Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SACD to analog RCA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 13:48    Naslov sporočila: SACD to analog RCA Odgovori s citatom

Hi,
pri posluÅ”anju SACD ploÅ”ĆØkov na mojem playeru imam izhod za HADMI kabel - Ker pa ojaĆØevalec nima HDMI vhod ampak samo RCA priklope -audio -
me zanima ali z nakupom adapterja /spodnji link/ pridobim zvok kot mora biti pri SACD predvajanju - ima kdo kakŔne izkuŔnje?

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-audio-embedded-HDMI-to-analog-stereo-audio-HDMI-audio-decoder-Converter-/310611579378?pt=UK_BOI_Materials_Supplies_Electrical_ET&hash=item4851e491f2#shId

2.http://www.amazon.co.uk/eSynic-Digital-Composite-Converter-Xbox360
/dp/B00A6STNHM/ref=pd_sim_ce_1

3.http://www.ebay.co.uk/itm/HDMI-Audio-Extractor-Digital-to-Analog-RCA-Stereo-L-R-Converter-Dolby-Decoder-/221157974455?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item337e0ae1b7

Hvala lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj optike pa nimaÅ”?
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ima player izhod za sluŔalke??
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kaj bi rad vpraÅ”al? RCA je popolnoma zadovoljiv izhod iz playerja in ga pelji v ojaĆØevalec brez stroÅ”kov. BalanĆØne povezave (XLR) so pomembne za multikanalno povezavo in studijske namene, HDMI pa za centralno krmiljenje glasnosti itd. Med njimi ni kakÅ”nih pomembnih razlik za predvajanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljetko @ HDMI je neke vrste digitalni scart kabel. Razlika je, da je scart bil povezava za analogne signale, hdmi pa za digitalne.
ƈe bi ti rad posluÅ”al sacd posnetek s ploÅ”ĆØka, imaÅ” možnost pustiti, da ti zapis konvertira iz digitalnega v analognega on board dac v plejerju in signal peljeÅ” v receiver (ali kateri koli ojaĆØevalec) po analognih interkonektih.
ƈe pa želiÅ” ven peljati originalen sacd digitalni signal, mora temu najprej biti prilagojen plejer (poglej podatke). Nato lahko uporabiÅ” hdmi, ĆØe ima receiver hdmi vhod, predvsem pa seveda sacd dekoder. ObiĆØajno na displeju izpiÅ”e sacd.
Tretja možnost pa je poseben digitalni link (firewire, pioneer i, denon itd) v prav tako temu prilagojen receiver, ali pa zunanji dac, ki bere sacd. Takih je sedaj vse veĆØ.
Bodi pozoren na to, da ti ne bo plejer avtomatiĆØno bral tisto plast na ploÅ”ĆØku, ki je cd zapis. VeĆØinoma so ploÅ”ĆØki hibridni. ƈe dela to, potem lahko tak digitalni signal po spdif ali optiki peljeÅ” na vsak dac ali receiver, ki ima spdif vhod.
Tisti pretvornik, na tvoji sliki za te namene ni primeren.
ƈe sem kaj falil, naj me prosim kdo popravi.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 17:57    Naslov sporočila: Re: SACD to analog RCA Odgovori s citatom

kaljetko je napisal/a:
Hi,
pri posluÅ”anju SACD ploÅ”ĆØkov na mojem playeru imam izhod za HADMI kabel - Ker pa ojaĆØevalec nima HDMI vhod ampak samo RCA priklope -audio -
me zanima ali z nakupom adapterja /spodnji link/ pridobim zvok kot mora biti pri SACD predvajanju - ima kdo kakŔne izkuŔnje?
...


Ne zakompliciraj si zadeve po nepotrebnem! ƈe imaÅ” RCA analogni izhod je to najenostavnejÅ”a in najkvalitetnejÅ”a povezava - v tvojem primeru. HDMI je namenjen prenosu digitalnega signala v AV receiver ali AV ojaĆØevalnik. Ta povezava ti pride prav le v primeru, da imaÅ” v ojaĆØevalniku kvalitetnejÅ”i DAC in analogno izhodno stopnjo, od tistega v predvajalniku. Pa Å”e to: prvinski DSD signal teĆØe iz predvajalnika v ojaĆØevalnik le v primeru, da imaÅ” obe napravi istega proizvajalca in da ima ta licenco (dovoljenje Sony-a) za prenos takÅ”nega signala med napravami. Praviloma se signal, preden zapusti predvajalnik, pretvori iz DSD (to je pravi SACD format) v PCM format, kar pa ima za posledico doloĆØeno stopnjo degradacije zvoka.
Torej, v tvojem primeru velja, da preprosto uporabi RCA izhod, HDMI pa pozabi. Prav niĆØ ne zamujaÅ”!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdej pa ne vem ali znam jaz edini brat. Kaljetko je napisal, da na playerju nima RCA izhoda, ima samo HDMI, na ojaĆØevalcu pa ima RCA vhod. Zato je dal link od adapterja iz HDMI na RCA.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 20:43    Naslov sporočila: Re: SACD to analog RCA Odgovori s citatom

kaljetko je napisal/a:
Hi,
pri posluÅ”anju SACD ploÅ”ĆØkov na mojem playeru imam izhod za HADMI kabel - Ker pa ojaĆØevalec nima HDMI vhod ampak samo RCA priklope -audio -
me zanima ali z nakupom adapterja /spodnji link/ pridobim zvok kot mora biti pri SACD predvajanju - ima kdo kakŔne izkuŔnje?

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-audio-embedded-HDMI-to-analog-stereo-audio-HDMI-audio-decoder-Converter-/310611579378?pt=UK_BOI_Materials_Supplies_Electrical_ET&hash=item4851e491f2#shId

2.http://www.amazon.co.uk/eSynic-Digital-Composite-Converter-Xbox360
/dp/B00A6STNHM/ref=pd_sim_ce_1

3.http://www.ebay.co.uk/itm/HDMI-Audio-Extractor-Digital-to-Analog-RCA-Stereo-L-R-Converter-Dolby-Decoder-/221157974455?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item337e0ae1b7

Hvala lp Matjaž


hvala vsem za izĆØrpne razlage ..!

lp. Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe