Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prvi Hi-Fi nakup
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blazheny

Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Saj moja prošnja za komentar ni omejena zgolj na te tri modele, hvaležen bom tudi za kakšen drug nasvet.

Rabljene eksotike načeloma ne bi, bi pa dal 100 EUR več za kaj res orenk boljšega in bolj malo rabljenega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666

Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že omenil v drugi temi, meni se zdi cyrusov komplet in pa Naim 5i dober izbor. Je pa to več, kot 100 eur več. Vendar je vredno.
Nazaj na vrh
luka79

Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:

Rabljene eksotike načeloma ne bi, bi pa dal 100 EUR več za kaj res orenk boljšega in bolj malo rabljenega.

Citiram:
bi pa dal 100 EUR več za kaj res orenk boljšega in bolj malo rabljenega

??
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
blazheny

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj veš kako je... mel bi vse, plačal pa čimmanj Smile
Na koncu se potem izcimi en kompromis.
Nazaj na vrh
blazheny

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, vidim, da sem butasto napisal: buđet telih entry-level mašin je približno 350 EUR, dal bi pa ev. še 100 EUR več od tega, torej 450 EUR za kaj konkretno boljšega in če že rabljenega, malo rabljenega. Deset in več let starih mašin ne bi kupoval.
Nazaj na vrh
MitjaF

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 04:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem imel nekaj entry-level ojačevalnikov (tudi RA04)in po mojem je najboljši NAD320BEE.Nima tako napihnjenega bass-a kot drugi NAD-i.Ne vem kako je z 326, ki naj bi bil naslednjik 320.
Tudi sam poslušam dosti Rock/Indie glazbe pa sem bil zadovoljen.Tudi teste če prebereš ,so ga zelo hvalili (ni manjkalo niti pretiravanja).
Mimogrede igra bolje kot moja AV Yamaha RX-V1900(1200EUR).
V Sloveniji jih je bilo dosti prodanih zato ga ni težko dobiti (lepo ohranjenega)ima tudi daljinca.
Je pa treba priznat ,da ni lepotec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Vinylfan

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Mimogrede igra bolje kot moja AV Yamaha RX-V1900(1200EUR).

Jaz imam tudi soroden model RX-V1400, ampak isti občutek - da vsak drugi stereo ojačevalec igra bolje... Pa kaj je bila včasih Yamaha... Tudi sam sem imel Rotel in Nad in lahko potrdim, da za entry level ni slabo.
Nazaj na vrh
luka79

Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vinylfanu in mitjuF: oba pa verjetno dostojno opravljata funkcijo AV?!

Rolling Eyes

Pa bi si kupila stereo yamaho. .zdaj je yamaha kriva, da sta kupila av varijanto Shocked
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
blazheny

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Sam sem imel nekaj entry-level ojačevalnikov (tudi RA04)in po mojem je najboljši NAD320BEE.Nima tako napihnjenega bass-a kot drugi NAD-i.Ne vem kako je z 326, ki naj bi bil naslednjik 320.
...
V Sloveniji jih je bilo dosti prodanih zato ga ni težko dobiti (lepo ohranjenega)ima tudi daljinca.
Je pa treba priznat ,da ni lepotec.

Pa jih ni kaj dosti... trenutno se prodajata samo dva. Eden je predvidevam da od preprodajalca onega kompleta s Sonus Fabri, ki se je prodajal za 600 EUR. Heh, cena je porasla za enih 100%, zdaj se prodaja samo C320 + CD plejer za 300 EUR.
Nazaj na vrh
civo666

Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na bolhi imaš enega rotela RA-04. Malo še pritisni na prodajalca pa ga boš dobil za okoli 200 eur, kar je super cena.
tega NADa pa pri miru pusti, ker boš neminovno moral plačat preprodajalčev zaslužek.
Nazaj na vrh
Vinylfan

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
vinylfanu in mitjuF: oba pa verjetno dostojno opravljata funkcijo AV?! Rolling Eyes Pa bi si kupila stereo yamaho. .zdaj je yamaha kriva, da sta kupila av varijanto Shocked

Ah ne, saj to je namenjeno samo za AV potrebe... Za stereo imam itak posebej ojačevalec... Ampak moja žena bi rada imela čim manj te krame v sobi, kot ona to imenuje....
Nazaj na vrh
MitjaF

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
vinylfanu in mitjuF: oba pa verjetno dostojno opravljata funkcijo AV?!

Rolling Eyes

Pa bi si kupila stereo yamaho. .zdaj je yamaha kriva, da sta kupila av varijanto Shocked

To je bil samo komentar na temo.Seveda je Yamaha RXV odličen AV reciver, po mojem najboljši v svojem razredu.
Da ne bo pomote to ni bila kritika Yamahe ampak AV reciverjev nasplošno.
Rad bi prihranil nepotrebne stroške tistim ,ki morda kupujejo svoj prvi AV reciver, z namenom poslušanja glazbe.
In Luka če bi prebral temo od začetka bi videl ,da je bil tak nasvet že v štartu, a je nažalost vinylfan že imel AV reciver.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
MitjaF

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

civo666 je napisal/a:
Na bolhi imaš enega rotela RA-04. Malo še pritisni na prodajalca pa ga boš dobil za okoli 200 eur, kar je super cena.
tega NADa pa pri miru pusti, ker boš neminovno moral plačat preprodajalčev zaslužek.

Na bolhi je tudi en NAD320 za 150e kar je precej boljša cena kot 200 za RA04.Sicer je brez daljinca ampak lahko kupiš univerzalca za 15eur.
Nazaj na vrh
blazheny

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj gledam in sem napaljen na enega Sony TA-F 730 ES za 350 EUR (Bolha). Po slikah sodeč je kot nov. Zraven je za podoben keš na voljo tudi Sony CDP - x555 ES.

Komentarji dobrodošli.
Nazaj na vrh
St0rMl0rD

Pridružen/-a: Ned Sep 2011 9:54

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, sem nastavil in priključil gramofon, pa me zanima, če je za gramofon značilen taki bolj boomy zvok, brez izraznih visokih tonov?

EDIT: pardon, sem imel napačen mode vklopljen na phono boxu, sedaj je boljše, ampak se tudi prasketanje dosti glasneje sliši...

LP
-J
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu