Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zamenjan visokotonec

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2012 23:54    Naslov sporočila: zamenjan visokotonec Odgovori s citatom

Tweeterji so šlo po gobe. Zvočniki ne ne vem kaj, ITT Nokia Imperion, 70W/120W, 8 ohm

Visokotonca sem vzem ven in na lov za drugimi. Conrad, nimajo na zalogi, lahko naročijo al pride en tweeter 70€ Shocked

Terna, Monacorjev tweeter pride cca 30€. Ker sem zakuril oba moram tudi menjat oba Rolling Eyes

Prevež za tako stare zvočnike? Tako se mi zdi.......Za nekaj več kot 100€ dobiš že rabljene. Ampak trenutno ni budgeta za to Sad

V garaži najdem par tweeterjem Infinity Reference 5000cs. Simpatični tweeterčki, v avtu lepo igrali.


Priklopim, delajo. Zvok šibek v spodnjem frekvenčnem pasu, slišim luknjo v delu med srednjetoncem in visokotoncem, sikajo lepo, mogoče celo malo preveč. Ma., za nekaj časa bo že....

Zvočniki (ITT) so v osnovi 8 ohmski, bas, srednjetonec, visokotonec. Vsak po 8 ohm, kompleten box 8 ohm? Tako piše.......

Tweeterčki, ki sem jih sedaj dal za zamenjavo so 4 ohmski, stari je bil 8 ohmski. Ojačevalec Marantr sr 7500- 6 ohmov

Ga bom skuril, če bom nabijal?
Kako se računa impedanca zvočnika, če je vmes kretnica?
1/8+1/8+1/8 nikakor ne more znest 8 ohmov. Tega se spomnim še iz šole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 06:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda ga boš skuril. Si one prve, boš tudi druge.

Po Murphyjevem zakonu - po nekaj tednih previdnosti boš dobil lažni občutek varnosti -- in premaknil gumb preko peklenske meje - in ajs !

To, da so 4 omski pomaga, ker ga kretnica reže višje, zato imaš 'luknjo' med srednjimi in visokimi toni. To ga tudi ščiti. Vprašanje pa je, koliko je robusten ta visokotonec.

Ojačevalci iz sedemdesetih let kot za stavo kurijo visokotonce, s sodobnimi ojačevalci pa se to skoraj ne dogaja več. Razen če nekdo sadistično opazuje kako ojačevalec grgra od našponanosti in čaka kaj se bo zgodilo...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 07:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej, folk, ki rad nabija - zakaj si ne nabavite zvočnike, ki so primerni ?
Saj se dobijo tudi rabljeni za male pare.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 07:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a zaradi ohmske razlike pride do luknje med visokotoncen in srednjetoncem? Kako jo lahko zmanjšam?
Ja tista magična meja. Le kako vedeti do kod se lahko gre, da ni preveč. Ojačevalec ni ojačevalec stare šole iz 70-ih

Ja če se bo pokadilo se bo. Tako ali tako se mrazmišljal o drugih zvočnikih. Želel bi imet samostoječe, pa kat sem že prej rekel ni še budgeta za to. Niti ne vem kaj gledat. Kaj rabljenga....
Kaj pa ojačevalec? ga lahko skurim z temi ohmi?


Primerni zvočniki za nabijanje za male pare naj bi bili pa?

Jah, pa sej zvočnikov nisem zakuril z nabijanjem. Je bil en fajn link na youtube.....začne z viskimi frekvencami, pa se pol spušča......pa dolg ne začne piskat, pa si lahko misliš
Eh ja, kar je, je
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

multiscan je napisal/a:
a zaradi ohmske razlike pride do luknje med visokotoncen in srednjetoncem? Kako jo lahko zmanjšam?
Ja tista magična meja. Le kako vedeti do kod se lahko gre, da ni preveč. Ojačevalec ni ojačevalec stare šole iz 70-ih

Ja če se bo pokadilo se bo. Tako ali tako se mrazmišljal o drugih zvočnikih. Želel bi imet samostoječe, pa kat sem že prej rekel ni še budgeta za to. Niti ne vem kaj gledat. Kaj rabljenga....
Kaj pa ojačevalec? ga lahko skurim z temi ohmi?


Primerni zvočniki za nabijanje za male pare naj bi bili pa?

Jah, pa sej zvočnikov nisem zakuril z nabijanjem. Je bil en fajn link na youtube.....začne z viskimi frekvencami, pa se pol spušča......pa dolg ne začne piskat, pa si lahko misliš
Eh ja, kar je, je


'Luknjo' lahko zmanjšaš z ustreznejšim visokotoncem ali s spremembo vrednosti elementov na kretnici. To slednje zahteva nekaj znanja, ki ga ne ti ne jaz nimamo.
Boljša opcija je nabaviti ustrezne zvočnike.

Indiana Line ima po novem DJ serijo zvočnikov in že za okoli 300€ imaš par s katerim so vrtne veselice, DJ home party-ji, plesi v telovadnicah - piece of cake. In brez glavobolov drugi dan. Pri nas ni uvoznika (na hrvaškem je). Ma ti ne rabi, ker je proizvajalec v Italiji.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 13:37    Naslov sporočila: bump... Odgovori s citatom

Živjo, zanima me surogat za to enoto, oz. nekaj podobnega:



Mogoče se da na osnovi nizkotonca najt ustrezno menjavo, podatek dB/m/W je ključen, a ne??

Hvala in razburljiv dan...
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je Wigo sam proizvajal te enote. Lahko pa so ekvivalent Peerless KO10DT ali morda Sipe DT25/40RT ali kaj podobnega. Oba imata okoli 90dB/1m/1W/2.83V. Več ti ne morem pomagati.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, tnx!
Kaj pa so tiste številke, 25/150?

A je način, da se fajntjuna", če recimo na koncu en od driverjev (hf, lf)dominira, oz. kaj je najbolj preprosta rešitev?

p.s.:zamenjal bi obe (l,d) enoti.

Kaj takega?
http://www.ebay.de/itm/Hochtoner-f-BRAUN-a-d-s-CM7-Lautsprecher-Paar-Pair-/110981507524?pt=Lautsprecher_Selbstbau&hash=item19d70369c4
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Multiscan: že Ambasador ti je kar lepo opisal pa bom še jaz, ki se z zvočniki ukvarjam lahko rečem vsakodnevno. Za enak fr. rez se mora pri 4 ohmskem zvočniku uporabit dvakrat večji kondenzator, špula pa dvakrat manjša. Seveda ti to brez meritev ne pomeni adekvatne zamenjave ampak tako nekako je po šolsko. Glede izračuna impedance zvočnika , če je vmes kretnica, pa bo kar držalo , da če so vsi zvočniki 8 ohmski bo tudi končna vrednost 8 ohm-ov ravno zaradi tega, ker je vmes kretnica ki vsakemu od zvočnikov določi svojo delovno fr. .Kakor pa dva zvočnika igrata isto fr. in sta vezana vzporedno pa se impedanca prepolovi - zaporedno dvakrat poveča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orc.perc omenjena zamenjava za tvoje boxe se mi zdi absolutno predraga.
Ponavadi je potrebno tweeterja atenuirat - dušit - da pridemo na isto odzivnost z bassrednjetoncem. To se naredi z dvema uporoma - en zaporedno, drugi vzporedno - L pad . Če koga zanima lahko pripopam L pad lestvico.
Lp Dani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 00:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, vsekakor bi prosil če pripopaš to L lestvico.

Še zgodbica: kako leto nazaj sem na Bolhi zasledil prodajo enega! zvočnika, gre za Dual 142, bojda z prenovljeno kretnico, blabla..., v glavnem, naredil sem neumost in tipu povedal, ko me je spraševal, če imam sam tak , ta drugi! zvočnik, da potrebujem samo visokotonec. Tipček se je razjezil, da je to bilo od dedka ali nekaj, kaj bom jaz kopal in da ni šanse, da mi proda zvočnik.

Uberpatitično
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 08:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@orc.perc

Temu se reče nadpovprečen sentimentalizem. Ljudje prodajajo stvari, katere nikakor nočejo prodati. Morda jih dajo na bolho samo zato, da jih ljudje lahko občudujejo oz. zaradi kakšnega podobnega razloga Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

l-pad kalkulator :http://www.europe-audio.com/lpad_calc.asp?id=
Upam da bo marsikomu v korist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe