Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PomoĆØ pri nakupu prvega HiFi sistema
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
HiFiNewbie



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 21:07    Naslov sporočila: PomoĆØ pri nakupu prvega HiFi sistema Odgovori s citatom

Po 11 letih mi je verjetno crknila konĆØna stopnja v dobrem starem Philips FW-R7 radiu. Zato sedaj razmiÅ”ljam o menjavi/nadgradnji audio sistema, ki bi mi za zdaj služil za entertainment za v sobi veliki 3Ɨ4m. Toda ker grem v kratkem živet na svoje, iÅ”ĆØem dolgoroĆØno reÅ”itev, za v dnevno sobo.
Probal bom podati ĆØimveĆØ informacij ki bi vam pomagale svetovati, kaj bi bilo najbolj primerno za moje razmere.
Kvadratura dnevne sobe 18 kvadratov, v bloku.
RazmiŔljam o nakupu 2.1 sistema, woofer verjetno samo za filme..
Uporaba bi bila za ca. 70% posluŔanje glasbe, 30% filmi.
Nekako so mi v oĆØi padli zvoĆØniki B&W 6xx in CM serija.
SamostojeĆØi zvoĆØniki so verjetno overkill za v blok? V oĆØi so mi padli modeli 685, CM1 in CM5. VaÅ”a mnenja?
Za amplifikacijo se nagibam k Rotelu / NAD-u / Denonu, ker naj bi dobro delali z B&W. Predlogi o specifiĆØnih modelih? Nagibam se k integriranemu ojaĆØevalniku, saj se mi ne da zafrkavat posebej s preampom in konĆØno, verjetno tudi dražje pride... Ne smejo pa biti zvoĆØniki podhranjeni.
Za zaĆØetek bi imel sistem priklopljen na raĆØunalnik za posluÅ”anje FLAC-ov in obĆØasno gledanje filmov, na dolgi rok (ko se preselim) bi si omislil Å”e CD komponento in gramofon. Budget za predloge nekje do 2500ā‚¬, raje kupim rabljeno in boljÅ”e. Kateri woofer je dober za svoj denar in dovolj za 18m sobo? Verjetno za zaĆØetek in da vse deluje potrebujem 2.1 zvoĆØnike, integriran ojaĆØevalec, DAC in kable, ali sem kaj spregledal? Embarassed

PosluÅ”am veĆØ zvrsti glasbe, od Davida Bowieja, No Doubtov, Pink Floydov do George Bensona, Amy Whinehouse, JJ Cale-a in Metallice Smile. Orkestralna glasba vsaj za zdaj ne pride v poÅ”tev, pravtako ne elektronska glasba in narodnjaki. Ok, kakÅ”en house si kdaj pa kdaj znam zavrteti..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 22:38    Naslov sporočila: HiFi Odgovori s citatom

ƈe boÅ” nabavil B&W potem bi na tvojem mestu definitivno dal prvo opcijo Rotel ojaĆØevalec za posluÅ”anje.
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HiFiNewbie



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jp, Rotel naj bi bil za B&W kot ata na mamo. Se da kje pri nas sliÅ”at kakÅ”en tak setup? So kje kakÅ”ne HiFi Å”tacune? Ko malce brskam po spletu ne najdem niĆØesar, res bogo vse skupaj. Preko mimovrste pa tudi ne mislim kupit zvoĆØnikov Sad
Edina varianta mi je iti v Zagreb ali Celovec, tam sem naŔel ene Ŕtacune ampak ne vem kako dobro so založeni. Ima kdo kak info?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rotel in B&W je posreĆØena kombinacija, ja. Å e mal boljÅ”a po mojem mnenju pa je Naim in Dynaudio.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HiFiNewbie



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predlog, se bom malce pozanimal Å”e o tej varianti. Mi znaÅ” priporoĆØat kakÅ”en model Dynaudio + Naim za mojo situacijo? Kaj pa sam predlog glede velikosti zvoĆØnikov? Kaj priporoĆØate za sobo velikosti 18 kvadratov? So samostojeĆØi ala CM8 premoĆØni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 00:03    Naslov sporočila: HiFi Odgovori s citatom

Meni se ne zdijo premoĆØni. Tako ali tako ne boÅ” do konca navil glasnost.
Mislim pa, da bi že CM5 bili veĆØ kot dovolj za omenjeni prostor.
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, koliko imaÅ” budgeta. Med oglasi sta tako 5i kot XS.
Prvi je vstopni Naimov model, ki po moje prekaŔa vse v svojem razredu, drugi pa je naslednji razred in s tem 2x dražji.
ƈe imaÅ” ĆØas in se lahko dogovoriÅ” za posluÅ”anje, je to najboljÅ”a reÅ”itev.

Za 18m2 sobo pa po moje ne potrebujeÅ” samostojeĆØih zvoĆØnikov.

Dynaudio iz serije Audience ali novejÅ”i Excite ali pa B&W CM1 ali 5 bodo ĆØist dovolj.

TakÅ”na kombinacija se z malo sreĆØe dobi za 1k eur, ĆØe pa izbereÅ” Naim XS in recimo CM5 (ali excite X16) pa prideÅ” na 2k eur.

Namenoma ne omenjam B&W 6XX zvoĆØnikov, ker ĆØe se boÅ” odloĆØil za Naim ojaĆØevalec, si le-ta zasluži kaj boljÅ”ega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HiFiNewbie



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 00:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno bi priÅ”li v poÅ”tev bookshelve zvoĆØniki, malo cvikam ker že tako rad privijem glasnost, pa Å”e sosedi v bloku.. Dynaudio zgledajo super, vidim da jih imajo tule: http://www.intek.si/ se bom kar jutri do njih zapeljal in se probal zmeniti za kakÅ”en showroom test. Zanima me glede nizkih frekvenc katera kombinacija je boljÅ”a CM5/Excite16 brez suba (bi bile veĆØje membrane dovolj?) ali CM1/Excite12 s subom ali CM5/Excite16 s subom?? Pri posluÅ”anju glasbe bi rad bi imel ĆØimboljÅ”i midrange in da se res lepo sliÅ”ijo inÅ”trumenti vsak na svojem mestu. Igram kitaro, veliko "skinevam" kitarske linije in mi je pomembno da se res dobro loĆØi tudi dve Å”trom kitari v miksu. Za zdaj za to uporabljam sluÅ”alke, ker moj "umirajoĆØi" stereo ni dovolj iskren... Woofer je seveda mamljiv tudi zaradi gledanja filmov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Excite X12 in CM1 imam doma in se lahko oglasiŔ na posluŔanje.

B&W ima nekoliko bolj poln in obarvan zvok, medtem ko je Dynaudio veliko bolj analitiĆØen, zfenomenalnim srednjim obmoĆØjem in bi ti, glede na tvoje želje, po moje bolj odgovarjal.

Jaz sem tudi tisti, ki imam med oglasi Naima in Dynaudio, tako da, Franci, hvala za dobro besedo. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HiFiNewbie



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Civo666, hvala za povabilo, verjetno bi se res oglasil na testu (veĆØ na ZS), saj bi imel možnost sliÅ”ati v živo stvari ki pridejo v poÅ”tev. Naim je kolikor sem uspel pogledat vrhunska roba za svojo ceno, tako da me kar mika nakup. Malce sem zaskrbljen edino glede samih možnostih Naima, nima sub outa, tudi preamp outa torej se verjetno ne da povezat gor aktivnega suba ali se motim?
Nekaj obarvanosti iz samih zvoĆØnikov vseeno priĆØakujem, saj bi v nasprotnem primeru gledal za studijskimi monitorji, ki so totalno transparentni in analitiĆØni. Tako da ena toplina/karakter sigurno mora priti iz njih.
Kot sem uspel pogledat ima Naim Nait XS preamp out in je okrnjena varianta ampa njihovih najviÅ”jih serij. Imate kakÅ”ne izkuÅ”nje parjenja Naim ampa z ostalimi proizvajalci? V oglasu se XS prodaja le v paru s Flatcap XS Power Supplyem, ki je miÅ”ljen za ostale Naim komponente kot so posebej preamp, cd enota itd., vse pa pridejo 1000ā‚¬+, tako da bi verjetno poiskal kaj od preostalih proizvajalcev. Je v temu primeru XS Flatcap uporabna zadeva?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bo te pot zanesla na Ptuj in bi te zanimali Dali Mentor 2 zvoĆØniki, se lahko oglasiÅ” na posluÅ”anje, imam en par naprodaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede obiska imaÅ” na ZS, glede Naim XSa pa je najbolje, da se obrneÅ” na prodajalca Viktorja. On je en zelo odber deĆØko, ki ima ogromno teoretiĆØnega in praktiĆØnega znanja. Tako ga vsaj opisuje moj prijatelj. Mislim, da ti bo rade volje svetoval glede povezljivosti XSa oz. Flatcapa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neutral

Nazadnje urejal/a Janko1 Ned Mar 24, 2013 09:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HiFiNewbie



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch & Janko1, hvala za predloge, bom malce pogledal tudi v to smer. Harbeth zastopstvo imajo v Inteku kamor grem danes po Å”ihtu, tako da se bom poskusil zmeniti za test, ĆØe jih le imajo na zalogi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HiFiNewbie je napisal/a:
Slinch & Janko1, hvala za predloge, bom malce pogledal tudi v to smer. Harbeth zastopstvo imajo v Inteku kamor grem danes po Å”ihtu, tako da se bom poskusil zmeniti za test, ĆØe jih le imajo na zalogi.


ƈe te zanima Harbeth pojdi Å”e do Pear Audio (pri ƈrni maĆØki), Peter ti bo znal kaj svetovati ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe