Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samogradnja kablov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdraw...
da ne odpiram nove teme...

kje bi se dalo pri nas dobit zvocniske banance za flat kabel
priblizno take kot na sliki...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

terna, kolezijska c........
ebay-dostava na dom....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdraw...

ma terno sem ze prasaw pa jih nima...
sem mislu kje pri nas jih dobit...
bo treba glih ebay...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdraw...

ma terno sem ze prasaw pa jih nima...
sem mislu kje pri nas jih dobit...
bo treba glih ebay...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prasaw?

Ne rasoomem.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rudyy
Kaj pa tole http://playroom.si/Kabli_vodniki/Banana-konektorji-linki/CHORD-Terminacijski-komplet
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
rudyy
Kaj pa tole http://playroom.si/Kabli_vodniki/Banana-konektorji-linki/CHORD-Terminacijski-komplet


na zalogi imam takale (Jantzen Audio):



cena 6€/kos

možnost lotanja ali vijačenja - za kable do 6 mm²
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Prasaw?

Ne rasoomem.


titut?
Very Happy
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem kako si vprašal v Terni vedno so jih imeli, več raznih modelov in imajo, če ne naročijo vsak teden z Buerklina zato ne verjamem da jih ne bi imeli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če sem prav razumel, mož sprašuje po bananh za flat kabel Question Question Question
A nebi raje na koncu kabel prepognil, z luknjačem naredil luknjo in imaš super konektor?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav.

Folijski vodniki so mi že od nekdaj aktualni, zato smo danes malo experimentirali. Danes nisem želel ugotavljat, ali je folijski vodnik dober ali ne, ker so (smo) to že ugotovili, ampak sem želel ugotovit koliko dober oziroma katere vrste konektorjev se mi bodo v sistemu pokazali kot najboljši.
Trenutno mi je referenca DIY kabel iz OCC srebrnih okroglih vodnikov 0.5mm, v ohlapni bombažni izolaciji, konektirani z silver bullet Eichman.
Konektorji, ki so bili danes na testu so: XHADOW in tellurium copper rhodium-plated RCA konektorji. Oboji se konektirajo z vijačenjem, kar je po dosedanjih izkušnjah tapravo!!!
Konstrukcija kabla 1,5mm široka srebrna folija z dodatkom zlata ovita v bombažno izolacijo medsebojno prepletena, čist simpl Smile Kapaciteta narejenega kabla približno 100pf na 0.8m dolžine. Nič kritično.
Torej material folija:



izolacija:



konektorja:



Torej *kabel* enak, konektorji pa različni.
Po nekajurnem igranju sem se lotil poslušanja. Na mojem sistemu, se je slišala zvočna razlika; zame očitna za marsikoga nič posebnega.
V glavnem rodiniran konektor, je igral na prvo žogo čisteje kot xhadow, vendar sem čez čas opazil, da je zvok okleščen *barve*. Xhadow igrajo mirneje s širšo zvočno sliko, več je odmevov, je pa v srednjem in niskovisokotonskem na prvo uho zadržan. Na hitro, da ne dolgovezim, na mojem sistemu, ki je precej nevtralen, oziroma je amp bolj na svetli strani, je bolje igral xhadow kabel, če pa bi sistem bolj na *soft* strani, mogoče kak lampaški sistem, pa bi najbrž izbral Rodinirane konektorje.
Mogoče bo komu tale podatek prišel prav pri izbiri interkonektov, oz. bo privarčevan čas in denar pri eksperimentiranju.

l.p.


Oj,

kje se dobi takole bombažno izolacijo? Imam namreč 17mm široko srebrno folijo, pa bi probal narediti zvočniški kabel...
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdraw...

v terno sem poklicaw in uprasaw ce imajo banane za zvocniski kabel za flat kable...take da nimajo vijakow in da so cim bol flat...

pa so mi odgovorili da trenutno imajo samo ene in da take ki jih zelim jaz jih sploh nimajo...tako so rekli...

tako sem potem poiskaw na ebay-ju in jih nasel in narociw...
hvala wsem za odgovore...

lp..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 07:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rudyy je napisal/a:
pozdraw...

v terno sem poklicaw in uprasaw ce imajo banane za zvocniski kabel za flat kable...take da nimajo vijakow in da so cim bol flat...

pa so mi odgovorili da trenutno imajo samo ene in da take ki jih zelim jaz jih sploh nimajo...tako so rekli...

tako sem potem poiskaw na ebay-ju in jih nasel in narociw...
hvala wsem za odgovore...

lp..


Mr. Green malo ti prcaš aaa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 07:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:

Oj,

kje se dobi takole bombažno izolacijo? Imam namreč 17mm široko srebrno folijo, pa bi probal narediti zvočniški kabel...


http://stores.ebay.de/Haltenhoff-Kunst-und-Wohnen/Gewebeschlauch-/_i.html?_fsub=265996919&_sc=1&_sid=103856589&_sop=3&_trksid=p4634.c0.m322


LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se enkrat lotimo RCA vtičev, je naslednji logični korak, da jim poiščemo primerne RCA konektorje.

Tile, za moj okus, spadajo med najboljše na trgu.

http://www.ab-system.hk/index.php?route=product/product&product_id=139

Se vijačijo(kar da malček več kohezije, kot če jih lotaš), žal pa je vijačnica tudi na spodnji strani stične puše, ne samo na zgornji in najtanjše žice zato precvikaš, pa če še tako paziš, 24AWG pa se že da privijačit vanje.
Gre tudi 30AWG, če se znajdeš.

Zvok-vse kar ste si želeli, pa niste vedeli, da obstaja, kar seveda pomeni, da bo tale biserček poleg razkošja transparence in globine in mikro, mikrodetaljov, še kako kruto pokazal vse "neprijetnosti", ki jih o svojem sistemu še ne veste.

Seveda je zaradi coatinga na malce trši strani zvoka in to traja kar dolgo časa, po kakem mesecu pa pokaže, da se samo malo heca, saj je zelo muzikaličen.

Dvoboj z njim je potekal mesece in ob Gaofeiuju je bil na DAC poleg privijačen tale odličnež.

Original HC-XTC PhonoPod

Še ena bedasta zgodba, kot jih v audiu ne manjka, vseeno Original HC-XTC PhonoPodom nič ne manjka, z njimi zadovoljno živimo že leta, bi pa bilo fletno "pravovernega"Keithovega Phonopoda dobit v kremplje in naredit vzporedni test z, kao, XTC jevim "neKeithovim heretikom".

http://www.eti-research.com.au/index.php/our-products/oem/phono-pods

Torej.
Heretični Phonopod, katerega nečisto skrivnost pankrtstva nam je proizvajalec tako neusmiljeno razkril v zgornji kratki črtici šele po veliko letih njegove uporabe, ima lep, velik naboj muzikaličnosti, mehak zvok, lepe mikrodetajle, topel in kontroliran bas z lepim volumnom, nekateri trdijo da...

I compared the Silver bullet to the silver Nextgen.
The Eichman were livelier than the WBT.
I would go Eichman any time.


http://www.canuckaudiomart.com/forum/viewtopic.php?t=11064, tako da je zanimivo, ko po mesecu ulaufavanja Gaofei pokaže kaj zna.

Mikro- mikro nivo detajlov od basov do supevisokih tonov, je tisto kar zna in v tem področju jih kontrolira in razkazuje kot kitajska cesarska kurtizana, na visoko senzibilnem nivoju..
Gaofeijeva muzikaličnost je zato drugačna kot pri Phonopod "bastardu", odličnejša bi bil pravi izraz, ampak sterat sistem, da ne bodo violine(in vse ostalo) preostre na mikro mikro nivoju, pomeni destine, če ne stotine ur dela pod havbami komponent, saj vemo, da vsak 1% več transparence in muzikaličnosti, v trgovini plačamo 1X več, kot smo plačali za naš sistem.

Torej se pogovarjamo o uporovnih delilnikih in ne o zlajnanih Alpsih v sistemu.
Na splošno prevladuje mnenje, da so SMD uporovni delilniki inferiornejši, po drugi strani pa naj bi SMD uporovni imeli do 50X krajšo pot signala od onih, ki imajo vgrajene upore slavnih firm, s tem, da tudi na zadnji generaciji SMDjarjev najdemo upore slavnih firm, pomeni-kakor komu paše, s tem, da samo SMDja stlačiš kamorkoli, saj je majhen.

Naprej gre frizura domačega audio pudlja v smeri boljšega notranjega ožičenja, pasive. Ne pozabite.
Odločitev za samo eno "pasmo" audio standard pasive se obrestuje, saj ima ta svoj značilen soničen karakter, ki ima svoje sonične napakice, ampak mešanje raznih firm pasive se sešteje v veliko takih napakic in potem imamo malce festivala vreščanja, ki ga mirno pripišemo driverjem v zvočnikih in jih zato trpinčimo, da bi to nehali počet.

Zaključek.

XTC Eichmann Phonopod je več kot dober, sploh ker je test potekal na Silver in Copper Bullet plugih, vsi njegovi presežniki s testa držijo.

Z njim boste zagotovo manj tvegali kot z Gaofeiji, tudi "ulafa" se hitrejše, ima lepe mikrodetajle napram večini RCA vtičev in napakice v sistemu skrije in odpušča, ker ne seže na mikro- mikro nivo detajlov.
Vsak od obeh RCA vtičev je vreden greha, le da se bo Gaofei v veliko sistemih izkazal kot hladen in analitičen, pa ne po svoji "krivdi".

Na isti plošči sta bila na testu tudi RCA vtič iz Terne, sonično zelo podoben XTC-Eichmannu, v določenih frekvencah manj izrazen in jasen, a presenetljivo muzikaličen, totalno razočaranje pa je bil CMC silver coated RCA vtič.

Ne samo, da je "igral" kot da bi vrgel konjsko deko čez zvočnike, basi so povsem prevladali in to "napumpani" basi.

Zna biti, da ti CMCji rabijo določen tip RCA plugov, da bi kaj konkretnega pokazali, ker pa so toliko izrazno in sonično slabši(v mojem sistemu) od Terninih, jih toplo odsvetujem, tudi če bi bili zastonj.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe