Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PCH A-210 težave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 09:47    Naslov sporočila: PCH A-210 težave Odgovori s citatom

Naj na začetku povem, da sem se po prebiranju tega in nekaj malih namigov tudi tujih forumov odločil za nakup PCH a-210.
Ker je o tem dosti napisanega na tem forumu naj me administrator prestavi v že kakšno odprto in razvlečeno temo. Odprl sem novo, ker so ostale bolj nasičene s tehniko in predstavitvami, ne pa z odpravljanjem težav.

Torej: po nakupu in po 14 dneh instaliranja nastavljanja vseh srverjev in komunikaciji se mi je zdelo, da se ga končno spravil v red. Načeloma lahko stvar pohvalim, razen popolnoma neprimeren grafični vmesnik za brskanje po spletu (tu lahko mogoče kdo da kak nasvet kako to lahko sam izboljšam, predvsem za čekiranje mailov) in neprijazen torrent odjemalec (brez nastavitev). Vendar to ni tak problem.
Problem je, da zadeva stalno zmrzuje. Včasih na sredini gledanega filma. To pa je zelo moteče. Saj ga je potrebno ugasnit in na novo zagnat, ter potem poiskat zadnjo gledano sekvenco. Ali je to normalno? Ali sem morda nesrečnež in sem dobil slab kos?
Havla za pomoč in nasvete kaj lahko naredim!
Sem mi splača ukvarjati s prodajalcem in stvar zamenjati (kupljen v SLO sicer)? Lahko kaj nastavim? ima kdo kakšno izkušnjo? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce je zmrzovanje povezano s pregrevanjem poskusi tako, da vzames nek ventilator, mocan fen in podobno in ga usmeri direktno na napravo, da vanj piha hladen zrak. Ce zadeva ne bo zmrznila bos vedel kje si.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

težko verjamem, da je pregrevanje. Gre za to, da je itak izključen in potem zmrzuje lahko že po 5 minutah, ko še sploh ni segret.
si mnenja da to pasivno hlajenje ne deluje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mozno je seveda. Sicer pa je tule skoraj najboljse odgovor iskat na kaksnih tujih forumih, ce so imeli ostali uporabniki tudi kaksne podobne izkusnje. Poskusi ga pa za zacetek "factory resetnat", enim je pomagalo klik.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kateri firmware imaš naložen

imaš tega:

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=52423

če nimaš, si ga naloži, morda bo pomagalo...

ali se ti zatika vedno pri istem filmu ali vseh filmih, morda je problem v samem kodiranju filma in ne v predvajalniku
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za pomoč. Tudi za linke na tuje forume, čeprav...

ker imam pch priklopljen na net sem ga updatal preko njihove uradne strani in pravi, da imam najnovejši fw. ker ne znam pogledat cifre ne vem natančno ampak sem skoraj ziher da je ta (bom še počekiral).

A restart to pomeni da ga resetiram z gumbom na sprednji strani? To sem naredil in ne pomaga. Če pa je še kakšna druga možnost pa prosim za namig kako. Pa če gre to narediti brez da zbrišem podatke na trdem disku.

Problem zmrzovanja ni samo pri filmih. Zmrzne tudi na primer če si s pritiskom na tipko video želim ogledat seznam filmov iz zmrzne slika in pch (najprej se kolesce vrti nato zamrzne in je potrebno ugasnit in ponovno zagnat) ali pa če ob prenašanju podatkov hočem uporabit še kakšno drugo funkcijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/Popcorn_Hour_A-200/A-210

očitno je na zadnji strani reset tipka?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.nmtinstaller.com/

če se prav spomnim lahko tudi z tem programom resetiraš pch....
poglej pod extra advanced.....

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nic. po mesecih izkušenj z novim pch 210 lahko podam mnenje.
hvala vsem za pomoč pri odpravljanju težav.
delfinus ti imel si prav. dejansko je problem pch pregrevanje. to kar sem upal, da bo prav prednost pch pred konkurenčnimi napravami (pasivno hlajenje, ker me pri vse napravah predvsem HTC motijo ventilatorji in drugi razni ropoti), se je izkazalo za glavno slabost pch 210.

težavo rešujem tako, da se čisto s poskušanjem ugotovil, da imam max dwl omejen na 666 KB/s upl pa 111kb/s in potem ni težav. v nasprotnem primeru se zadeva pregreje do te mere, da zmrzne. seveda se z lahkoto resetira tako, da se z iglo pritisne na reset gumb na pch ali pa se 5 sek drži gumb za ugasnit na daljincu. po resetu spet normalno deluje vendar ob neupoštevanju omejitev takoj spet zmrzne. to velja tako za torente, kot naprimer prenos iz računalnikov preko omrežja (npr. preko filezila).

Ko pa je pch v uporabi (gledanje filmov) pa mora biti prenos v celoti izklopljen (vse streznike takrat ustavim), sicer prihaja do zmrzovanja slike ali po dolgotrajnem celo do ponovno potrebe po resetu, kar je tečno sredi filma.
Razen neprimernega brskalnika (PCH je popolnoma neprimeren za brskanje po spletu, je to tudi edina napaka, ki jo pch ima.
Ostalo deluje fenomenalno. bre vse, avtomatsko prepozna podnapise najde podatke o filmih in jih uredi v pregledno knjižnico.
Ker sem se na režim omejevanja strežnikov navadil sem z 210 zelo zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe