Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Oldies but Goldies

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 13:21    Naslov sporočila: Oldies but Goldies Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:
Najlažje po nalepki na ploÅ”ĆØi to pa sam ugotovi kakÅ”na je nalepka na prvi izdaji. Laughing
Ali je mogoĆØe modra z razliĆØnimi otenki na vsaki strani plate ali je mogoĆØe belo ĆØrna Wink Wink Wink Wink
Svetlomodra z temnomodro ĆØrto in zgleda tako nagravžno nova in spolirana, da je skoraj zih ponatis. Embarassed


Da ne bi ā€œsmetiliā€ v temi z konektorĆØki, sem odprl novo rubriko, v kateri bi lahko zainteresirani obudili spomine na ā€œprihodnostā€ v smislu foto dokumentacije zanimivih vinilk.

Glede na napisano me je "matral firbec", ĆØe so vinilke od ā€œMestnga Pu-jaā€ res v takem stanju , kot jih propagira na forumu. Vzel sem pot pod noge in ga zmotil ravno v ĆØasu pred veĆØerjo , ko je zakljuĆØeval Å”e zadnje ā€œtweek-anjeā€ sferopolarnih dipolĆØkov pred veĆØernim koncertom in pripravljal odgovor za forum v vezi nekih TDI turbo maÅ”inc .

Nisem se ravno dolgo zadržal, ravno toliko da sem lahko naredil par ā€œÅ”kljocovā€ na fotkiĆØ za bodoĆØe generacije, predno zapustijo gnezdo. In res, svaka mu ĆØast, kolekcija kot se Å”ika s poudarkom citiram: ā€œzgleda tako nagravžno nova in spolirana, da je skoraj zih ponatis.ā€

P.S. ā€¦ā€¦..Å e avtogram sem dobil za njegovo oboževalko. Ostalo povedo fotke.









LP

Vintagesonic


P.S................ "copyrights of photos" not approved by City-Pu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mmm,

Pjesme s planine

mam samo Ŕe ''vinyl rip'' ! Crying or Very sad
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super ohranjene ploÅ”ĆØe jaz na tvojem mestu,ĆØe ti ni mus nebi prodajal.
ƈez par let bojo to že starine.$$$$$$
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 14:22    Naslov sporočila: Re: Oldies but Goldies Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:




LP

Vintagesonic



Druga z leve je super ploÅ”ĆØa Twisted Evil imam, samo v bolj klavrnem stanju. .
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tega Mlinarca sem skoraj že pozabil in se mi je zdajle obudil spomin na fantastiĆØen koncert, ki sta ga uprizorila s prijateljem v Disku Å tudent v kleti 4.bloka v Å tudentskem naselju(vodil ga je legendarni Stane SuÅ”nik-ali kdo ve kaj je z njim?).
Koncert je bil v nabitem prostoru, kar je sicer pomenilo kakih 120 ljudi(kdor ne ve:ni Å”lo za disko kot si ga predstavljamo, temveĆØ v bistvu za posluÅ”alnico glasbe s ploÅ”ĆØ;enkrat v tednu jazz, enkrat pa rock in blues).
Med koncertom je bila tiÅ”ina, da bi sliÅ”al Å”ivanko pasti.Publika je bila kot ponavadi vrhunsko poznavalska, Mlinarec pa je bil vzhiĆØen nad vzduÅ”jem in se spominjam njegove zahvale "Hvala za tiÅ”ino!".MogoĆØe zveni to danes komu ĆØudno.
Mlinarec pa nas je oĆØaral tako kot glasbenik kot tudi kot tip.Bilo pa je to tam kakega l.1973.
Kako njegovo ploÅ”ĆØo bi prav rad imel(sicer kot CD rip, ker paĆØ gramofona že 25 let nimam veĆØ),Pengovova Odpotovanja mi je uspelo dobiti.Seveda ne mislim zastonj in ĆØe kdo ima, mi naj kar ponudi na ZS!Malo gre za samo glasbo, Å”e bolj pa morda za nostalgijo za najlepÅ”imi leti! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
legendarni Stane SuŔnik-ali kdo ve kaj je z njim?).


Ne boÅ” verjel, na "rožce " je preÅ”altal. In to dobesedno, ĆØeprav se sliÅ”i malo ĆØudno Wink. Ampak tudi to obvlada v nulo. " Musko " je pa ĆØisto zapustil.

http://www.rozeinvrt.si/pisma-bralcev/novosti-in-zanimivosti/do-botanicnega-vrta-po-ljubljanici.html

ƈudna so pota gospodova Wink



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred krtatkim so vsi njegovi abumi izŔli na cdeju gre za 8 cedejev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 23:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje se to da dobit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
krokar je napisal/a:
legendarni Stane SuŔnik-ali kdo ve kaj je z njim?).


Ne boÅ” verjel, na "rožce " je preÅ”altal. In to dobesedno, ĆØeprav se sliÅ”i malo ĆØudno Wink. Ampak tudi to obvlada v nulo. " Musko " je pa ĆØisto zapustil.

http://www.rozeinvrt.si/pisma-bralcev/novosti-in-zanimivosti/do-botanicnega-vrta-po-ljubljanici.html

ƈudna so pota gospodova Wink



LP

Res zanimivo!
NajstarejÅ”i tule se verjetno spomnimo glasbenih legend Dragana BuliĆØa in Staneta SuÅ”nika, ki sta oba v svojem krogu slovela kot najveĆØja glasbena eksperta konca 60-tih in zaĆØetka 70-tih.Nista si pa bila ĆØisto kompatibilna, ne kot tipa ne po glasbeni usmeritvi.BuliĆØ je bil bolj "angleÅ”ki", SuÅ”nik pa je bil izrazito bolj "ameriÅ”ko" usmerjen.BuliĆØ je imel tudi veĆØ posluha za medijsko predstavljanje in komercialno plat muzike, SuÅ”nik pa precej manj, tako da me niti ne ĆØudi, da se s tem aktivno veĆØ ne ukvarja.
VeĆØeri v Å tudentu so bili tematski, ponavadi posveĆØeni posameznim izvajalcem.Do ploÅ”ĆØ je bilo takrat težko priti, pa Å”e sila drage so bile.Tako so nekateri prihajali na te veĆØere s kasetofoni in muziko snemali kar preko mikrofonov!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2012 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat na HrvaŔkem cena 161 kun.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2012 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Kje se to da dobit?

To ne vem...
Morda pa ti kaj pomenita:
- Krhotine (nekakŔen best of)
- Grupa 220 & Drago Mlinarec - The Ultimate collection (dvojni CD)

ƈe ti...

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo Stane SuŔnik je ponovno zamenjal svoje poslanstvo. Od rožic je presedlal na živalice.
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/mestna-srajca-nam-osle-kaze

Stane SuÅ”nik & osliĆØki

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

He, he ! Zanimivo. Da je vmes presedlal na rožice sem videl iz oddaj na TV SLO, osliĆØki so pa novost tudi zame.
Sicer pa sva se s Stanetom vĆØasih sreĆØevala v "Stari cerkvi" v Å iÅ”ki. ( Da ne bo pomote, ne v cerkvi temveĆØ v gostilni. Very Happy )
Kar je pripeljalo do tega, da me je prosil, ĆØe bi v eni od oddaj "Videogodba" predstavil tedanjo novost: CD.
In tako smo novembra 1986 res posneli nekajminutno predstavitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe