Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razlika med Jamo R-909 in R-907?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem že bil na obisku pri raznih audiofilih, ki imajo prazne stene, po tleh laminat, okna brez zaves itd. in se potem čudijo, da so brez resolucije in da ti zvočniki niso za nikamor, ker preveč basirajo ... ali pa da je srednji ton ves zapacan ...

Ne verjamem, da bi se katera boljša polovica branila lepega ratanastega tepiha, kake večje slike na platnu ali pa vsaj plisejev na oknih. Vse to MOČNO pomaga.

Slike na platnu niso drage vkolikor ne gre za renomiranega umetnika. Se pa dajo krasno in preprosto potweakat - za sliko v okvir se namesti nek zvočni absorber (tervol ali kaj podobnega). Lahko se obesi kak ličen tepih celo na steno, stvar ne izgleda slabo. Nabavi se kak tabure stolček in vanj nabaše stare cunje, prav tako se v spodnji del kavča lahko vtakne kak kvazi absorber ...

Možnosti je neskončno, ne govorite, da SE NE DA. Bulšit.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je ponavadi majhnost prostora in nezmožnost postavitve zvočnikov zaradi kakih vrat, obokov, oken, radiatorjev in podobno...

Ne pa zaradi tepihov in slik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, nekaj koristnega sem izvedel v tej temi. Torej stvari, ki naceloma absorbirajo oziroma dusijo zvok pomagajo k boljsi zvocni sliki? Jaz sem ravno v procesu do-opremljanja dnevne in bom probal po najboljsih moceh vkomponirati tudi zvocno sliko. Kje lahko izvem vec? Pa ne rect Google, to znam sam, ce ima kdo link do kakega res dobrega vodica Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

George Luni je napisal/a:
Ok, nekaj koristnega sem izvedel v tej temi. Torej stvari, ki naceloma absorbirajo oziroma dusijo zvok pomagajo k boljsi zvocni sliki? Jaz sem ravno v procesu do-opremljanja dnevne in bom probal po najboljsih moceh vkomponirati tudi zvocno sliko. Kje lahko izvem vec? Pa ne rect Google, to znam sam, ce ima kdo link do kakega res dobrega vodica Smile.


LP

Glej pod "Članki" .... Zakaj "enaki sistemi" ... ...
Se bo nadaljevalo po posameznih temah in bo nekaj praktičnih nasvetov !!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
George Luni je napisal/a:
Ok, nekaj koristnega sem izvedel v tej temi. Torej stvari, ki naceloma absorbirajo oziroma dusijo zvok pomagajo k boljsi zvocni sliki? Jaz sem ravno v procesu do-opremljanja dnevne in bom probal po najboljsih moceh vkomponirati tudi zvocno sliko. Kje lahko izvem vec? Pa ne rect Google, to znam sam, ce ima kdo link do kakega res dobrega vodica Smile.


LP

Glej pod "Članki" .... Zakaj "enaki sistemi" ... ...
Se bo nadaljevalo po posameznih temah in bo nekaj praktičnih nasvetov !!!!

Ta članek je res super Smile

Pazi pa da ne zadušiš preveč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Akustika prostora je za mene izredno zanimiva tema, zanimati pa bi morala seveda vsakega, ki se resneje ukvarja s poslušanjem glasbe, obvezno pa vse audiofile.

Članek, ki se ga omenja, je zelo splošen in ga je potrebno za morebitno resnejše reševanje problema akustike zelo nadgraditi. Zahteva pa taka stvar odlično poznavanje problematike, lahko pa se enostavno prevede kakšno dobro pisanje o akustiki.

Predlagam, da se o akustiki prostora odpre posebna tema, kjer bi pisali kaj več o naših izkušnjah (lahko pa tudi kaj o teoriji). Sam že kar nekaj časa prebiram mnogo tujih spletnih strani in forumov na to temo, prebral pa sem tudi vso pri nas dostopno literaturo in doma naredil kar nekaj DIY absorberjev. Akustiko v prostoru, se da za ne tako velike denarce in z nekaj splošnimi navodili solidno urediti, kadar imamo sobo samo za glasbo, problemi se pojavijo, če imamo opraviti z dnevno sobo, kjer že zaradi funkcije prostoira ne moremo optimalno postaviti absorberje ali difuzorje, težave pa so tudi z zagotavljanjem vsaj solidnega izgleda le teh.

O akustiki za sedaj samo še to.
Pri akustiki v prostoru se ukvarjamo z reševanjem dveh problemov, ki nastaneta zaradi odboja zvoka od sten in predmetov v prostoru:

1. Prevelik (predolg) čas odmeva - tako imenovan RT 60 (to je čas, ko jakost zvoka po prenehanju njegovega emitiranja iz zvočnika pade za jakost 60 db - decibelov). Ta čas je odvisen od velikosti prostora in absorbcije zvoka. Posledica predolgega časa je poenostavljeno napisano nejasen (nečist) zvok slabe dinamike (navkljub odličnim komponentam in posnetku).

2. Nelinearnost zvoka na mestu poslušanja. Ta je odvisna od oblike in velikosti prostora, mesta postavitve zvočnikov, mesta poslušanja in absorbcije zvoka. Posledice so, da nekatere je zvok pri nekaterih frekvencah bistveno glasnejši ali tišje, kot bi moral biti (kot pride iz zvočnika). Sobe z razponom +/- 20 db v slušnem spektru (20 Hz - 20 kHz) niso redkost.

S prestavljanjem zvočnikov (ali mesta poslušanja) malo rešujemo nelinearnost zvoka, nič pa ne rešimo RT 60.

Proporočam, da se pred kakršno koli zamenjavo komponent z boljšimi najprej začnete ukvarjati z akustiko prostora.

Za danes dovolj, kaj več pa če se odpre posebna tema in seveda če bo zanjo zanimanje.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

George Luni je napisal/a:
Ok, nekaj koristnega sem izvedel v tej temi. Torej stvari, ki naceloma absorbirajo oziroma dusijo zvok pomagajo k boljsi zvocni sliki? Jaz sem ravno v procesu do-opremljanja dnevne in bom probal po najboljsih moceh vkomponirati tudi zvocno sliko. Kje lahko izvem vec? Pa ne rect Google, to znam sam, ce ima kdo link do kakega res dobrega vodica Smile.


Treba je najti idealen kompromis med dušenjem in odmevanjem. Če je prostor bolj prazen, potem je zvok bolj živahen, sočen, a z zamaskiranimi detajli, če pa je prenatrpan z sedežno garnituro, preprogo in zavesami, pa je zvok sicer lepo definiran a brez življenja, turoben, brez izzvena, kot da ga vsrkava črna luknja. Meni se zdi zelo dober način ugotavljanja akustike prostora ta, da v prostoru nekajkrat zaploskam in potem takoj ugotovim ali je treba prostor malo omrtvičiti ali nasprotno. Šele potem sledi umestitev zvočnikov v prostoru.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2009 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
George Luni je napisal/a:
Ok, nekaj koristnega sem izvedel v tej temi. Torej stvari, ki naceloma absorbirajo oziroma dusijo zvok pomagajo k boljsi zvocni sliki? Jaz sem ravno v procesu do-opremljanja dnevne in bom probal po najboljsih moceh vkomponirati tudi zvocno sliko. Kje lahko izvem vec? Pa ne rect Google, to znam sam, ce ima kdo link do kakega res dobrega vodica Smile.


Treba je najti idealen kompromis med dušenjem in odmevanjem. Če je prostor bolj prazen, potem je zvok bolj živahen, sočen, a z zamaskiranimi detajli, če pa je prenatrpan z sedežno garnituro, preprogo in zavesami, pa je zvok sicer lepo definiran a brez življenja, turoben, brez izzvena, kot da ga vsrkava črna luknja. Meni se zdi zelo dober način ugotavljanja akustike prostora ta, da v prostoru nekajkrat zaploskam in potem takoj ugotovim ali je treba prostor malo omrtvičiti ali nasprotno. Šele potem sledi umestitev zvočnikov v prostoru.



Lp
Lepo "opisano" !
Iščemo "ideal" med živahnostjo,sočnostjo in "temo" črne luknje.
"Črna luknja" se še prav posebej pojavi ,ko imamo premočan "eho" v basu izpod 120 hz,ki ga ne moremo "ustaviti" z običajnimi prijemi
"zavese,spužve,tepihi",ker grejo basi "skozi".Te snovi basov ne lovijo.
Žal je "lovljenje" basov drag prijem!
~
~
In če že govorimo o JAMO_tih je ravno tu problem.Večji model ima večja "basovca" posledično več problemov v basih,manjši model manj problemov v basih !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tema zbezljla na drugo temo? Very Happy

peter_nn

Na HI-FI showu 2008 sem bil vse dni in po cele dneve poslušal Jamo R909 (Audio Kontakt Team). Glede na to, da imam doma zvočnike Jamo X530 v sobi 4x5.5m bi rekel, da če bi zamenjal sobe bi bilo ravno prav vendar zvok R909 zvočnikov (potrebuje ta zvočnik velik prostor moji pa malo manjšega) pri meni ni pokazal neke senzacije katero sem pričakoval, ko so zvočnike komaj privlekli v sobo. Very Happy

Razlika med tema dvema modeloma je samo v velikosti:
R909 je namenjen pravim ljubiteljem dobrega zvoka, ki imajo velik ter akustično obdelan prostor. Ker pa večina ljudi nima velike sobe ter primerno akustično zapolnjene so izdelali manšega brata R907, ki od razlike od R909 zavzame manj prostora ter zaradi manjših enot zahteva manjši prostor ter tako lažje pokaže svoj potencial.
http://jamo.com/Default.aspx?ID=5958

Seveda pa se jih ne bi branil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtj



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 2:10
Prispevkov: 15
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred leti je stereoplay recenziral 909-ke. Vse super, ampak najmanj 2,5 m od stene. Če imaš veliko dnevno sobo so OK...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2009 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opis R907
http://www.whathifi.com/Review/Jamo-R907/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe