Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD audio tracks
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda se strinjam z vsem kar si repliciral, toda moje pisanje se je nanaÅ”lao na naknadno (upsamplanje, re-mastering, editing etc) izdajanje bolj ali manj uspeÅ”nih predhodnih (prvih, drugih. .) izdaj doloĆØenih albumov itd, ki so morda manj Å”umeĆØi, po veĆØini imajo viÅ”ji peak, pa so zato morda 'oropani' tistega boldanega.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Seveda se strinjam z vsem kar si repliciral, toda moje pisanje se je nanaÅ”lao na naknadno (upsamplanje, re-mastering, editing etc) izdajanje bolj ali manj uspeÅ”nih predhodnih (prvih, drugih. .) izdaj doloĆØenih albumov itd, ki so morda manj Å”umeĆØi, po veĆØini imajo viÅ”ji peak, pa so zato morda 'oropani' tistega boldanega.


Morda se motim, a se strinjam s tabo, da digitalnega posnetka (masterja!) nima smisla premlevati. ƈe pa se dela remastering analognega "originala" pa je stvar popolnoma drugaĆØna. Tu pa se Å”e kako pozna razlika med razliĆØnimi tehnikami pretvorbe v digitalno obliko.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
ajka je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
luka79 je napisal/a:

Drži, ne zvenijo vsi 'HD' posnetki dobro, radi se nagibajo k sterilnosti. .


Kaj pa ĆØe je kontra? Da je ravno ta kao sterilen posnetek pravzaprav boljÅ”i? Very Happy

In sicer tisti prvi pristnejÅ”i, preden so ga majstri Å”li "olepÅ”evat" za na cd, da kao bolj atraktivno zveni. Enako kot vrhunski nevtralni hi-end sistem, kjer se nekaterim (sploh navajenim poceni sistemov) na prvo žogo zdi dolgoĆØasen, v resnici pa je fora v tem da ne farba zvoka. Da v zvok ne vnaÅ”a dreka in nam je zaradi odsotnosti koloracij dolgĆØas zraven. V resnici pa je to to kar mora bit. Nenabrit, neutrujajoĆØ, na dolgi rok posluÅ”ljiv zvok. Kontra atraktivnemu ki potegne na prvo žogo, ĆØez ĆØas pa zaĆØne najedat. Wink


LP

"Sterilen"[lat.sterilis]: "neploden","jalov";duhovno jalov, neustvarjalen, vsebinsko prazen , nekoristen Rolling Eyes Shocked Wink


Predvsem to boldano Crying or Very sad
Ko je posnetek oropan izzvena inÅ”trumenta, vdiha vokalista (Å”e bolj grozno, zbora), Å”uma obraĆØanja lista partiture, prdenja in premikanja stolĆØkov v orkestru. . ,ĆØe hoĆØeÅ” itd.

Steriliziran 'over-mastered' posnetek, kateremu nekateri kimajo in mu pripisujejo zvokovno ĆØistost, spet drugi pa zvokovno osiromaÅ”enost in praznost.


ƈe slab sound ni posledica daca ki ne prebavlja dobro hi-res formata in na izhodu izvrže ven srovÅ”no, potem bo to posnetek ja.

Za brzinsko probo kako dobro dac prebavlja hi-res predlagam primerjavo zripanega cd-ja vs. 24/96 verzije tegale albuma. Klasika ki jo imajo vsi doma. Dosti 10 sekund da vidiÅ” koliko je ura. Okej, 24/96 verzija je na novo remasterizirana, ampak ĆØe dac ne prebavlja dobro hi-resa (pod pogojem da je preostali del sistema na nivoju) in je ne prikaže obĆØutno boljÅ”e, potem je krivec na dlani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Za brzinsko probo kako dobro dac prebavlja hi-res predlagam primerjavo zripanega cd-ja vs. 24/96 verzije tegale albuma. Klasika ki jo imajo vsi doma. Dosti 10 sekund da vidiÅ” koliko je ura. Okej, 24/96 verzija je na novo remasterizirana, ampak ĆØe dac ne prebavlja dobro hi-resa (pod pogojem da je preostali del sistema na nivoju) in je ne prikaže obĆØutno boljÅ”e, potem je krivec na dlani.

Kot si že sam ugotovil, primerjava CD-ja in na novo masteriranega HDtrack-sa nima nikakrŔnega pomena. Pa si HDt spravil na 16/44.1 in primerjal?
ƈe verjamemo Bob Katzu, naj bi se vsi, ki sliÅ”ijo veliko razliko med 44.1 in 96 ali viÅ”je, raje "povpraÅ”ali" o kvaliteti njihovih Dacov.
Na sejmu ste posluÅ”ali klavir na 96, 44.8 in 44.1 . Ne vem, ĆØe bi kdo uganil pravilno frekvenco.

DrugaĆØe pa, meni Koln koncert sploh ni dobro posnet (in ne samo meni)
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koln tudi meni ni ok. 'Rolling Eyes' Ne tiĆØ ne miÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
HDtrack-sa nima nikakrŔnega pomena. Pa si HDt spravil na 16/44.1 in primerjal?


ƈe primerjaÅ” dotiĆØni album v 24/96 in taisto stvar downsamplano v 16/44, to ni veĆØ brzinska proba o ĆØemer govorim ampak celodnevni zalogaj. Po mojih dosedajÅ”njih izkuÅ”njah so razlike med formatoma minimalne ali pa sploh nesliÅ”ne.

Ali je zato Ŕtorija s hi-resom kot boljŔim formatom nateg?

- DA. Zato ker bi namesto 24/96 lahko prodajali mastre v 16/44 za manj denarja brez nekega poslabÅ”anja zvoĆØne kvalitete. V tem smislu sigurno DA.

- NE. Zato, ker napram tistemu na cd-ju dobiÅ” material katerega Å”e niso onesnažili, oziroma ga manj. In ker audiofili dobro vemo, da se vsako meÅ”anje dreka na poti signala pozna in to na bolj rezolutivnem sistemu ko ĆØlovek posluÅ”a bolj se pozna vsaka stvar, je odsotnost onesnaženja, oziroma prisotnost le tega v manjÅ”i meri kot na cd-ju že v samem Å”tartu korak navzgor. V tem smislu pa ni nateg, nikakor ne.

Jaz sem se odloĆØil za hi-res, ker kot zgoraj opisano že v samem Å”tartu nudi veĆØ, pa ĆØeprav po eni strani nateg. V smer hi-resa tudi gre prihodnost, pa mi to hoĆØemo ali ne.

Tako te stvari v mojih oĆØeh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pa treba kupovati preverjen hi-res. Se je tudi dogajalo, da so prodajali 24/96 format upsamplan iz 16/44 formata in to kot "true hi-res". Rolling Eyes

Tu je dejansko Å”lo za goljufanje. Celo na HDTracks se je nekoĆØ pojavilo par takÅ”nih izdanj, na raĆØun ĆØesa so poželi tono kritik. Od takrat naprej preverijo vsako stvar ki jo dobijo v prodajo in garantirajo izvor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe