Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj je nastalo iz vprašanja #Kateri zvoèniki za rock# ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 11:43    Naslov sporočila: Kaj je nastalo iz vprašanja #Kateri zvoèniki za rock# ? Odgovori s citatom

Pred letom dni sem vprašal kateri zvoèniki bi bili primerni za rock. Edini zakljuèek, ki sem ga dobil je, da je izbira odvisna od izbrane metrike.

Najprej se posizkusil z QUAD-om, REL subvuferjem in Foutkom. Potem sem padel v DIY vode.....

LP MatjaĹľ

PS: Upam, da mi je uspelo pripopati fotografije.


Nazadnje urejal/a submat50 Čet Okt 13, 2011 12:53; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali moram fotke naložiti na kakšen strežnik ?

LP MatjaĹľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ali moram fotke naložiti na kakšen strežnik ?

LP MatjaĹľ


Ko naložiš sliko z gumbom " prebrskaj", klikni "naloži". Link, ki ga dobiš, skopiraj v polje za besedilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoè. Upam, da bo sedaj O.K. Moram še reèi, da je šel QUAD na zaslužen poèitek, potem pa udri narod...




Na tej fotografiji je TQWT zvoènik po tem naèrtu http://diyaudioprojects.com/Speakers/Fostex-FX120-ML-TQWT/. Temnejši je še eden, ki sem ga naredil za sestro.



Na tej fotografiji so na omari predojaèevalci. Eden je gramofonski dva pa sta tale http://diyaudioprojects.com/Tubes/ECC802S-ECC82-12AU7-Tube-SRPP-Preamp/ z razliènim številom vhodov. Ta predojaèevalec mi je všeè. Tudi relativno enostaven za narest.





Na tej fotografiji je linijski filter in razvod napajanja za vse komponente HiFi.



Ta zvoènik je za FE126EN kot ga Fountek priporoèa za ta zvoènik. Mislim, da sem ga zamoèil (preveè polnila). Bom napravil še meritve in videl kaj se da narediti.



To je OB ki ga je Martin priporoèil na svoji strani. Jaz sem vzel dimenzije, dopolnil pa z REL-om in Fountkom. Spremenil sem tudi kretnice. Za ta zvoènik bom napravil tudi podrobne meritve (seveda znanju primerno).



Nazadnje urejal/a submat50 Čet Okt 13, 2011 12:56; skupaj popravljeno 6 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Logièna izbira za DIY za zvoènike za rock, so preprosto-popolnoma enaki 20cm driverji kot jih najdeš recimo v Marshall(Peavey, Fender, itd) combih ali kištah Marshall glav za el.kitare, s tem, da ne pridejo v poštev neki piezo twiti za pevsko ozvoèenje, Fountki pa bi znali bit zelo ok izbira.
Enako bi veljalo za bas obmoèje, nek bas driver, ki je v rabi za bas kitare, samo sobo moraš imeti za tako mrcino malo veèjo.
Ker imajo Quad ampi nekje pri 50hz baje poudarjeno delovanje, bas kitarskega driverja niti ne bi rabil, dovolj bi bil par kakih dobrih Celestion 20ic v eni kišti, kot so bile v Marshallih, morda Jensen driverji.
Najbolje vprašat kakega kitarista, ki je tega že veliko imel doma, katere serije driverjev so bile naj.

Malo opiši, kako ti špila, èe se ti da.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slike sem dopolnil še s tekstom. Za OB bom napravil meritve in jih bom objavil.

MatjaĹľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2011 07:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si pa kar lepo zabredel v DIY. Odlièno.
A je Eminence Alpha za bas na OB ali kateri drugi?
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2011 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alpha 15A je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 15, 2011 06:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je odziv sistema tam kjer sedi poslušalec. Sredina OB je narazen 2,5 m. Zvoènika sta od poslušalca oddaljena 3m. Za poslušalcem je še 1m praznega prostora. Za zvoènikom je še 3,8 m do zadnje stene. Meritev je napravljena z Sirp http://www.tolvan.com/sirp/ in potem potegnjena v Batsto tudi od Tovlana. Šele od tam jo lahko (ali znam) kopiram. V Sirpu lahko delam tudi okna kdaj naj se obdelava zaène in konèa vendar tega ne morem prenesti v Basto. Glede na oddaljenost mikrofona in èasovno okno meritev seveda vsebuje odziv zvoènikov in prostora.

Ker bi se rad o merjenju èim veè nauèil vas prosim za odziv.






LP MatjaĹľ

PS: sem zamenjal sliko. spodaj sem preveè odrezal x os.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe