Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stojala - Z ĆØim jih napolniti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, podobno kot tiste najtanjÅ”e plastiĆØne( mi smo jih pri modelarstvu uporabljali za padala, pomoje bodo dovolj tanke). Bom probal, samo da pridem do mivke nekje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imam doma, slikam, pa ti prilepim kako izgleda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Zadeva ni tako enostavna...
Najprej je treba vedet kakÅ”en zvoĆØnik bo stal na tem stojalu.
Pomembna je njegova konstrukcija in cenovni razred.
~
Dostikrat proizvajalec zvoĆØne omarice predvidi originalno stojalo ki igra z zvoĆØnikom in piÅ”e njegov karakter.
Nemalokrat je "audiofil" razoĆØaran,ko kupi neka draga stojala pa mu zvoĆØnik ne igra.Pritožuje se ,da mu je zmanjkal bas,visoki se derejo itd...
Ali pa postavi dober zvoĆØnik na cenena(ali neustrezna) stojala in rezultati so preveliki in poĆØasni basi,slaba transparenca,fokus in zapacani visoki!!!
~
Drugo je pomembno kakÅ”na je konstrukcija stojala.ƈe sta spodnji in zgornji ploÅ”ĆØi pretanki in preveĆØ pojeta tudi nobeno polnjenje ne pomaga kaj dosti.
Je tukaj treba najprej reŔit problem...
~
DobrodoÅ”la bi bila slika stojala in zvoĆØnika.Tudi opis ostalega dela sistema bi bil dobrodoÅ”el !!!
~
Vsak material poje ,ima svoj zvoĆØni karakter pa hoĆØemo ali ne!?
Vibracije je treba spremenit v zvoĆØno pozitivne.
~
Ko vemo vse te zgoraj omenjene parametre pa se lahko lotimo polnjenja.
~
ZvoĆØno pozitivni materiali:Grafitni prah,Marmorni prah,ostružki... Sive litine,Medenine,Brona,Alu,Svinca ...
ZvoĆØno manj pozitivni so :Navaden pesek ali mivka
ƈe stojalo ni iz "debelega"materiala jih ni dobro polnit s kroglicami,ker se Å”irijo vibracije zaradi slabega stika kroglic po ohiÅ”ju stojala gor in dol !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preprosta reŔitev:

Stojala obrneÅ” naokrog, vanje streseÅ” kremenĆØev pesek (ĆØim težji). Ne napolniÅ” do konca, pustiÅ” cca. 4-5 cm. S Å”prico (od ĆØistil ipd.) narahlo poÅ”kropiÅ” zgornjo odprtino z vodo. V odprtino stisneÅ” Purpen (na mokro podlago bolje prime), pustiÅ” 20 minut, obrežeÅ” Purpen, ki pogleda iz stojala. ZamaÅ”iÅ” s tvojim zamaÅ”kom.

ƈe ti ta reĆØ spusti mivko / pesek, se ti osebno javim in ti pospravim celo sobo!

Ker Purpen dodatno stisne mivko / pesek tako dosežeŔ maksimalno togost. Purpen je poceni, rokovanje z njim je enostavno, pa Ŕe precej manj packarije je kot s silikonom. Drži kot pribito!

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V zgornjem postu sem predlagal samo princip zapiranja luknjice. Glede materiala pa se res posvetuj z DuŔanom (Ajka).

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka; z rabljenimi stojali za 50ā‚¬ in zvoĆØniki katerimi ima, v sobi v kateri je tudi miljon stvari, s postavitviji kakrÅ”no ima, bi rad videl junaka ki sliÅ”i ali je v stojalih mivka v polivinilu ali ne Laughing

V glavnem, sam sem imel dvoje stojal in zvoĆØnike in vse Å”pila neprimerno bolje kot prej po uporabi mivke. Komponente pa tudi v rangu njegovih. Nisem pa avdiofil, to je pa tudi res.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@hi_musica: Fina ideja, bom poskusil, zveni varneje ko tisto z kitom. MogoĆØe celo oboje.

@ajka: ZvoĆØnik je B&W 685, cena okoli 550ā‚¬, BR spredaj, dvosistemski. Stojala so Atacama, standardno visoka(60cm?). Z temi stojali zvoĆØniki zvenijo bolje kot prej, ko so stali na istem mestu sobe, le na kupu Å”are. Me pa zanima ĆØe bo zvenelo z mivko/peskom kaj bolje. Sam proizvajalec stojal sicer priporoĆØa obpilke.

Vse skupaj:





Ostali sistem je Squeezebox ter Cyrus Straight line(ĆØez nekaj tednov se pride rotel ali nad in dac za squeeza). Nek bodget sistem je to bolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prava rokerska soba, lepi spomini na mlajŔa leta Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Najbolje ,najceneje tudi zastonj dobiŔ pri kakŔnem orodjarju ostružke sive litine.
NapolniÅ” brez vreĆØke in zapreÅ” kot je predlagal hi_musica s purpenom.
Pod stojalom se ne vidi na sliki naj bi bile Ŕpice upam da so.
Pod zvoĆØnikom lahko potem zvoĆØno experimentiraÅ” ... daÅ” usnje,pluto(cca 0,3-,5mm)ali "audio kit",ki jih je kar nekaj vrst ali pa razliĆØne lesene ploÅ”ĆØice(hrast,bukev,ĆØeÅ”nja) cca 0,5-1,0cm in si po tvojem okusu uglasiÅ” zvoĆØnike !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pic ni! Jih Å”e iÅ”ĆØem po trgovinah. Do sedaj jih nisem pretirano aktivno iskal, ker stojala stojijo na tepihu, pa ne vem kakÅ”na bi bila razlika. Numb mi je predlagal da dam spodaj marmornato ploÅ”ĆØo, na stojala Å”pice, potem pa z vodno tehtnico vse skupaj umerim na vodoravno.

Med zvoĆØnikom in stojalom je blu-tack.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet bom "naprej prodal" zadevo, ki sem jo pred tremi leti pobral iz Stereoplaya 12/2005. Testirali so razliĆØne polnitve stojal in so se najbolj izkazali železni opilki.
S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opa, tole pa ne bo držalo. NajcenejŔe/najenostavnejŔe dobiŔ v Conradovi trgovini v BTC
http://www.conrad-diskont.com/KOMPONENTE-ZA-ZVOCNIKE/NOGICE-ZA-ZVOCNIKE.htm
ali pa prek slovenskih spletnih prodajaln.

BoljŔe imajo v Terni od firme Soundcare - http://www.superspikes.com/
ƈe pa pogledaÅ” Å”e na svetovni splet (ebay idr. ) je ponudba silna!
S.

******************************************
Pestilence. je napisal/a:
Å pic ni! Jih Å”e iÅ”ĆØem po trgovinah. Do sedaj jih nisem pretirano aktivno iskal, ker stojala stojijo na tepihu, pa ne vem kakÅ”na bi bila razlika. Numb mi je predlagal da dam spodaj marmornato ploÅ”ĆØo, na stojala Å”pice, potem pa z vodno tehtnico vse skupaj umerim na vodoravno.

Med zvoĆØnikom in stojalom je blu-tack.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj pa ne vem, do sedaj sem mislil da je treba zvoĆØniku omogoĆØit da je ĆØimbolj pri miru in da je trden ko igra, ampak kot vidim se ajka zelo spozna na te zadeve, tako da ne vem ĆØe imam prav. Tako da me ne preveĆØ upoÅ”tevat Laughing

Ker to pa res prviĆØ sliÅ”im da s podlago uglaÅ”ujeÅ” zvoĆØnik, se pravi zvoĆØnik ne sme biti ĆØisto pri miru? Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
Opa, tole pa ne bo držalo. NajcenejŔe/najenostavnejŔe dobiŔ v Conradovi trgovini v BTC
http://www.conrad-diskont.com/KOMPONENTE-ZA-ZVOCNIKE/NOGICE-ZA-ZVOCNIKE.htm
ali pa prek slovenskih spletnih prodajaln.

BoljŔe imajo v Terni od firme Soundcare - http://www.superspikes.com/
ƈe pa pogledaÅ” Å”e na svetovni splet (ebay idr. ) je ponudba silna!
S.

******************************************
Pestilence. je napisal/a:
Å pic ni! Jih Å”e iÅ”ĆØem po trgovinah. Do sedaj jih nisem pretirano aktivno iskal, ker stojala stojijo na tepihu, pa ne vem kakÅ”na bi bila razlika. Numb mi je predlagal da dam spodaj marmornato ploÅ”ĆØo, na stojala Å”pice, potem pa z vodno tehtnico vse skupaj umerim na vodoravno.

Med zvoĆØnikom in stojalom je blu-tack.

Bolj sem mislil da jih nimam sam, kot da jih ni po trgovinah. V terni sem pa jih že zasledil. Na dnu stojal imam mislim da tri ali Ŕtri odprtine za pritrdit Ŕpice.

Bom enkrat ĆØez teden poskusil z mivko in purpenom, naslednji teden pa grem na lov za Å”picami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ne najdem nikjer dobra stojala za moje JBL Ti1000.
ƈe jih kdo ponuja lepo prosim naj mi poÅ”lje ponudbo.
Zaenkrat so JBlji na stojalih iz domaĆØe izdelave, ki niso dovolj stabilna.
Pa so Ŕe JBLji s poŔevnimi zunanjimi stranmi tako da enostavno ne morem
najti ustreznih Sad

Sicer pa bi pomoje s peskom v vreĆØkah konĆØal to zadevo, mislm zakaj ne?!
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 2 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe