Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HDMI-connect problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 02:44    Naslov sporočila: HDMI-connect problem Odgovori s citatom

Dva dni nazaj sem snel pokrov plasme, da jo očistim.
Po čiščenju (gasoff) ,mi plasma noče več sprejeti signala prek HDMI.
Vsakih par sekund "proba" dobiti signal, nekako tako kot pri slabem kontaktu HDMI kabla.Tudi na AV reciverju se HDMI indikator na ekr. prižiga in ugaša.
To se dogaja na vseh HDMI vhodih TV-ja.(Panasonic TH46PZ8)
Morda kdo ve za kaj gre?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Fuoco Fatuo



Pridružen/-a: Čet Dec 2011 14:21
Prispevkov: 6
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stari ne sekiraj se, skadi en joint. Če ne pomaga skadi še enga. Če ne pomaga vzami Apaurin. Delalo tak nebo ampak sekiral se ne boš več Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 666666
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očisti kontakte na kablu ali pa poskusi z drugim.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem že poiskusil in to s tremi kabli.Tudi očistil sem.Vseeno hvala Berni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 00:12    Naslov sporočila: Re: HDMI-connect problem Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Dva dni nazaj sem snel pokrov plasme, da jo očistim.
Po čiščenju (gasoff) ,mi plasma noče več sprejeti signala prek HDMI.
Vsakih par sekund "proba" dobiti signal, nekako tako kot pri slabem kontaktu HDMI kabla.Tudi na AV reciverju se HDMI indikator na ekr. prižiga in ugaša.
To se dogaja na vseh HDMI vhodih TV-ja.(Panasonic TH46PZ8)
Morda kdo ve za kaj gre?

Pozdravljen
Kot pišeš je problem nastal, ko si snel pokrov in očistil ???
Karkoli si počel, je možno, da si premaknil kakšen flet kabel. Ker ne poznam konstrukcije samo ugibam, verjetno je med ploščo, kjer so hdmi priključki in med matično ploščo kakšna flet povezava, ki si jo pri čiščenju delno izvlekel iz ležišča. Če je taka konstrukcija, pazljivo potisni vse flat povezave v njihovo ležišče. Nekateri flet kabli imajo zaskočni mehanizem pri takih se to ne bi smelo narediti, so pa tudi taki, ki se samo potisnejo v konektor pri teh je verjetnost da jih premakneš veliko večja. Preglej če je kaj na tem, in mnogo uspeha.
Pazi, da ne delaš pod napetostjo!
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvič sploh zasledim to, da nekdo snema pokrov na plazmi da bi jo "čistil"! Confused Težava, ki jo imaš sedaj, je pač božja kazen za takšno početje in edini nasvet, ki ti ga človek lahko da, je, da stvar sedaj pelješ na RTV servis in da potem tudi nehaš za vedno šarit po aparatu, kar te lahko stane ne le nedelujočega vhoda, temveč še česa drugega! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Jože, ravno pregledujem, ampak kot vidim, so vsi flat kabli na mestu -vsaj kar je vidnega.
Čistil sem jo par dni preden sem odkril napako, in nisem siguren, če sem prek HDMI povezave kaj gledal te dni (imam tudi component vezavo za kabelsko).
Tako je čisto možno ,da napaka ni posledica čiščenja.Čistil sem z dust off sprejem, ničesar se nisem dotikal.
Zgleda, da bomo čez praznike "abstiniral" od video vsebin.

V duhu praznikov se distanciram od provokacij "krokar".
***Želim srečno novo leto, tebi in vsem soforumašem.***
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe