Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon Sanyo Plus Q50

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mkos021



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 20:46
Prispevkov: 4
Kraj: Zvirče

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 23:14    Naslov sporočila: Gramofon Sanyo Plus Q50 Odgovori s citatom

Pozdravljeni
imam vprašanje danes mi je kolega šenkal Smile gramofon Sanyo Plus Q50 je izredno ohranjen samo činč kabli bi bili za zamenjati ker na enem ni dobrega kontakta


pa me mal zanima kako a se splača to kaj menjati iglo glavo že zaradi boljše kvalitete zvoka če bi sploh kaj pridobil ker o gramofonih nimam pojma imam pa kar nekaj plošč še od očeta poganjal bo pa vse skupaj moj stari ojačevalec yamaha AX-870 in zvočniki Mission 73

sedaj je gor glava SHURE 75/6


nevem ali je to še originalna gor al je že druga
Zahvaljujem se za vse kakršne koli informacije u zvezi s tem gramofončičem Very Happy

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 00:19    Naslov sporočila: Re: Gramofon Sanyo Plus Q50 Odgovori s citatom

mkos021 je napisal/a:
Pozdravljeni
imam vprašanje danes mi je kolega šenkal Smile gramofon Sanyo Plus Q50 je izredno ohranjen samo činč kabli bi bili za zamenjati ker na enem ni dobrega kontakta


pa me mal zanima kako a se splača to kaj menjati iglo glavo že zaradi boljše kvalitete zvoka če bi sploh kaj pridobil ker o gramofonih nimam pojma imam pa kar nekaj plošč še od očeta poganjal bo pa vse skupaj moj stari ojačevalec yamaha AX-870 in zvočniki Mission 73

sedaj je gor glava SHURE 75/6


nevem ali je to še originalna gor al je že druga
Zahvaljujem se za vse kakršne koli informacije u zvezi s tem gramofončičem Very Happy



LP

Tako na hitro kar se vidi s spuščenim pokrovom me zelo spominja na ADC gramofone Accutrac, tudi ročka je nek enostavnejši model ADCja, ki je bil osnova na veliko gramofonih. Tudi Linnova Basik je izpeljanka iz te ročke.
Če vse "dela" ga ni smiselno zavreči, ga malo poštimat; kabel, konektorje, pini na odjemni dozi, zamenjat iglo itd. ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mkos021



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 20:46
Prispevkov: 4
Kraj: Zvirče

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap kable sem zrihtov samo me pa zanima koliko pridobim če bi menjal glavo oziroma iglo pa katera bi šla na to ročko price /performance
Pa še nekaj me zanima ko dam primer ojačevalec glasnost na polovico mi včasih nastane neki brum kot bi bil vklopljen neki mikrofon isto opazim če se naprimer malo bolj rukneš gramofon ohišje ali pokrov čudno zadoni
Sem pa nepoznavalec gramofonov tko da mi ne zamerit če sem mogoče izpadu mal ..........l.llčuden Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

M75/6 je najnižja stopnja od Shure (sferična igla), M75ED pa je bila že precej visoko, nekdaj in je bila z eliptično iglo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mkos021 je napisal/a:
Jap kable sem zrihtov samo me pa zanima koliko pridobim če bi menjal glavo oziroma iglo pa katera bi šla na to ročko price /performance
Pa še nekaj me zanima ko dam primer ojačevalec glasnost na polovico mi včasih nastane neki brum kot bi bil vklopljen neki mikrofon isto opazim če se naprimer malo bolj rukneš gramofon ohišje ali pokrov čudno zadoni
Sem pa nepoznavalec gramofonov tko da mi ne zamerit če sem mogoče izpadu mal ..........l.llčuden Very Happy


s tvojo glavo (gramofonsko) ni nič narobe...mogoče tudi z iglo ...brum je pa že bolj filozofsko vprašanje...zadne čase je o tem kar nekaj bilo napisanega v sosednjih temah...kako izbrati glavo za gram...shure m97xe...etc...če si pa vseeno zaskrbljen , je kar nekaj solidnih glav na tržišču...nekje do 100 evrov...tudi soforumaši prodajajo solidne glave...nove ali NOS...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mkos021 &
Brum, oziroma čuden zvok, ki ga opisuješ, če povečaš glasnost, bi lahko bila zvočna povratna zveza (acoustic feedback). To pomeni, da zvočni valovi zatresejo gramofon, tresljaji pa se prenesejo na glavo in iglo, kar povzroča zvočni odziv.
Preizkus je tak, da pri povečani glasnosti potrkaš po gramofonu takrat, ko igla drsi v brazdi brez zvočne modulacije (povsem na začetku ali koncu, ter vmes med komadi). Če boš iz zvočnikov slišal to bobnanje prsta po pokrovu gramofona, potem je to to. Precej pogost pojav pri direktno gnanih gramofonih.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mkos021



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 20:46
Prispevkov: 4
Kraj: Zvirče

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
mkos021 &
Brum, oziroma čuden zvok, ki ga opisuješ, če povečaš glasnost, bi lahko bila zvočna povratna zveza (acoustic feedback). To pomeni, da zvočni valovi zatresejo gramofon, tresljaji pa se prenesejo na glavo in iglo, kar povzroča zvočni odziv.
Preizkus je tak, da pri povečani glasnosti potrkaš po gramofonu takrat, ko igla drsi v brazdi brez zvočne modulacije (povsem na začetku ali koncu, ter vmes med komadi). Če boš iz zvočnikov slišal to bobnanje prsta po pokrovu gramofona, potem je to to. Precej pogost pojav pri direktno gnanih gramofonih.

LpM.

Točno to je kar si napisal Confused
a pa se to nekako ne da rešiti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rešitev je v boljši mehanski izolaciji gramofona (boljša podlaga, nogice itd.) ali pa premestitev na drugo mesto ( npr. za zvočnike itd.)

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mkos021



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 20:46
Prispevkov: 4
Kraj: Zvirče

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Rešitev je v boljši mehanski izolaciji gramofona (boljša podlaga, nogice itd.) ali pa premestitev na drugo mesto ( npr. za zvočnike itd.)

LpM.

Bom probal nekaj pogruntati Wink
Hvala za informacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe