Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vpliv glasbe na hifi problematiko
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf,

dotični Collinsovi posnetki so za moje pojme slabi. Tenki, brez fundamenta in v nebo našopanimi visokimi. Na bilokaterem sistemu to poslušam, ko se nikakor ne morem znebiti občutka plehnatega prizvoka vokala. Če hočeš slišat kaj spodnjega dela moraš orenk pojačati glasnost, ko pa to storiš, pa visoki že parajo ušesa. Majster Steve Hoffman pravi, da teh Philovih posnetkov sploh ne more poslušat, faše glavobol.

Aha samo prva dva komada si poslušal. Ta dva sta še nekak najbolj ok. Daj skozi cel album naglas. Našpičeni visoki v Both sides of the story so nagravžni kot položnica za elektriko.

Ampak mene to sploh ne moti, zasekiral bi se, če bi sistem vse po defaultu prikazoval svetlo, ali še huje našpičeno. Če pa to narekuje posnetek pa hvala bogu, tako vem, da sem na pravi poti. Smile

V zvezi meritev odzivnosti sobe... te kažejo dosti boljši rezultat kot prej v netretirani sobi. Ni še to to kar bi rad, zahvaljujoč majstru CK-ju pa vem v katero smer moram. Cool


Nazadnje urejal/a audiofill Sre Mar 06, 2013 11:35; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Mislim da mi je Rudi (ESE Lab) pravil o tipu, ki preskuša sistem tako, da ga posname z mikrofonom, nato predvaja posnetek in spet posname in to ponovno predvaja... Tako hitro postane slišno kaj je preveč poudarjeno. Dober pripomoček.
No, na ta način, rec.play.rec. Pridejo do izraza res.frekvence sobe, prostora. Na YT poglejte, I am sitting in a room, Alan Lucier, se mi zdi...
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče gre tule tudi za razliko v tem kaj kdo posluša in s čem potem to primerja. Jaz pretežno poslušam relativno slabe posnetke, ne audiofilskih. Ne poslušam nekih Telarcov itd., ampak pretežno albume "običnih" založb raznih letnikov in tu kvaliteta zelo niha. Nisem pa niti približno tako občutljiv na to, da bi se sekiral zaradi tega. Bistveno bolj bi me motilo, da določenih albumov ne bi mogel poslušati, ker bi na sistemu zveneli preostro/svetlo. Tega se izogibam, ker ne bi rad pristal na audifilskih cd-jih z ženskim vokalom in tremi istrumenti.

Se pa dobro spomnim razlik med tvojim sistemom in Plutom na sejmu. Tvoj je takrat zvenel bistveno svetleje od Pluta. Bilo je več detajlov in boljša resolucija, vendar se mi je po timbru zdel pomaknjen na svetlo stran. Spominim se, da se je rolal en komad kjer je pevec tleskal s prsti in se je dalo primerjat z tleskanjem v živo. Ne rečem, da je bil Pluto nevtralen, verjetno je bil nekoliko na topli strani.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam Zuluf, na showu je sistem zvenel bolj na svetli strani. Omniji so bili preveč odprti za tisti mali prostor (tam med 0 dB in -3 dB). Kakor si je zaželela publika, tako pa se je nastavljalo. Doma prakticiram minimalno. Tam med -4.5dB in - 6dB, le toliko, da majčkeno doda zraka med izvajalce, lepše oriše ambient, pridobi na globini odra, da se srednje/visoki lepše integrirajo z basom, obenem pa premalo, da bi potegnilo na svetlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:

Tega se izogibam, ker ne bi rad pristal na audifilskih cd-jih z ženskim vokalom in tremi istrumenti.



Bravo, bravo. S tako glasbo se tudi v najbednejšem sistemu vsem dozdeva da dobro igra, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uuuh, ma si verjetno tle tudi koga užalil. Sinead Oconor je tam zvenela super, tukaj pa medlo. Kako to popravit? Poznam odgovor, ma malček drezam. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, samo odpiram oči.
Enkrat sem že zapisal, da podzavestno raje poslušamo pretežno tisto glasbo, ki se dobro sliši. Če se bolje sliši, se krog poslušane glasbe avtomatično razširi. Samo profitiraš.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ne, samo odpiram oči.
Enkrat sem že zapisal, da podzavestno raje poslušamo pretežno tisto glasbo, ki se dobro sliši. Če se bolje sliši, se krog poslušane glasbe avtomatično razširi. Samo profitiraš.


To opažam pri sebi tudi jaz. Seveda pa ne poslušam vrhunskih posnetkov, ki mi po vsebini niso všeč... prej obratno. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Se strinjam Zuluf, na showu je sistem zvenel bolj na svetli strani. Omniji so bili preveč odprti za tisti mali prostor (tam med 0 dB in -3 dB). Kakor si je zaželela publika, tako pa se je nastavljalo. Doma prakticiram minimalno. Tam med -4.5dB in - 6dB, le toliko, da majčkeno doda zraka med izvajalce, lepše oriše ambient, pridobi na globini odra, da se srednje/visoki lepše integrirajo z basom, obenem pa premalo, da bi potegnilo na svetlo.


Aha, to je bil razlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Špice na: Both sides of the story
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Špice na: True colors

Posnetka sta res bistveno drugačna, tudi publisher je drugi enkrat Phillip Collins in enkrat Sony. Čeprav je prvi komad res slabše posnet oz. zmiksan pa se mi ne zdi da bi paral ušesa. Je pa na visokih očitno več energije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stran 8 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe