Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cd ali gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malo off, ampak vseeno... ambasador in ducar ste se par postov nazaj spraševala o Bachovih kantatah...a poznata izvedbe J.E. Gardinerja z English Baroque soloists na Archivu ?? Ko sem enkrat slišal, žal ne morem poslušati nič drugega več....sem si pred časom nabavil 192/24 - JSB H-mol mašo na Linn download z Dundeon consort. Zadeva ima vse žive nagrade....poslušal sem lahko samo par minut, potem sem pa rajši preklopil na internet radio....
lp
A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
malo off, ampak vseeno... ambasador in ducar ste se par postov nazaj spraševala o Bachovih kantatah...a poznata izvedbe J.E. Gardinerja z English Baroque soloists na Archivu ?? Ko sem enkrat slišal, žal ne morem poslušati nič drugega več....sem si pred časom nabavil 192/24 - JSB H-mol mašo na Linn download z Dundeon consort. Zadeva ima vse žive nagrade....poslušal sem lahko samo par minut, potem sem pa rajši preklopil na internet radio....
lp
A.

podpišem ... najprej izvedba in posnetek, potem pa daleč nič in šele nato formati. Samo ... to je težko prodajat
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan, seveda poznam, saj ravnokar poslušam Weihnachtskantaten / Archiv 463 589-2. Imam skoraj kompletno serijo od Gardiner-ja.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznam. Mi je pa dobra informacija. Sedaj, ko gre CD počasi ven iz mode, se ga vedno več dobi za nizko ceno. Ko bo prilika bom kaj 'piknil' kot reče en naš..
V Izoli imamo večkrat v letu po ulicah bolšji trg. Pridejo tudi 'trieštini' (tržačani) in sem že dobil po 3€ LP še neodpakirane (klasika).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ ambasador
( skoraj vse ) kar koli 'pikneš' od Archiva je ( zame ) zadetek. Recimo - 4 letni časi ( pa ne pizza ) so pa TOMBOLA...jaz sem dal za LP cca.40 E, ampak ti prisežem, da je to-to !!! Drugače pa- navali na trieštine !!
lp
A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2012 21:23    Naslov sporočila: do it yourself Odgovori s citatom

Aloha, tole bi vas vprasal glede Oppo zadev. Cisto tako hipoteticno;
Ce bi slucajno naletel na prodajo rabljenih Oppo 95 ali 93, ali se ju splaca kupiti in koliko mislite je novejsi model Oppo 103 slabsi od 105ke. Cenovno je predvajalnik 103 se enkrat cenejsi (skoraj) od 105.
Hvala




L.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 00:57    Naslov sporočila: Re: do it yourself Odgovori s citatom

piaggioitaly je napisal/a:
Aloha, tole bi vas vprasal glede Oppo zadev. Cisto tako hipoteticno;
Ce bi slucajno naletel na prodajo rabljenih Oppo 95 ali 93, ali se ju splaca kupiti in koliko mislite je novejsi model Oppo 103 slabsi od 105ke. Cenovno je predvajalnik 103 se enkrat cenejsi (skoraj) od 105.
Hvala

L.p.


Sicer bi odgovore na to lahko našel v posebni temi o OPPO predvajalnikih, a vseeno kratek povzetek: OPPO BDP 93 (103) in OPPO BDP 95 (105), sta kar se tiče funkcionalnosti in kvalitete videa popolnoma enaka. To kar naredi 95 (105)-ko dražjega je njegova audio sekcija. Ta je na zelo visokem nivoju. Pravi hi-end med blue ray univerzalci. Torej smisel obstoja te naprave je nuditi kar se da visoko kvaliteto zvoka za audiofile, ki so tudi ljubitelji filmov in koncertov.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 01:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko stvikana Dacmagic & SB touch (by Storm) konkurirata Oppo-u (95, 105) oz. rang katerega zunanjega dac-a mu lahko. Malce čisto tako tudi gledam Audiolabov M-dac, ampak če je zvočno to tam nekje potem o odločitvi skoraj ni vprašanja.
lp Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Ali lahko stvikana Dacmagic & SB touch (by Storm) konkurirata Oppo-u (95, 105) oz. rang katerega zunanjega dac-a mu lahko. Malce čisto tako tudi gledam Audiolabov M-dac, ampak če je zvočno to tam nekje potem o odločitvi skoraj ni vprašanja.
lp Gašper


Jaz imam stvikan DacMagic (by Stormsonic) in napredek napram originalu je velikanski! Kakšen je zvok OPPO-jev ne vem, jih še nisem slišal. Bolj kot na OPPO, razmišljam v smeri nakupa blue ray rekorderja, ki bi ga povezal z DacMagicom, ker bi to potreboval za predvajanje BR ploščkov in snemanje tv programa. Če pa bi potreboval napravo, ki predvaja praktično vse formate, pa bi gotovo šel v nakup oppa BDP-105. Vsak zase pa se mora odločit kaj potrebuje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
@ ambasador
( skoraj vse ) kar koli 'pikneš' od Archiva je ( zame ) zadetek. Recimo - 4 letni časi ( pa ne pizza ) so pa TOMBOLA...jaz sem dal za LP cca.40 E, ampak ti prisežem, da je to-to !!! Drugače pa- navali na trieštine !!
lp
A.


Bilo je pozimi leta 1970. Takrat mi je bilo 14 let. Zvečer je mati prinesla en kos nečesa tankega, testo, šunka, gobice in po paradižniku je dajalo. To je pizza - mi je rekla - 4 letni časi - probaj..

Pizzerija se je klicala Diana in je bila v drevoredu 1.maja v Izoli (danes je tam slaščičarna Diana). Ta pizzerija se je primenovala v Napa in preselila v mandrač v Izoli. To je bila prva pizzerija v takratni vzhodni Evropi.

Kaj češ lepši off-topic..(po premeru in tankosti spominja na LP, po barvi pa ne, oboje je užitno, vsako na svoj način..)
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

obljubim, da ne bom več svinjal z off-i, ampak, moram ambasadorju priznat, da so tudi v pizzah pred nami....moja prva je bila šele 72. v takratnem
Grilu -sedaj rastavracija Maxi market, takrat sem imel 14let...
lp
A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:29    Naslov sporočila: cd... Odgovori s citatom

Hvala before

Oppo 105 to bo za nabavit,ja.
Pa še ni dodatnih škatel pa kablovja Smile





l.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstaja tudi možnost za ljubitelje nuforc artiklov



http://www.nuforce.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=315:oppo-bdp-93-nxe&Itemid=391
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
Obstaja tudi možnost za ljubitelje nuforc artiklov


... ampak tu so cene že precej navite. V rangu kakšnega Denonovega zastavonoše, ali kakšnega Primare-ja, ki pa nista ravno "best buy" izdelka.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, Nemška cena je v rangu oppo 105. Tako je težko napamet reči kateri je boljši. Ko so Nuforce edition testirali pri Audio reviji jim niso bili pripravljeni poslati normalne izvedbe Oppota 93 v test, da bi ju testirali vzporedno.
http://www.hifi-passion.de/NuForce/NuForce-BDP-93NE-Oppo-NuForce-Edition-Blu-Ray-Player-385.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe