Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nekaj za DIY graditelje subwooferjev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi razložita bistvo teh faz na subu? Sam imam 90, 180 in 270, pa se mi ne sanja toèno kaj z njimi delati?

Ali je to odvisno od pozicije suba in postavitev glede na poslušalca?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Mi razložita bistvo teh faz na subu? Sam imam 90, 180 in 270, pa se mi ne sanja toèno kaj z njimi delati?

S fazo sinhroniziraš signal suba z ostalim sistemom tako, da se membrane skladno premikajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma coule to ni moje razmišljanje ampak dognanje iz raznoraznih testiranj in probavanj! Fazni zamik za 180 stopinj je res v bistvu da obrnemo polariteto, torej plus in minus ampak vedno to ne reši problema ker ponavadi rabimo zamik faze med 0 in 180 stopinj. Za koliko bomo morali obrniti fazo pa nam doloèa seveda postavitev suba. Teoretièno ne bi rabili spreminjat faze, èe bi sub bil enako oddaljen od poslušalca kot glavni zvoènik ampak ker so še tu drugi dejavniki jo moramo skoraj vedno koregirati. Seveda bi fazo lahko lovili tudi z premikanjem suba od poslušalca ampak ko bi jo vlovili pa je vprašanje kako bi se sub na tistem mestu obnašal zaradi akustike prostora. Še nekaj da razjasnimo, z fazo ne sinhroniziramo suba z ostalim sistemo da se membrane skladno premikajo ampak poveèini povzroèimo ravno obratno, torej da se membrane premikajo neskladno. Zaradi razliènih razdalj pa fazno uskladitev slišimo samo na mestu poslušanja, torej èe se poslušalec premakne za 1 meter moramo spel loviti fazo. Lahko reèemo da s spreminjanjem faze sinhroniziramo zvoèno valovanje na mestu poslušanja. LP Dani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brankob



Pridružen/-a: Čet Jan 2012 13:42
Prispevkov: 7
Kraj: MS

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2012 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam predhodnika od tega:

http://www.alibaba.com/product-free/244246952/DS_501A_500W_CLASS_D_SUBWOOFER.html

Štela se 0-180 ko pa zamenjaš polarizacijo si pa na drugi strani in tako pkriješ vse Very Happy

No v glavnem se ga da nastaviti da deluje s bipolarnimi zvoèniki - Magnepan...



LP, BB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2012 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PDF od tega ampa,nastavitev faze in vse podrobnosti...

https://www.intertechnik.de/module/1387120.pdf
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
brankob



Pridružen/-a: Čet Jan 2012 13:42
Prispevkov: 7
Kraj: MS

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2012 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, bolj Fancy da ga štelaš preko PC-ja! Very Happy

Je pa z manj moèi ter na žalost ima štelanje faznega zasuka v korakih po 45 stopinj Confused Jaz imam pri mojem nekje 65-70 stopinj da zadeva ustreza Wink


LP, BB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2012 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ti si svojega direkt iz kitajske uvozil? Kakšna je bila kaj cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2012 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje kakšen signal šibate v sub ? Nizki recimo preko èinèov ali že ojaèan torej kar iz zvoènikov . Na nekaterih forumih sem zasledil da raje uporabljajo zvoèniški signal. Ima kdo kakšne izkušnje z razliko ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brankob



Pridružen/-a: Čet Jan 2012 13:42
Prispevkov: 7
Kraj: MS

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem ga takrat kupij v Conradu v A za 249€. Saj imajo še nekaj modelov, samo tega 500W veè ne.


LP, BB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@diyfreak

REL npr. prisega na High Level, ker naj bi se na ta nacin pridobilo isti signal iz ampa, kot ga dobivajo tudi zvocniki. Posledicno slednje pomeni boljso integracijo suba pri poslusanju glasbe. Vec tukaj, ce preberes na strani 13.

JL Audio, naslednji vrhunski proizvajalec subov, pa na drugi strani high level inputov sploh nima. Manual JL Audio Fathom 112.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brankob je napisal/a:
Jaz sem ga takrat kupij v Conradu v A za 249€. Saj imajo še nekaj modelov, samo tega 500W veè ne.


LP, BB

Hvala. Škoda ker ga nimajo veè, ker jaz bi tud rabil cca. 500W...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz suba sploh ne rabim.....zaradi mojih diy hawkov...
ko se mi zahoèe "malo "veè basa jih priklopim na kaj moènega...
odkar sem jim zamenjal 8 inè pasivno membrano z 10 inè je basa za izvoz...
sploh pa v sobi kjer jih imam.pri tem tipu zvoènikov je velika razlika na bas podroèju že sam premik k steni ali od nje....tisti ,ki so slišali na sreèanju na vranskem diy 3+1 vedo o èem govorim....pa je tam 6 inèna bas enota...
moja aktivna je tudi 10 inèna...rez za bas je na 500 hz...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa nam spet niè drugega ne preostane kot obe varianti sprobat pa se potem odloèit katera nam bolj ustreza - ali lo ali high signal Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2012 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SCHalko je napisal/a:
Hvala. Škoda ker ga nimajo veè, ker jaz bi tud rabil cca. 500W...

Nihèe ti ne brani nekaj takega... Wink



Seveda... ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Boset



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 22:23
Prispevkov: 7
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo !

Tole je copy&paste iz AudioDIY foruma

Imel sem možnost testirati vgradni Wyntec WAM 300 aktivni DSP ojaèevalec za sub/woofer.

Lahko napišem samo to, da sem sprva mislil, da ne bo niè iz tega.
Ampak me je v celoti presenetil cel izdelek.

-Zadeva teèe od 16Hz pa do 125Hz, z ustrezno nastavljenim kotom ''Slope'' pa se frekvenca podaljša tudi preko 125Hz,
oziroma kjer je nastavljena rezna frekvenca.

-Nastavitve faze

-Krmiljenje preko Pc-ja ali Laptopa. Podpora tudi za MAC OS

-Daljinsko upravljanje, nastavljiva spominska mesta z razliènimi profili.
Vgradni senzor (RC)

-Dovolj moèi tudi za 15''
250W na 4 Ohm

In še bi se kaj našlo....
Ni da ni...


Slike:












5 way system


Za konec še primerjave

Wyntec DSP
zelo preproste nastavitve in upravljanje
povezava krmiljenja - USB.
majhen panel.
RC
Cena248Evrov
..........
XTZ DSP
zahtevne nastavitve.
povezava krmiljenja - USB na COM port. (vèasih prava norišnica pri povezavi).
Brez daljinca.
Cena 600Evrov.
..........

Skratka mala zver je za moje pojme super zadeva!
XTZ je samo moènejši v RMSih.
Za Wyntek pa bi rekel, da je precej bolj enostaven do uporabnika, z èisto dovolj funkcijami!
V zvoku pa nisem opazil kakšne velike spremembe!

Priporoèam vsem, ki obožujete grmenje!

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe