Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

S čim predvajati FLAC na računalniku
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash @ daj prosim postavljaj svoja vprašanja malo bolj natančno in pred vsem razumljivo. Drugo vrsto tvojega zadnjega prispevka najbrž razumeš samo ti.
Kar pa se tiče DVD Audio je to nativno 24/96 format, ki ga moraš najprej v tej obliki ripati na računalnik. Uporabiš lahko free program DVD Audio Extractor. Ko imaš fajle enkrat na svojem računalniku,jih lahko predvajaš kot hi res format, če imaš ustrezen predvajalni program na računalniku in pa seveda dac, ki ta format razume.
Lahko pa ripaš tudi v 16/44 ali pa v ta format spremeniš kasneje. Nekateri usb daci, ki 24/96 ne razumejo, avtomatično predvajajo kot 16/44 fajl (npr. prejšni HRT).

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravičujem, če je bilo nejasno. Sem mogoče kompliciral z dvd audio ker imam pač konkretno s tem filom težave. Imam pa tudi nekaj drugih formatov.


Vse file že imam na trdem disku. In vse bi rad imel v 16/44 formatu. Kako iz fila na trdem disku, ki je v drugem zapisu prekodiram v 16/44. Dovolj bo že s katerim orodjem pa se bom potem že nekako znajdel kako.
Samo to. hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash @ ja, očitno se nisva razumela. Sem mislil, da želiš iz DVD Audio ploščka dobiti dol stereo muziko v 16/44. Ker to potem lahko predvajaš kot flace ali pa si zapečeš na CD.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma saj to v osnovi želim. samo ne iz ploščka ampak iz fila na trdem disku, ki je v iso formatu.
Pa sprašujem na splošno, tudi za druge formate, ker želim tudi v bodoče vse shranit v formatu 16/44
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še to.
Zvok iz DVD filma, NI DVD Audio. Zadnji je izključno glazbena vsebina, ki pa se predvaja s pomočjo DVD Audio predvajalnika, ki je (pogosto tudi z SACD predvajalnikom) sestavni del DVD predvajalnika za filme. Vsak DVD ne zna predvajati DVD Audio vsebine. Te vsebine tudi ne moreš peljati iz DVD Audio predvajalnika v obliki spdif-a, lahko pa v obliki HDMI ali posebnih linkov ( Denon, Pioneer itd.).

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvd-a iso z nekim iso orodjem montiraj kot nov drive, nato z dvd-a extraktorjem (morda dvd-a explorer?) Izluscis posamezne komade v wav ali kaj podobnega ustreznega formata....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
. Te vsebine tudi ne moreš peljati iz DVD Audio predvajalnika v obliki spdif-a, lahko pa v obliki HDMI ali posebnih linkov ( Denon, Pioneer itd.).

LpM.



To seveda ni res.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. malo komplicinrano ampak bom probal.

kako pa iz flac-ov 24/96 naredim 16/44?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jolbe @ imaš prav, vendar je teh playerjev malo. Namen je bil namreč zaščita vsebine pred kopiranjem. Zato so playerje tudi opremili z analognimi činč izhodi za stereo ali multichanel predvajanje, pretvarjal pa je konverter v playerju.
Jaz imam tak Pioneerjev multipraktit in ni šans, da bi ven dobil DVD Audio po sdpdifu, čeprav ima njihov receiver ustrezen dekoder (24/96).
Res pa je, da zadnja leta to področje malo zanemarjam in bi bil vesel, če malo updejtaš moje vedenje o tem.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash @ če imaš komade v 24/96 spravljene v posebni mapi, jo odpri, da se pokažejo, nato z levim klikom označi komad (ali več njih, vendar obvezno brez dodatkov, ki so lahko v mapi, npr.slike itd.), nato z desnim klikom prikaži opcije in klikni "konvert to", izberi format in enter.
Vsaj pri meni je tako, mislim pa, da mi to avtomatično opravi dbpoweramp, vendar bi isto naredil tudi EAC.
Vse kar konvertiram (predvsem iz flac v itunes) opravim v posebni mapi, da ne pride do zmede.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam denon 3930 in 3910 ter yamaha dvd-s2300. Yamaha definitivno daje hi-res cez optiko, za denona pa se ne spomnim vec. Seveda to velja samo za dvd-a, sacd pa se ne da (in ima vsakic tudi locen audio board).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2016 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galasba se nahaja na NAS-u, tag-ana po zvrsteh, in s SQUEEZBOX-om brez problema iščem po različnih filtrih (jazz, pop, rock itd)

sedaj sem prešalta na NAS-PC-DAC in imam na PC-u testno verzijo AUDIRVANE, kjer pa mi je celotno zbirko vrglo v "en koš".

Me čaka ponovno tag-anje ali obstaja način, da Audirvano nekako "sinhroniziraš" in da se ne mučis s ponovnim sortiranjem (jazz vocal, jazz latin, jazz piano etc.)

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2016 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

takole izgleda zadeva, ki sem jo opisal v prejšnjem sporočilu. Folderje sem vse sinhroniziral, pa še te mi je vrglo vse v en "library". Nikjer ni nekih filtrov album, artist, genre ipd. (kot v Logitech media centru oz. squeezeboxu)

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe