Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PovpraŔevanje za output stage/napajalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2013 11:19    Naslov sporočila: PovpraÅ”evanje za output stage/napajalnik Odgovori s citatom

Buhdej,

Preden naroĆØam nekaj iz tujine sem se odloĆØil, da preverim koliko je doma interesa za izdelavo ĆØesa takega.

Gre se pa za naslednjo zadevo, in sicer na poceni behringerju bi rad upgrejdal output stage in zamenjal dva jack izhoda z xlr-ji ali rca-ji.

V UK so kar dobro naŔtudirali predelave na:
http://www.behringermods.com/dcx2496.html

Zanima me pa, ĆØe je komu v interesu, da bi se lotil ĆØesa takegale:

Output Mods (£100 pair) - The improved output circuit is based on the Analog Devices SSM2141 and SSM2142 ICs, specifically designed for loading differential audio sources such as the AKM DAC chip, and driving audio line signals respectively. Utilising 0.005% tolerance resistances this circuit achieves an astounding 100dB of common-mode rejection by loading the DAC output perfectly. The power is cleaned by X7R SMD capacitors located just 2mm from the supply pins. The output is stabilised by C0G type SMD capacitors. Importantly, distortion is radically reduced as can be seen in the graphs below.

SporoĆØite mi lahko tule ali na zs.

lpz


Nazadnje urejal/a Zuluf Pon Mar 18, 2013 10:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2013 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj nisem intersent, ker nimam v planu stroŔkov. Zanima pa me zakaj ti Beh... uporabljas, v studijske namene ali domaci HiFi. Jaz sem nabavil nek cenejsi model in ker je igral popolnoma drgace kot moja kretnica sem ga vrnil, morda sem se prenaglil ?

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2013 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej ko sem ga gledal znotraj ni kaj dost za naredit na izhodih. Izgleda so skozi leta dosti spremenili notranjost in zadeva nima nobenih opampov veĆØ. Dac je oĆØitno tako moĆØan da poganja vse izhode. Zdi se mi, da je napajalnik najÅ”ibkejÅ”i ĆØlen znotraj, eno switchersko ĆØudo. ƈipi so po moje kar hudo dobri, sploh glede na ceno tegale heca so neverjetni. Ne vem pa koliko je kaj enostavno napajalnik upgrejdat? ƈe bi dal noter ene 3 al pa 4 trafelce. Je to že kdo poĆØel??

Namenjen je za hifi. SluĆØajno sem ga videl na bolhi in vzel. Prvenstveno je bil kupljen za meritve in kot dsp, ga pa uporabljam trenutno kot dac in preamp. V konĆØni fazi bo najverjetneje pristal na subu. Katero kretnico imaÅ”? Behringerja si imel istega deq2496?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem najcenejsega, ki je lako stereo dvo kanalni in mono tro kanalni. Sedaj pa uporabljam L&R , od Elliot sounds. Tiskanino sem kupil ostalo pa sem napravil sam.

http://sound.westhost.com/project09.htm

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe