Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiči "trik"
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 161, 162, 163  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 08:01    Naslov sporočila: Napajalni kabli - kje tiči "trik" Odgovori s citatom

Torej kje je tista bistvena fizikalna lastnost, ki vpliva na zvok pri napajalnih kablih? Kako vpliva ferit na napajalnem kablu na zvok? Je pri napajalnem kablu bolj pomemben oplet zaradi sevanja EM na ostale kable? Sploh vplivajo na zvok napajalni kabli pri vasem sistemu? Katere napajalne kable uporabljate? Vaše mnenje je...
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 06:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem ravno štromar, se mi zdi nabava vrhunskih (beri: dragih) napajalnih kablov metanje denarja stran. Res pa je, da se marsikomu zdi tudi celotne moj hi-fi hobi metanje denarja stran.

Napajalni kabel je po mojem samo podaljšek celotnega omrežja in ker prihaja do moje hiše kabel "po luftu", po hiši pa tik pod ometom, ki tudi ni neka huda bariera za EM smatram, da zadnji meter kabla ne bo kaj dosti vplival na pridelavo ali odpravo motenj. Vsaka dostojna komponenta pa naj bi imela kolikortoliko spodoben napajalni sklop, da tiste šumčke pofiltrira.

Drugo so seveda nihanja v napajalni napetosti, ki gotovo motijo delovanje naprav, tista ekstremna jih lahko celo skurijo. Zato se mi zdi bolj smiselna uporaba kakih resnih filtrov, zaščit ali celo baterijskih napajalcev. Še posebej, če imamo na isti veji kot hi-fi priklopljen še hladilnik, pralni stroj in po možnosti kaj s frekvenčno regulacijo obratov. Te zadeve pa znajo (če so bolj šlampasto konstruirane) vračati v omrežje kake višje harmonike (predvsem lihe) in to gotovo ni dobro za zvok.

Gotovo pa ne bi rinil skupaj napajalnih kablov in interkonektov. Ali pa vsaj oboje dobro zaščitil s kakimi opleti...

Opazil pa sem, da se zelo veliko hi-fi-istov ne strinja z mano. Kaj čmo, nihče ni popoln Cool
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ak

moraš slišati, pa boš verjel Confused. Nimam želje debatirati o dragih HIEND napajalnih kablih. Ampak kako neverjetno razliko lahko v sistemu naredijo, to mi je pa jasno kot beli dan.

Tisti, ki tega ne verjamejo imajo neresolutivne sisteme, so trmasti in tega ne bodo priznali ali pa so gluhi Very Happy ...

Pa brez zamere ... veliko se o tem govori, večinoma pa so negativno nastrojeni samo tisti brez izkušenj.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam doma en Kimberjev power kabel, ostalo pa je DIY po načrtu TNT audia: trojni Pirelijev visokokvalitetni oklopljeni kabel, zvezan v kitko, oklopi na eni strani so povezani na maso, s tem se naredi nekakšna "kletka". S kabli sem pridobil predvsem večji prostor med instrumenti, ki tudi lepše odzvenijo. To je seveda "budget" kabel.

Dober napajalni kabel pričara večjo delikatnost posnetka, mikrodetajli se dvignejo, resolucija pa s tem poveča. Po mojih izkušnjah je obogaten tudi srednji spekter, nekoliko pravilnejši je tudi oder (postavitev instrumentov).

Trenutno sem v fazi nabave Acoustic Zen Krakator, okoli 500€ po metru. V cenovnem segmentu 500€ so to eni najboljših napajalnih kabov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ak
Citiram:
Opazil pa sem, da se zelo veliko hi-fi-istov ne strinja z mano. Kaj čmo, nihče ni popoln Cool


Sam imam popolnoma enak občutek in zagovarjam enake principe glede napajalnih kablov. Definitvno pa si bom privoščil narediti tistega poceni oklopljenga ter nato še sam izdelal enega totalno krš ter jih nato poskušal ločiti pri meni doma. Če ne bo šlo pa bom odfural do prijatelja ki ima zelo visok rang opreme in če še tam ne bo šlo...

Za digitalni interkonekt si morem še vzeti čas in si resnično želim to preizkusti. Verjetno ne bo slišal razlike a pustimo se presenetiti. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo!

Vili je vse zelo lepo napisal Very Happy
Jaz tudi nisem verjel, dokler nisem probal. Sedaj imam doma DIY kabel in sem srecen z njim. Toplo priporocam vsem!

Zakaj je tako? Najbolj mi je blizu naslednja obrazlozitev: kabel deluje kot RF antena (tudi dolzina je ravno primerna).

Hitro delat kable Wink

Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Trenutno sem v fazi nabave Acoustic Zen Krakator, okoli 500€ po metru. V cenovnem segmentu 500€ so to eni najboljših napajalnih kabov.

Vili, kaj pa Oyaide Tunami kabel, ki stane okoli 350 € (dolžina 1.8m). Obvezno preveri ! Ima ga Canyon Audio(v LJ dela v ponedeljkih in sredah). Obenem vzemi na test Acoustic Revive interkonekte in zvočniške kable, pa njihov Schumanov resonator RR-77.

Na testu sem imel Kimber napajalni kabel(okoli 600 € ?) . Deluje kot vsi Kimber kabli, poudarjeni basi in visoki.

Razlike med kabli(interkonekti, zvočniškimi, digitalnimi in napajalnimi) so velike. Ne vedno v korist dražjih. Vseeno pa dober sistem to razliko pokaže.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Vili, kaj pa Oyaide Tunami kabel, ki stane okoli 350 € (dolžina 1.8m). Obvezno preveri ! Ima ga Canyon Audio(v LJ dela v ponedeljkih in sredah).


Super Iztok, bom sprobal.


Oyaide Tunami GPX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
ak

moraš slišati, pa boš verjel Confused. Nimam želje debatirati o dragih HIEND napajalnih kablih. Ampak kako neverjetno razliko lahko v sistemu naredijo, to mi je pa jasno kot beli dan.

Tisti, ki tega ne verjamejo imajo neresolutivne sisteme, so trmasti in tega ne bodo priznali ali pa so gluhi Very Happy ...

Pa brez zamere ... veliko se o tem govori, večinoma pa so negativno nastrojeni samo tisti brez izkušenj.

Vili


Vili, pod tole se pa podpišem. Vzel si mi besede iz ust.

Po moje gre v teh primerih največkrat za lastnike budget sistemov z malo ali skoraj nič osebnih izkušenj z rezolutnimi sistemi, saj so ti nažalost neprimerno dražji in s tem težje dostopni.

Vendar pa vsakdo ki ima veselje in je pripravljen za ta naš ljubi hobi tudi nekaj raskirati, bo skozi kilometrino prej ali slej spoznal, da zvočne razlike v napajalnih kablih so. Prav tako tudi v digitalnih interkonektih, da ne govorim o analognih interkonektih in zvočniških kablih...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ak je napisal/a:
Ker sem ravno štromar, se mi zdi nabava vrhunskih (beri: dragih) napajalnih kablov metanje denarja stran. Res pa je, da se marsikomu zdi tudi celotne moj hi-fi hobi metanje denarja stran.


Kako bi kot štromar brez poslušanja preveril zvokovno lastnost napajalnega kabla (lahko preskrbim tri kable različnih zvokovnih karakteristik)? Kaj pa interkonektov in zvočniških kablov? Pa karakteristike ostalih "mikro komponent", npr. kondenzatorjev ? Že davno je od tega, ko nas tehnični podatki pri HIFIju ne zanimajo več- v bistvu nam povedo premalo. Zakaj?

Imel sem prijatelja fizika(doktor - sedaj ima uspešno firmo, ki se ukvarja s pospeševalniki). Jasno, kabli mu s fizikalnega stališča niso pomenili skoraj nič. Ko pa je kupil sistem, se je po soničnih preizkusih odločil za zelo drago varianto kablov. Verjetno na začetku nobeden od nas ni verjel v sonične izboljšave kablov. Tako, kot se danes gleda na napajalne, se je pred pardesetimileti gledalo na interkonekte in zvočniške. Pač, s štromarskega stališča so bili OK. Pa danes? Verjamem, da bodo čez nekaj časa kvalitetni napajalni kabli obvezni element vsakega sistema.

Vsi, ki se vam te stvari zdijo samo zapravljanje denarja, si privoščite kvaliteten demo na ustreznem sistemu. Mogoče vam izkušnje nekoč pridejo prav.

Če bi včasih izobražence vprašali o poletu na Mars... kaj mislite, kakšen bi bil odgovor? Mislimo, da vse vemo, pa nam še veliko manjka !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah,hecno je prebirat razne komentarje štromarjev ter raznih začetnikov,
ki ponavadi gledajo na napajalne kable kot nejeverni Tomaži.
Zakaj je tako težko verjeti,da lahko en kos kabla na koncu el. sistema
drastično spreminja zvok hifi sistema? Vsekakor čiste teoretične razlage
ni. Zadevo je potrebno probat v kvalitetnem sistemu in se tako prepričat.
Nažalost pa neizkušeni poslušalci težko opazijo razliko ker enostavno
ne znajo poslušati oz. ne prepoznajo razlik.

Večina mojih znancev,ki imajo vrhunske sisteme se ogromno časa ukvarjajo z menjavanjem napajalnih kablov, ter tako poizkušajo fino čimbolje uglasiti sisteme. Malo Electraglide pa Acoustic Zen, pa enkrat Elrod, pa drugič zopet Fusion Audio, pa konektroji Oyaide kombinacije vseh barv,ter tako mali milijon varijant zvoka.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sicer verjamem v spremembo zvoka z napajalnimi kabli, saj jih ima veliko filterske lastnosti -delujejo kot tiste škatlice, pomembno pa je tudi to da imajo oklop -z tem pa ne motijo ostalih audio povezav na zadnji strani recieverja. Mislim pa da nikoli ne bi dal nekaj 100€ za tak kabel.

Me pa čaka v prihodnosti kakšna cenejša DIY verzija.

Mam pa eno vprašanje.. Velikokrat zasledim feritne obročke na različnih kablih. Kakšen vpliv pa imajo oz. na kakšen princip delujejo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Jaz sicer verjamem v spremembo zvoka z napajalnimi kabli, saj jih ima veliko filterske lastnosti -delujejo kot tiste škatlice, pomembno pa je tudi to da imajo oklop -z tem pa ne motijo ostalih audio povezav na zadnji strani recieverja. Mislim pa da nikoli ne bi dal nekaj 100€ za tak kabel.

Pa bi dal za napajalni kabel več, če bi imel npr. predojačevalec za 5000 Evrov, ojačevalec za 8000 .... in bi zaznal občutno spremembo zvoka?

Moji napajalni kabli in razdelilne letve so brez "tistih škatlic". Filter pa je itak vsak kabel, tudi tisti najcenejši.
kaj pa praviš na zvokovni vpliv konektorjev na napajalnih kablih. Dražji Oyaide so po skoraj 100 Evrov komad. Si kdaj preveril razlike med njimi? Ali niso navadni konektorji veliko hujši filter kot pa npr. kvalitetni Oyaide ali Furutech?

Sam imam še en DIY napajalni kabel(enakega kot Vili), ki je zelo soliden, pa bo počasi moral oditi ... kot so morale oditi cenejše izvedbe Transparent kablov.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ne bi dal več kot nekaj 100€, pa ne zato ker ne bi verjel v spremembo, pač pa zato ker glasba ki jo večinoma časa poslušam na zelo resolutivnih ter transparentnih sistemih ne zveni tako dobro, tako da zelo dvomim da bom dal nekaj 1000€ za sistem. So pa mi blizu tisti ki stanejo tam okoli 2k€.

Dragi sistemi z visoko resolucijo so super, a kaj ko je potem človek omejen samo na odlične posnetke.. slabše posneti komadi pa zvenijo bolj slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:

Dragi sistemi z visoko resolucijo so super, a kaj ko je potem človek omejen samo na odlične posnetke.. slabše posneti komadi pa zvenijo bolj slabo.



Najhujše je, ko spoznaš,da obstajajo sistemi na katerih slabo
producirani albumi igrajo dobro. Takrat prenehaš govorit o slabo posnetih albumih.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 161, 162, 163  Naslednja
Stran 1 od 163

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe