Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kater TV? Plasma ali led lcd?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 13:50    Naslov sporočila: Kater TV? Plasma ali led lcd? Odgovori s citatom

Odločamo se za nakup novega TV-ja saj se stara plazma želi počasi upokojiti Smile Seveda sem takoj bil odločen za novo plasmo, po obisku nekaj trgovin pa nisem več tako prepričan. Prosim vas za vaše mnenje in argumente za in proti (za enega in drugega).

Naj podam še nekaj podatkov:
Željena diagonala je 60 inčev (ali vsaj 55)
Budget je 1.500 eur
Gleda se po večini tv program (T2 televizija, nimamo optike in HD programov), občasno kakšen HD ali full hd (ala top gear, film...)
Mora imeti vsaj nekaj smart finkcij (dostop do interneta in you tuba)

Po pregledu ponudbe sem ugotovil, da se lanske serije poslavlajo, letošnje šele prihajajo. Nekako bi dal v ožji izbor Samsung in Panasonic, pri LG mi slika sploh ni všeč.

Naj omenim še to, da so lanski modeli plazem cca 400-500 eur cenejši on letošnjih modelov led ldc (govorim za samsung, za panasonic še nisem zasledil cena za novo serijo 60). 2013 modeli pri Samsung plasmah so žalost, pri Panasonicu so baje letošnji modeli plasem tudi zadnji.

Torej v ožji izbor sem nakako dal plasmi:
Samsung PS60E6500
Panasonic 60ST50

Led LCD
Samsung xx60F6770

Argument, da plasma pokuri več elektrike mi je znan in mi ni življenskega pomena.

Hvala za vse komentarej in predloge.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samsung ima edge lec, LG pa full led.
Sam imam Lg full LED, in sem zadovoljen z sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede večine si si že sam odgovoril...

Vse kar ti preostane je, da si vse TVje ogledaš še v živo in se odločiš na podlagi videnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že napisal mi ima za moje oči plasma bolj mehke barve, zdi se mi da hitri posnetki (gibanje) potekajo na plasmi srednjega ranga bolje kot na lcd-ju srednega ranga (na visokem ragu je tudi na lcd-ju ok, samo je čistu drugačen cenovni razred), ima pa lcd boj žive in ostre barve (ki pa meni ne delujejo naravne). Torej iščem še kakšnen argument v prid LCD-ja. Čudi me tudi to, da dobiš pri plasmi za nižjo ceno enako ali boljšo kvaliteto slike kot pri lcd pa vendar vsi proizvajalci po prvsti počasi ukinjajo proizvodnji plazem Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so trenutne cene Panasonic plasem v italijanskem Mediaworldu.

http://compraonline.mediaworld.it/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?storeId=20000&constr=&categoryId=1647&catalogId=20000&C%24F_MARCA=PANASONIC&C%24F_POLLICI=&C%24F_TECNOLOGIA=&C%24F_SMART%24_%24TV=&C%24F_3D=&constr=1%3BPPPRC%3B%3E%3D%3B399%3B2%3BPPPRC%3B%3C%3D%3B2990&content=no_value.htm&totProd=14

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ampak je še za lasnke modele. Za letošnje modele (oznaka na koncu 60) še nisem zasledil cen. Drugače pa cene iz linka niso nič kaj ugodne, se dobi pri nas že za manj denarja.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snifix, imaš ZS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadeva zaključena. Ponovno izbrana plazma Cool

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe