Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Višina montaže zadnjih zvočnikov HT

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 15:45    Naslov sporočila: Višina montaže zadnjih zvočnikov HT Odgovori s citatom

Glede na to da imam sedežno do stene oz. malo stran, si bom dal zadnja dva zvočnika od HT na polici na steno.

Zanima me na kakšni višini morajo oz. je dobro da so zadnji zvočniki. Malo sem premeril pa se sedi na 40 cm, višina glave pri sedenju pa je 100 cm.

A je boljše da so zvočniki malo višje ali v tej višini?
A jih dam višje na police malo pod kotom (hja to sicer ne bi bilo najbolje)...

Sprednje 3 zvočnike imam povezane s kablom QED Silver Anniversary XT. A priporočate da dam za zadnje isti kabel? Ali vzamem kaj cenovno bolj ugodnega... rabim čim tanjšega, da bi ga lahko nadomestil s tem osnovnim ki je sedaj v steni... kake ideje?

Hvala in LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi zadnje dal na isto višino kot sprednje. Kabel pa, lahko daš kakšen cenejši 2x1,5mm^2, veliko raje pa 2x2,5mm^2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj bo končno prišla na vrsto montaža zadnjih zvočnikov... ugotovil sem da jih nikakor ne bom mogel v isti liniji s sprednjimi. Zato me zanima a naj dam police višje, pa potem dam zvočnike pod nekim kotom?

Ali zvočniki ne smejo bit pod kotom ko so na polici? Oziroma se bo še vedno dosti dobro slišalo če bodo 20-30 cm nad višino ušes?

Še eno vprašanje... razmišljam da bi obdržal obstoječ kabel. A bi bil problem če bi bil ta kabel dvakrat "štukan"?


Hvala in LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje bo, da testiraš. Nabaviš eno stojalo, vstaviš DVD in po potrebi podstavljaš s knjigami ali čim podobnim - da dobiš višino, ki ti bo ustrezala. Saj veš, eni imajo ušesa pozicionirana višje, kot drugi. Laughing

Enako velja za kable - poskusi enega in drugega brez da ju "montiraš" v steno. Če ne boš opazil razlike - je najbrž vseeno, kakšnega uporabiš. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene pa zanima na kakšno višino se dajo stranski zvočniki, pri meni je edina možna montaža levo in desno od sedežne

hvala
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor je meni znano, je priporočljiva višina surround zvočnikov nad višino glave v sedečem položaju, da zvok ni direktno usmerjen v poslušalca.
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V standardnem 5.1 sistemu lahko zvočnike postavite zadaj, tako da sta nato usmerjena naprej proti vam ali proti prednjima dvema.(ekspirementirajte)
Zadnji zvočniki morajo biti postavljeni dovolj visoko tako, da zvok ne potuje direktno v vaša ušesa, ko sedite. Postavljeni naj bi bili v višini vaših ušes, ko stojite(sicer lahko preglasijo sprednje zvočnike).

Glede kablov pa mislim, da so lahko slabše kvalitete kot za sprednje saj še so še vedno glavnega pomena sprednji zvočniki.
(izberi take, ki so ti najbolj primerni tako menim jaz)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je to. Odlično razloženo, pa še lepa shema.
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala,se pravi zadnji zvočniki ob strani na višini cca 170-180 cm
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe