Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priklop HIŔnega Kina PIONEER

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bjmandel



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 10:50
Prispevkov: 1
Kraj: postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 11:19    Naslov sporočila: Priklop HIÅ”nega Kina PIONEER Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Najprej opraviĆØilo ker ste o tem verjetno že pisali a žal je moje znanje tu povsem na niĆØli in potrebujem dejansko pomoĆØ. No pa ĆØe na kratko razložim ... za darilo sem dobil hiÅ”ni kino znamke PIONEER HTP-071 - sistem 5.1 ter BlueRay predvajalnik znamke LG BP620. In sedaj je le to vse potrebno povezati na domaĆØi televizor a tukaj moje znanje žal "pogori"!!! Zato se obraĆØam na povoĆØ k vam.

Tako imam sedaj sledeĆØe komponente ki jih je potrebno povezati:
* televizor SAMSUNG model LE32S71B
* Siolov Sagem komunikator
* hiŔni kino PIONEER HTP-071 ter
* BlueRay predvajalnik LG BP620

Seveda bi želel da vse skupaj deluje na omenjenemu sistemu se pravi da pride sistem do 100% izkoristka tako pri posluÅ”anju glasbe kot pri gledanju filmov oziroma televizije. Upam da od vas ne zahtevam preveĆØ.

Mislim da bi vse skupaj lahko povezal preko HDMI kabla ... uspelo mi je tako povezati TV in Blueray predvajalnik le vse skupaj nekako ne gre in mi ne uspe spraviti v delovanje.

Za pomoĆØ vam prilagam tudi slike prikljuĆØkov posameznih naprav, ĆØe si boste s tem lahko kaj pomagali.

PrikljuĆØki na televizorju:


PrikljuĆØki na BlueRay predvajalniku:

PrikljuĆØki na Sagem komunikatorju:

PrikljuĆØki na domaĆØem kinu:


TOliko za enkrat ... upam da sem vam navedel vse in da mi boste znali pomagati. Hkrati pa upam da vam nisem dal preveĆØ dela z mojimi vpraÅ”anji.

Hvala Ŕe enkrat vsem za odgovore in LP
Janez
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZaĆØni tako.
- s hdmi kablom prikljuĆØi Siol sagem in Pioner receiver (hdmi in)
- s hdmi kablom prikljuĆØi Pioner receiver (hdmi out) na Tv (hdmi in)
- s hdmi kablom prikljuĆØi Blu ray(hdmi out) na Pioneer (hdmi in)

Scart kable ne potrebujeÅ” veĆØ

V tem primeru moraŔ imeti hiŔni kino stalno prižgan.

MogoĆØe bo treba upoÅ”tevati Å”e kakÅ”no nastavitev na hiÅ”nem kinu ali Blue rayu. Za kar je treba pogledati navodila.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
{TaMaLa}



Pridružen/-a: Sob Dec 2012 8:35
Prispevkov: 2
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme, si bom kr to malo sposodila.

Imam podoben problem kot predhodnik. Pred kratkim sem kupila hiŔni kino Pioneer BCS-222 Izhodi:



imam Philips tv Izhodi:



TurnŔkov kabelski sprejemnik. Izhodi:



ter xbox360. izhodi:




do zdaj mi je uspelo narediti povezavo
tv - kabelski sprejemnik (slika je zvoka ni, ne na tv-ju ne na hiŔnem kinu)
tv - hiÅ”ni kino (hiÅ”ni kino dela normalno na svojem kanalu, ob branju razliĆØnih medijev)
tv - xbox (zvok in slika na tv)

rada bi da bi bil ob gledanje tv preko kabelskega sprejemnika, zvok preko hiÅ”nega kina. ĆØe je varianta to doseĆØi tudi za xbox.

Pred tem pioneer hiŔnim kinom sem imela philips hiŔni kino in sem brez problema lahko gledala tv preko kabelskega sprejemnika in je bil zvok preko hiŔnega kina (tudi preko televizorja)

upam da nisem preveĆØ zakomplicirala. prosila bi za kakrÅ”en koli nasvet/predlog.

Lep pozdrav,

Tamara
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

{TaMaLa} je napisal/a:
Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme, si bom kr to malo sposodila.

Imam podoben problem kot predhodnik. Pred kratkim sem kupila hiŔni kino Pioneer BCS-222 Izhodi:


Pioneer BCS-222 ima ARC (audio return chanel). PovežeŔ TV (HDMI 1 ARC) in Pioner BCS-222 HDMI Out (ARC) s HDMI kablom. Verjetno bo treba malo pogledat nastavitve, da se aktivira ARC zvok iz TV-ja na Pioneerja.

Technisat bo treba povezat s skart kablom, izgleda nima HDMI izhoda. Normalno po scart kablu pride tudi zvok v TV in potem iz TV-ja po ARC chanelu do Pioneerja BCS-222. Glasnost se potem lahko uravnava s TV daljincem ali pa z daljincem od Pioneerja.

xbox360 povežeŔ s HDMI kablom na Pioneer BCS-222 na HDMI 1 vhod. Ko želiŔ sliko Iz xboxa na TV-ju mora biti na Pioneerju BCS-222 izbran vhod 1 zvok pa bo predvajal Pioneer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

{TaMaLa}
Kabelsko lahko spremljaŔ tudi direktno preko Philipsovega sprejemnika, rabiŔ samo Ŕe Conax modul in odkodirna kartica, ki jo imaŔ sedaj v Technisatu gre potem v režo tega modula, modul pa se vtakne v CI režo v TV-ju. Tako so ti dostopni tudi HD kanali.
Modul se dobi na spletu za cca 45ā‚¬ ali pa pri kabelskem operaterju,.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
{TaMaLa}



Pridružen/-a: Sob Dec 2012 8:35
Prispevkov: 2
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2012 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože hvala Vam za odgovor. sem vĆØeraj si ĆØas vzela in vse nastavitve pregledala. povezano je bilo prav problem je bil v nastavitvah.

tako kot ste napisali na hiÅ”nem je bilo potrebno nastaviti na ARC. malo me je zmedlo, ker pri prejÅ”njem hiÅ”nem kinu se je poseben nastavljal zvok televizorja in posebej zvok hiÅ”nega kina. zdaj pri tem pa je vseeno kje nastavljam zvok ker sta na nek naĆØin vse v enem. (jaz buĆØman sem pa na tv-ju dajala na tiho in na hiÅ”nem na glas). Glede kablov pa je res ta hdmi kabel zakon Smile

glede xboxa sploh ni bilo nobenega problema in se avtomatsko prestavi sam ob vžigu in tudi zvok je preko hiŔnega brez kakrŔnih koli dodatnih nastavitev.

Glede tega modula in HD kanalov pa nisem vedela da obstaja ta možnost. do zdaj sem mislila da je tv preŔvoh za HD kanale.

Jože hvala Vam za pomoĆØ ter informacije.

LP,

Tamara
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 00:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

{TaMaLa} je napisal/a:

Glede tega modula in HD kanalov pa nisem vedela da obstaja ta možnost. do zdaj sem mislila da je tv preŔvoh za HD kanale.



Smo imeli pri enem sorodniku problem prav zaradi tega, ker TV ni podpiral DVB C programov.
Zato najboje, da preveriÅ”, ĆØe TV podpira DVB-T/C, MPEG 4. ƈe ima te podatke, je možno na opisan naĆØin spremljati digitalne kabelske programe, tudi HD kanale.
To lahko preizkusiŔ tudi brez Conax modula, PoženeŔ iskanje kanalov in ugotoviŔ kaj bo TV sprejemnik poskeniral. Nekodirani programi bodo dostopni, kodirani pa Ŕele potem, ko bo vstavljen modul z odkodirno kartico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe