Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Carina - koliko me bodo olajŔali?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne razumem kje je tukaj svinjarija da plaĆØaÅ” dajatve in po kateri logiki bi te iste raje plaĆØal v Angliji???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whothafunk



Pridružen/-a: Čet Sep 2010 22:16
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor-Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Svinjarija" se je nanaÅ”ala na sam skupni znesek, ki bi ga plaĆØal in ne na plaĆØevanje dajatev ter carine. Za Anglijo (kljub temu, da je v EU) pa nisem bil prepriĆØan, ĆØe je Å”e kakÅ”en hakelc. VpraÅ”am paĆØ, ker ne vem, kaj je zdaj tu narobe? ƈe zaradi tega izpadem kot bedak, pa tudi prav.

Kar se pa tiĆØe naÅ”ih serviserjev (takÅ”nih in drugaĆØnih), pa res ne veÅ” kako so dobili službo.
_________________
harman/kardon HK3490, Dali Concept 8, Canton SUB 80, Shure SE530, Sennheiser HD700, Sennheiser HD595, Apogee Duet 2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

z Anglije haklca ni. plaĆØaÅ” njihov VAT ki je že v ceni in je to vse seveda gre za kakega velikega trgovca in ima lahko paĆØ nižjo ceno ali pa samo prodajno skladiÅ”ĆØe.tu naÅ”i trgovci ne bodo nikoli konkurenĆØni Å”e pa gre kaj narobe je pa vseeno urejati tukaj kot v UK kako reklamacijo...

DolgoroĆØno pa pri nas veĆØ ne bo možno nobene stvari kupiti ker bomo vsi kupovali zunaj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja izkuÅ”nja z Anglijo. Rezerviral sem si eno zadevo iz Richersounda, paĆØ po telefonu poklical in ni bilo problema, zelo prijazni. Nato sem konaktiral izAnglije.com, ki so naroĆØili svojega kurirja, ki je prevzel robo direktno v Å”tacuni. Richersounds tudi poÅ”ilja (znotraj Anglije), vendar je Å”lo za neke razprodaje, pri katerih pa poÅ”iljanje odpade. In nato so mi izAnglije.com dostavili v Slovenijo, dobil pa sem v recimo enem tednu. Nobenih dodatnih stroÅ”kov s carino, vat-om ipd..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
acoustic



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:50
Prispevkov: 150
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

whothafunk je napisal/a:
"Svinjarija" se je nanaÅ”ala na sam skupni znesek, ki bi ga plaĆØal in ne na plaĆØevanje dajatev ter carine. Za Anglijo (kljub temu, da je v EU) pa nisem bil prepriĆØan, ĆØe je Å”e kakÅ”en hakelc. VpraÅ”am paĆØ, ker ne vem, kaj je zdaj tu narobe? ƈe zaradi tega izpadem kot bedak, pa tudi prav.

Kar se pa tiĆØe naÅ”ih serviserjev (takÅ”nih in drugaĆØnih), pa res ne veÅ” kako so dobili službo.
Saj je povsem enostavno, kar kupimo v naÅ”i skupni državi EU ni nobenih dodatnih stroÅ”kov, razen Å”ipinga. Kar pa izven EU, pa paĆØ odvisno od kod je, vedno pa DDV in stroÅ”ke carinskega postopka, tudi ĆØe ni carine gre skozi postopek:-( Potem pa Å”e dodatno kaka ležarina ĆØe ne najdejo takoj TARIC kode idr. Tako, da je seveda najenostavneje in z takoj jasno skupno cifro kupiti znotraj EU, ĆØe je ponudba konkurenĆØna.
_________________
Timeless Experience-Finest Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker vidim, da je precej govora o foto opremi, s katero imam kar precej izkuÅ”enj, tudi iz uvoza, bi rekel, da je Å”e vedno najcenejÅ”e iz Amerike, ĆØe najdeÅ” koga, ki ti to prinese sem. ƈe ne gre, se vĆØasih splaĆØa tudi poslati po poÅ”ti, vendar pride poÅ”tnina, carina in davek skorja veĆØ kot stane to isto v Sloveniji. Ali je to finanĆØno smiselno, je potem veliko vpraÅ”anje.
Razen ĆØe tega izdelka ni mogoĆØe kupiti pri nas ali pri sosedih (takÅ”na zadeva je bila npr. Pocket Wizard ali Wi-fi kartica eye.fi).
Nekaj ĆØasa je obstajala tudi opcija nakupa v Srbiji, kjer so imeli robo iz ZDA in to po zelo ugodnih cenah. Jaz sem kupil tam objektiv, ki je stal v Sloveniji 5500ā‚¬, zanj pa sem dal 3700ā‚¬. Seveda sem dobil nazaj Å”e davek (ali po domaĆØe meverÅ”tojer Laughing ).
Zadnje ĆØase pa ljudje kupujejo precej v Angliji in na Nizozemskem. Razumljivo, ker so cene nižje, pa tudi zgodilo se je, da je bila pri nas za doloĆØen izdelek garancija samo eno leto, v tujini pa dve leti. Iz Anglije se da organizirati transport tudi preko neke slovenske firme, mislim da je www.izanglije.com, kjer ti robo pripeljejo v Slovenijo. PriroĆØno za robo, ki jo tujci npr poÅ”iljajo samo v Anglijo, ne pa tudi v Slovenijo. Pa tudi objektiv je kar obĆØutljiva zadeva.
Body-e sem sicer kupil v Sloveniji in jih preplaĆØal za veĆØ kot 1000ā‚¬, a je elektronika preveĆØ riskantna, da bi se igral s tem.
Pri nas niso samo prodajalci krivi za to situacijo, ampak deloma tudi disributerji, ki ne morejo doseĆØi viÅ”je marže. To pa ponavadi doloĆØajo uradne firme...
In Å”e nekaj, ĆØe boste kupovali v tujini... Ne jokajte potem po forumih, da imate samo Å”vedska ali Å”panska navodila, ki jih ne razumete ali vam na servisu nsio priznali garancije...
Treba se je ob teh nakupih zavedati plusov in minusov, ki jih zadeve prinaŔajo...
Ufff, sem bil dolg...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups.... In Å”e ena zadeva... V veliko internetnih trgovinah imate objavljeno ceno, ki pa se lahko spremeni, ko naroĆØiÅ” zadevo v Slovenijo, saj drugaĆØe obraĆØunajo VAT. To se je meni zgodilo nedolgo nazaj pri Amazonu... Ni mi Å”lo v raĆØun, zakaj je cena nekoliko viÅ”ja, kot je bila prikazana na ekranu in potem sem videl razlog na raĆØunu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe