Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Blue ray SACD
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 10:52    Naslov sporočila: Blue ray SACD Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Malo zelim posodobiti sistem. CD player je iz leta ~94 in se vedno spila! Problem je, ker na vibracije preskoci, jaz pa rad nazigam muziko.

Obregnil sem se ob idejo, da bomo malo posodobili dnevno. In sicer, iscem napravo, ki vrti prakticno vse, ima kak video izhod za TV in pomoznosti visi na networku. In glej ga zlomka, take naprave se danes dejansko prodajajo. Hudic je v detajlih. Pregledal sem navodila za uporabo za 2 primerka in obakrat ostal ne ravno navdusen.
Gledal sem Pioneer BDP150 in Sony BDP S590


A moje zelje so sledece:

- mora brati CD,SACD, DVD, Blue ray.
- podpora za omrezje (lan ali wifi)
- sposobnost branja flac formatov (brez nekih preimenovanj v mp3 ali samo iz diskov in ne preko networka)
- USB podpora za kaksen kljucek ali zunanji disk.

izhodi:

- HDMI ( DSD je je Smile )
- Coax 24bit/192Khz. (ampak res taksen, vecina teh playerjev je banana. Coax izpljune 48Khz rate kar koli ze vrti) Tistih 24b/192k se obrises.
- opticni out 24b/96K

Vse ostalo od tu naprej je bonus.

Je kdo srecal kaj podobnega na trgu, kar bi ustrezalo temu opisu?
Je kdo te dva mogoce sprobal s kaksnim spodobnim DAC converterjem in pogledal kaj izpljuneta po coax kablu (samplrate, za tiste dac-e, ki to naznanijo z luckami)?

Za pomoc se vam u naprej zahvaljujem.

LP, a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej oppo 93 in oppo 95 podpira vse kar potrebuješ, nisem siguren za flac, preglej.
Kvaliteta je toliko visoka, da verjetno kar nekaj časa ne boš imel potrebe po zunanjem DACU.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj predlog je OPPO 95. Pravzaprav me multiplayerji ne zanimajo, jih pa opazim v tisku, celo v TAS-u. Če je denarnica debelejša, vzemi Ayre. Kako ti univerzalci šilajo pa ne vem.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oppo, zanimiva roba.
Nismo se v superligue z denarnico. Vseeno nekaj do 200e.

a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Šele tukaj se začne zares (za nekaj sto € si niti kvalitetnega starega CDja ne moreš omislit) :

http://www.msbtech.com/

Drugače pa vse redkeje slišim, vidim , berem vprašanja kako pa kaj "igra" ?!
In vseprepogosto same tehnikalije koliko vhodov, koliko izhodov, 24/196, flac, HD, sacd !!
Ste morda pomislili na XLR povezavo ?
Koliko SACDejev, HDjev ... si boste zares kupili ...
Vprašajte se koliko CDjev kupiš za en HD ?
Ali res toliko več pomeni biti IN ali pa imeti bogato "diskoteko" ?!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Multiplayer" imam v planu že kar nekaj časa, upam , da mi bo uspelo do konca leta plan tudi realizirati.
Poleg vseh možnosti, ki si jih naštel, je pri teh strojih zanimiva tudi možnost, da igrajo SACD-R ISO plošče, to so zripani (potom PS3) SACD-ji.
Med zanimivimi Multiplazerji, so poleg Oppota 95 in 93 še Cambridge Azur BD751 približno v istem cenovnem razredu (1200 eur), nekoliko cenejši Denon BDP 2012UD (650 Eur), Primare BD32 (3000 Eur). Potem so tu še mnoge "obrtniške" predelave Oppota, ponavadi dodajo lampaško izhodno stopnjo. Samo v Italiji poznamo 3 take obrtnike, najbolj znan je Labtek, ki tudi uvaža Oppota v Italijo.
Glede Oppo 95 POZOR!, zadnje verzije firmware-ja ne dovoljujejo branja ISO plošč!!!
Po pravici povedano, nisem vzel v poštev poceni playerjev, ki jih omenjaš. 200Eur se mi zdi res premalo, da bi v en sam stroj vključil vse živo in ob tem obdržal neko pametno kvaliteto. Sem pač tako naravnan, da raje kupim enkrat in zadevo obdržim dolgo časa, nerad menjavam komponente.
Ker bom zadevo prikljucil (analogno) na multichannel preamp, je zame predvsem pomembna kvaliteta DAC-a. Če bi imel dovolj globok žep, bi vzel Primare-ja, ker pa finančna kriza tega ne dopušča, se vse bolj nagibam na Cambridge-a oz. Oppo-ta.
Za karkoli se boš odločil ti želim veliko zabave Wink

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,


Kot ste ze ugotovili, se mi gre samo za digitalni izvor in nic drugega (coax,optic , DSD). Tega zelim cim ceneje in da za ta denar dobim to kar pise na skatli.

Lahko bi sel v preverjen sqeezbox (nima DSD) a potem tezko (skoraj nemogoce) vrtis CD na njem. Iscem dalje. Opcij je res veliko, tezko pa izvrtas kaj specsi zares pomenijo.
Tako je naprimer vazno ali pise podpora za wifi ali vgrajen wifi. To na prvo ocke izgleda isto. Cene skacejo za 30e gor dol in nic ni jasno kaj katera saktla ima/nima. O funkcionalnosti ....

Knjiznica plasticnih plosckov (velikih crnih in malih zrcalnih) je sla ze zdavnaj cez budget player-ja. Skoda, da se mi SACD vrtijo na redbook formatu.

Sej se bo nasel en player. Ce kdo najde kak review bi prosil ce prilima link.

Hvala, LP a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marantz UD7006, UD7007
OPPO 95EU,(93)
Cambridge 751BD(650BD,651BD),
Denon 2012UD,
OnkyoBD-SP809.
iz srednjega razreda(650-1200€),
ali pa kakšen Pionner LX55, LX53) 400-450€.
to je nekaj univerzalcev, osebno bi izbral Cambridge 751 ca 1000 - 1200€.
Mislim, da vsi imajo 2xHDMI izhod, razen Denona in Marantza.
Novejša verzija UD7007 ima, je pa precej dražji.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi brezveze kupovati in plačevati nekaj v kar lahko vtakneš cd, sacd, br ali druga j***a, ki jih je itak čas povozil.
Eni danes že, drugi pa bodo v roku nekaj let glasbo samo še prenašali na trdi disk (ali fleš) iz neta. Nobene potrebe ni po vlačenju ogromnih škatel in diskov, ki jih nimaš kam pospravit in itak potem samo ležijo. Če boš pa kam šel, pa vzameš usb 8gb ali ipod.
Ali boš res kupoval še kakšen CD, BR? Verjetno ga boš raje dwl (da ne bo pomote seveda legalno s plačilom, ali pa tudi na pašniku)
Po mojem si ga boš tudi če ga boš kupil presnel na disk v flac ali drug lossless in užival, da imaš v eni majhni škali vso muziko stalno na dosegu roke in brez nepotrebne krame.

Zato predlagam, da se ozreš po predvajalnikih, ki nimajo težav s formati in niso obremenjeni z režami za diske. Morajo pa imeti displej za izbiro, ker če si vezan na tv to ni to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Halo!

Pa nazaj na zacetek. Doma je polno plosckov, takih in drugacnih, u lepih originalnih skatlah, nekateri s podpisi svetovno znanih avtorjev in izvajalcev.

Fino je odrinit na sprehod popoldne, se ustavit v audio shopu, brskat pa najdet nekaj za poslusat. Jaz z tem nimam tezav. Ce racunas so u resnici navadni CD-ji cenejsi od legalnega nakupa mp3. Sestej pesmice in bos videl, da stane enako. Pol pa na koncertu nesi podpisat disk, jaz si ne upam.

Zvohal sem da Pioneer bdp 150 pretvarja SACD (torej DSD) v PCM (coax out)20bit/88Khz. Allright, govorimo o 160e napravi! Se vedno je boljse od navadnega CD-ja. Pisal sem mail na Pioneer kako preko coax predvaja flac 24bit/192K, pa da vidimo kaj pisnejo.

Pozdrav, a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah nostalgik. Smile
Ostani na svojem cd playerju. Ce pa ti pa nagaja pa kupi navaden nov cd za 100 eur ce imas cdje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash, tisti, ki so pa še naprej, pa pišejo:
Meni se zdi brezveze kupovati in plačevati nekaj kar dol potegneš in podobna j***a.
Eni danes že, drugi pa bodo v roku nekaj let glasbo samo še poslušali z neta. Nobene potrebe ni po vlačenju podov in padov, ki jih nimaš kam vtakniti itak potem samo ležijo. Če boš pa kam šel, pa vzameš telefon, se prijaviš na naslov in poklikaš komade ter uživaš preko slušalk.
Ali boš res dol vlekel? Verjetno ga boš raje poiskal in piknil (da ne bo pomote seveda legalno s plačilom).
Po mojem si ga ne boš presnel na disk v flac ali drug lossless in preklinjal, tisto majhno škatlo z vso zmešano muziko.
Prosim ne zameri, sprejemam tvoj princip. Dal si mi samo iztočnico, da se tule sprašujem po smislu kopičenja vsega živega v nek mini box. Pač poiščeš komad in si ga zavrtiš, nič vlečenja dol. Naj ostane vse gor.
Saj v principu je isto.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja imas cisto prav. Si se korak naprej.
Meni je/bo to cisto ok.
En kup navlake manj in kvecjemu boljsa kakovost zvoka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2012 05:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, mene hifi zanima samo zaradi kakovosti zvoka.
Po praktični plati so z MP3 playerji in internetom dosegel svoj višek. Ga niti ne povoham. Enkrat sem hčer nahecal, da mi odstopi za 5 minut njen SonyMP3. V najbolj grozljivi nočni mori si ne bi mogel zamisliti slabšega zvoka. Še najbolj je bilo podobno kot bi mi s sprayem pihali v ušesa. Je pa imel podnapise, ki so tekli po mikro displejčku. Kuul. Pa blue tooth. Super kuul. Morda je imel še kaj. Va fan kuul..
Se pa spomnim walkmanov na kasete. Pismo, če je bil dober zvok. Eno tri galaksije naprej od tistega mp3 ! ..nima pa displejčka, tralla lalla laa la...

Hej, kupim film na DVD pri nas, pa istega v drugi izdaji pri drugi založbi. Niti približno nista v enaki kvaliteti !! A se to dogaja tudi z daunloudi pri glasbi ??
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2012 06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, to si lepo napisal. Mene so te novotarije tudi minile. Ko se posluša se "posluša". Takrat velja samo absolutno.
Tisto zgoraj je bilo samo razmišljanje. Če se gremo praktičnost, pojdimo tudi tam do konca. Bi rekel, odrinimo na globoko.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe