Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cyrus sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kolicnik



Pridružen/-a: Čet Feb 2012 12:31
Prispevkov: 3
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 12:49    Naslov sporočila: Cyrus sistem Odgovori s citatom

Danes sem na audiokontaktu opazil oglas, ki ponuja celoten sistem Cyrus: [url]http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=7729[/url]
Zanima me, ĆØe ima kdo izkuÅ”nje s takim ali podobnim sistemom in kaj mislite o ponujeni ceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe te zanima sam Cyrus sistem (v oglasu so tut boksi), bi reku, da so tele komponente na ebayu vredne od ene 250 eur za powerje do 350 eur za napajanja.
Tko se mi zdi, da je realna vrednost Cyrusa med 1700 in 2000 eur s stojalom ured. Tolk glede cene.

Kok se pa to sliŔi pa je najboljŔ zaupat svojim uŔesom. Saj je fant s tvojga konca pa se zmen za obisk. Po moje slabo ne more bit, saj so tele komponente nove bile vredne med 700 in 1000 funti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem imel nekaj izkuŔenj s Cyrusom, sem pogledal za kaj gre.

Predlagam, da se pozanimaÅ” za ceno brez skviza (al kaj že, pojma nimam o tem, priznam) in zvoĆØnikov. Nato preveri na bolhi, ĆØe so Å”e naprodaj zvoĆØniki Mission 752 in ĆØe ti oboje znese pod 2 jurja, mislim, da bi imel sistem, ki bi verjetno precej nadigral veĆØino v tem cenovnem rangu.

Cyrus 2+PSX in 752 so meni nudili prvi bolj globok vpogled v svet hi-fija. Že zato jih mam rad. OjaĆØevalec Å”e danes vsakodnevno igra prez problemov.

Minus je morda veliko komponent in veliko kablov, na stojalo paÅ”e samo Cyrus. Pa kaj, ĆØe si opazil oglas, te zanima, torej pojdi posluÅ”at in ĆØe ti je OK, ti bo z 752 samo Å”e bolje - to je en zelo spodoben zvoĆØnik, se mi zdi, ki nadaljuje filozofijo komponent in potemtakem paÅ”e kot med na putr.

Toliko, malo nostalgiĆØno...

LP, z
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj kolega je imel Cyrus sistem, sicer ne takÅ”nega, kot se oglaÅ”uje, ampak starejÅ”ega in dolgo sem imel namen dobiti kaj takega, pa je bilo to pri nas vĆØasih malo težje... Å e danes ne morem verjeti, koliko zvoka si dobil iz teh Å”katel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem priložnost posluÅ”at identiĆØen sistem (sicer z drugim CD playerjem) na malih Nautilusih 805 in izkuÅ”nja je bila fenomenalna. Glede na to, da prodajalec nudi komplet tudi brez zvoĆØnikov, po moje nimaÅ” kaj falit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kolicnik



Pridružen/-a: Čet Feb 2012 12:31
Prispevkov: 3
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacije. Seveda nameravam sistem najprej posluŔati. Le predstave glede primernosti cene nisem imel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 10:38    Naslov sporočila: Cyrus Odgovori s citatom

Cyrus + Mission 752 je ĆØista zmaga. Sem imel priložnost sliÅ”ati.
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, za ta denar se da naredit tudi bolje.

Sta pa design, fancy izvedba, kompaktnost, napajanja, stojalo vredna ekstra vložka.

Pa ja z 752 grejo izjemno-zepo, zelo posreĆØena kombinacija. 752 je itak najbiljÅ”i mission poleg predpotopnih 720 in 730.

B&W CM1 so pa premalo za tole.


Nazadnje urejal/a vojko Pet Feb 17, 2012 11:12; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

752 ali pa 752 Freedom definitivno
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

752 Freedom-definitivno.'Wink'
Ta jim je za mali denar res ratal.

Osebno pa 730, ĆØeprav 30 let stari.'Twisted Evil'
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kolicnik



Pridružen/-a: Čet Feb 2012 12:31
Prispevkov: 3
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V soboto sem bil pri g. Andreju,ki prodaja omenjeni Cyrus sistem. S seboj sem nesel par CDjev z glasbo, ki jo najveĆØ posluÅ”am. Naj povem, da imam zdaj doma integriran ojaĆØevalec Primare A30.1, en poceni CD Onkyo, Dali Helicon 400 zvoĆØnike (ki jih hoĆØem zamenjati za nekaj manjÅ”ega), veĆØino glasbe pa posluÅ”am preko Toucha. Sam do sedaj sicer nisem imel možnosti posluÅ”ati prav veliko sistemov, zato morda moja ocena ni ravno relevantna. Ne vem, kako se naj izrazim, vendar vse je zvenelo bolj polno, pravoĆØasno, naravno. Tudi mali zvoĆØniki, za katere Andrej pravi, da so najÅ”ibkejÅ”i ĆØlen sistema, so zveneli fenomenalno. Nisem si predstavljal, da tako male Å”katljice zmorejo toliko basa. Srednji toni pa so perfektni.

Ker se je pritoževal nad svojimi zvoĆØniki, sem mu v menjavo ponujal svoje Helicone Smile . Žal ponudbe ni sprejel. Potem sva za pokuÅ”ino "razstavila" sistem samo na pred in konĆØno stopnjo. Torej brez zunanjega napajanja in bi-ampinga oz. monoblokov. Tudi v takem setupu, je to zvenelo Å”e vedno veliko, veliko bolje od tega, kar imam trenutno doma. Sicer na zaĆØetku nad idejo, da bi vzel samo ti dve komponenti ni bil najbolj navduÅ”en a sem ga na koncu vseeno omehĆØal. Smile Dogovor imam, da se mu najavim takoj, ko prodam svojega Primareja.

Evo, toliko. Naj samo Å”e povem, da je g. Andrej odliĆØen gostitelj in po moje velik poznavalec glasbe in se mu zahvaljujem, da si je vzel par ur zame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe boÅ” imel možnost prikopi Cyrusa na Mission 752
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KoliĆØnik, zakaj nisi svojega Primarea nesel s seboj?

PosluÅ”al si en sistem nasproti tvojemu, v katerem je najboljÅ”i prav ojaĆØevalec, ki bi ga ti najprej zamenjal. Nisem ravno prepriĆØan, da bo Cyrus brez PSX-ov odpihnil Primare A30.1, morda 20, verjetno 10, 30 pa ni nekaj, kar bi zavrgel brez direkt primerjave. Tu je Å”e interkonekt med pred in konĆØno, ki je dodatna neznanka.

Jaz bi najprej posluÅ”al Mission 752 (ali kaj manjÅ”ega, ĆØe tako želiÅ”, recimo BW, ki so ti bili pri prodajalcu vÅ”eĆØ) na Primare, potem bi si sposodil Å”e soliden CD ali drug vir, Å”el na isposojo Cyrusa, nakar bi mi bilo jasno, kaj v obstojeĆØem sistemu mi bremza. Dvomim, da je Primare prvi za odpis.

Torej, ĆØe ti je bil cel prodajalĆØev sistem vÅ”eĆØ, kupi VSE, sicer pa dobro preveri. Takole na daljavo bi rekel, da bi bilo bolje kupiti CD in zvoĆØnike...Tudi g. Andrej bi bil take prodaje verjetno bolj vesel, torej dobita oba Idea


P.s.: ob tvojem zaĆØetnem vpraÅ”anju je izgledalo, da Å”tartaÅ” iz nule.


LP, z
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, pa kljub vsem dobrim besedam Mission in Cyrus ne sodita ravno v Hi-end temo, po takih merilih bi bilo tega tu ogromno. To je zelo korekten hi-fi.

LP, z
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cyrus odpihnil Primare Wink
Zakaj pa ne !
Gre se za dva po zvoku razliĆØna ojaĆØevalca in je stvar okusa !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe