blog/2014/4/soulsonic-impulse-speakers-accustic-arts---spectacular-private-setup

http://www.walterkircher.com/soulsonic_accustic_arts_private_setup/h36e0ed6c#h31f2cd18
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 13, 2014 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiomaniac je napisal/a:
Me pa res zanima kako vse tole igra v tej ''stekleni kletki'' ... !?
Shocked

http://www.walterkircher.com/blog/2014/4/soulsonic-impulse-speakers-accustic-arts---spectacular-private-setup

http://www.walterkircher.com/soulsonic_accustic_arts_private_setup/h36e0ed6c#h31f2cd18


Velik prostor ( višina in volumen v vse smeri), dvojna akustična zavesa (screen + vrhunska Gerriets akustična zavesa) in dipoli ....
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.


Nazadnje urejal/a berni Ned Apr 13, 2014 17:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 13, 2014 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj če se prav spomnim se je točno o tem že govorilo, morda celo v tej temi. Wink

Edit: na prejšnji strani celo Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 14, 2014 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
audiomaniac je napisal/a:
Me pa res zanima kako vse tole igra v tej ''stekleni kletki'' ... !?
Shocked

http://www.walterkircher.com/blog/2014/4/soulsonic-impulse-speakers-accustic-arts---spectacular-private-setup

http://www.walterkircher.com/soulsonic_accustic_arts_private_setup/h36e0ed6c#h31f2cd18


Velik prostor ( višina in volumen v vse smeri), dvojna akustična zavesa (screen + vrhunska Gerriets akustična zavesa) in dipoli ....


Pol pa ze ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 14, 2014 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj je pomembno da je naročnik zadovoljen Smile
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno namenoma morda pa tudi ne je pred dnevi mimo nas ušla tudi predstavitev novih flagship zvočnikov Miro Krajnca.
https://www.youtube.com/watch?v=WkOtvy3Y_5c

SoulSonic Hologramm-X



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Namenoma morda pa tudi ne je pred dnevi mimo nas ušla tudi predstavitev novih flagship zvočnikov Miro Krajnca.
https://www.youtube.com/watch?v=WkOtvy3Y_5c


Niti ni šlo mimo... Wink
http://www.monoandstereo.com/2017/05/soulsonic-hologramm-x-flagship-speakers.html
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smo že videli, žal nismo slišali. Morda pa nanese prilika.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe