Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kateri receiver - marantz - onkyo - denon

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kristjang



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 13:36
Prispevkov: 2
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 01:36    Naslov sporočila: kateri receiver - marantz - onkyo - denon Odgovori s citatom

Lp

Sem pred nakupom novega receiverja.Do sedaj mi je zvesto sluzil Marantz SR5200, katerega moram zamenjati zaradi okvare.
V ozji zbor so mi prisli sledeci receiverji-
MARANTZ SR5003
ONKYO SR606 ali pa ONKYO SR706-maximalno
DENON AVR-1909 ali pa DENON AVR-2309- maximalno

Zvocnike pa imam sledece B$W 601s3-zadaj , ASW600-sub, ;CR60S3-center, spredaj pa neke noname zvocnike v bliznji prihodnosti pa B$684. Z zvokom sem bil zadovoljen edino mogoce je bil receiver pre svoh za poganjat omenjeno konfiguracijo.Za enkrat se bolj nagibam h MARANTZ-u.Poslusam pa muziko kot tudi filme torej za oboje.
Hvala za nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEĹ 

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP,probaj se kaksno yamaho,ker ti ponuja dosti moci pa se vzdrzi,odlocitev pa bo tvoja.

Mario
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam prav tako B&W683,poganja pa jih Onkyo 905..Moje mnenje je da gre onkyo in bowers lepo skupaj,èeprav nekateri trdijo da je onkyo preagresiven za bowerse..Prej sem za te zvoènike imel kabel profigold,ki pa jim za moj okus ni pasal...(sedaj audioquest type 4) in razlika je ogromna...veliko veè detailov,veè basa in veliko bolj poslušljiv zvok...

Z moje strani ti svetujem onkyo(seveda najvišji model kot zmoreš)..
onkyo 805 nou model(cena 700,lahko bi šlo še kaj manj)...svetujem ti da kontaktiraš g. Stojana iz Technotopa...sam sem kupoval tam in je šlo vse ok...pa za ceno se da lepo zmenit..
Glede na to da gre med onkyo 705 in 805 za 50€ razlike.. Idea
Seveda èe se odloèiš za onkyo...

Poglej še na pc-giga,se prodaja 875 za 599€,je bil sicer rabljen 2 meseca..piše pa, da je brezhiben..
Pozanimaj se..

sreèno z nakupom
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam tudi imam B&W 683, na katere sem probal že Onkyo 875, Yamahi 3800 in 3900 in Harmana AVR 355. Osebno mi je bil daleè najbolj všeè najcenejši AVR 355. Onkyo in Yamaha sta malenkost prehladna in pretrda za Bowerse, Harman pa je izjemno topel, poln, svilenkast in muzikalièen, ravno to kar želim. Je pa res, da je za filme mogoèe celo malce pretopel zvok (zato veèinoma na testih ne dobi nekih hudih ocen...), a to me ne moti, saj filmov bolj ali manj ne gledam, veèinoma ga rabim za 5.1 live DVD-je. Sedaj èakam na veèji Harmanov model AVR 655, katerega bom skoraj 100% kupil.
Verjetno gre z Bowersi dobro tudi Marantz in Denon, ki imata mehkejši zvok.
Onkya in Yamahe pa ti za Bowerse ne priporoèam, vsaj za glasbo ne, za filme pa je po moje Yamaha daleè najboljša.
Aja, èe te zanima, si lahko Harmana vzameš domov za dan ali dva v Big Bangu - ob 100% kavciji. Verjami, ne bo ti žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Ĺ tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno imam tako Onkyo 875 kot tudi Harmana 645, Yamaho pa sem imel, èeprav nekoliko slabotnejšo 1600(ni pa tako velikih razlik glede na 3800).
Res je, da imam gor priklopljene druge zvoènike, a prav s vsemi zgoraj omenjenimi stvarmi se nebi povsem strinjal.
Za glasbo bi rekel, da sta v mrtvem teku Onkyo in HK, Yamaha pa je res nekoliko hladna.
Ko pa pridemo na hišni kino(saj za to AV receiverji so), pa je Onkyo z naskokom spredaj.Tu ne gre zgolj za zvok, ampak tudi za kakovost video funkcij in preglednost upravljanja.Posebej slednje HK vrže nazaj!
Je pa sicer tako, da ima vsakdo malo svoj pogled na stvari, kar je normalno. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi sam imam onkyo 875, na katerem sem poslušal B&W 684. Kombinacija mi je zvenela odlièno. Preseneèa me ocena o hladnosti oz. trdosti onky-ija, še zlasti, ker ima možnost nastavitve zvoka z ekvilajzerjem (ne vem, èe imajo to tudi drugi omenjeni modeli).

Zato za bowerse priporoèam Onkyo (model 875 se da dobiti za dobro ceno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Onkyo 875 po moje najboljši receiver èe gledamo razmerje kvaliteta/cena...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Ĺ tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 01:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ga pa ne delajo veè in se zadnji primerki še dobijo po diskontni ceni!Kdor tega ne izkoristi, si je èisto sam kriv! Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales87



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 19:34
Prispevkov: 11
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2009 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Da ne odpiram nove teme.

Mene zanima keteri od teh treh (navedenih v naslovu) receiverjev vzet za 350€ lahko je rabljen.

Gledal sem marantze: sr5400, SR5002, SR4003, SR4320.
Denona: 1507
Onkyo: tx-sr605, tx-sr576, tx-sr506.

Kaj od tega zdaj izbrat oz. kaj mi svetujete?

Hvala za odgovore.

LP, Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-789-511
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe