Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere posnetke nosite na sluŔne teste?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2011 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
MAre007 je napisal/a:
Ker je v reprodukcijski verigi vse zelo relativno in je mnogo vplivnih faktorjev, se s tabo kar strinjam. Zato pa je za perfekcioniste ta hobi never ending story.

Mimogrede, tiste wav zadeve iz klopotca (ALVA NOTO : TRANSFORM (v WAV formatu)) ni možno potegnit dol ..

LP

me je opozoril že Luka79 in sedaj je spet OK.

Ne vem, ampak to zame ni glasba v kateri bi lahko kakorkoli užival in tudi ne ocenjeval sistem. Nasprotno. Ali pa moj "sistemĆØek" enostavno ni uspeÅ”no prestal preizkusa (po kriterijih JAZZZa). Smile

Poleg tega sem imel ves ĆØas obĆØutek, da se bo iz ojaĆØevalca ali zvoĆØnikov vsak trenutek pokadilo...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2011 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre, tisto drugo bo Exclamation
Lahko se tolažiÅ” s tem, da je podobno pri veĆØini sistemov naÅ”ih soforumaÅ”ev.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2011 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za "uteho". To glasbo sem med drugo elektroniko uporabil za glasbeno opremo enega odbitega kratkega filma-delovala je super(tudi za avtorja, ki take glasbe ne pozna). Ko pa smo to posluÅ”ali preko TVja, je bilo tako zaniĆØ, da sem komad takoj izloĆØil ...
Alva Noto je bil že trikrat v SLO-dvakrat v Å iÅ”ki in enkrat v kinu Dvor. Njegov duet z R.Sakamotom pa je zaradi njune zasedenosti odpadel, ko je bil selektor Å”e David Braun... Verjetno ne bi nikomur od avdiofilov Å”kodilo, da sliÅ”i njegov koncert na dobrem ozvoĆØenju Wink

P.S.: Alva Notove glasbe ni potrebno imeti rad, je pa lahko izredno efektna in na dobrem sistemu ne bo kakih pripomb v stilu Mare007, ampak samo izbuljene oĆØi Rolling Eyes Velikokrat preverjeno Exclamation
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roko



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 23:16
Prispevkov: 37
Kraj: Zadar, Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2011 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Bach In Los Angeles (The Organs at First Congregational Church)Michael Murray

... Kdo (misli da) ima dober prostor za posluÅ”anje, dobro sinergijo sistema in amp-zvoĆØnik-prostor, je to dober CD za lomljenje (nekatere) predsodkov in iluzij ... Wink
_________________
http://diyaudio.com.hr/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2011 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom jaz neki reku men dol visi recimo kako se sliÅ”i rok glasba ker jo ne posluÅ”am ! Me pa zanima kako se sliÅ”i glasba ki jo posluÅ”am in najbolÅ” je za preverjanje kvalitete posluÅ”at glasbo ki ti sede v uho ! Ker pa ne sede vsakemu enako v uho ne bomo skup priÅ”li ! Je pa logiĆØno da so visoki toni srednji in nizki ,zato lahko vse tone preizkusimo z glasbo ki je bolj poudarjena na doloĆØenih tonih ! Jest sem bolj mahnjen na nizke tone in mora bit ĆØimbolj globok bas in visoki toni morajo lepo sikat !Na podlagi tega lahko sklepate kaj najraje posluÅ”am ! Smile
recimo:
http://www.youtube.com/watch?v=6DFluKXQfiw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZS695yIbfbE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4MQJkmeVvig&feature=related

Tale je pa pri men za testirat http://www.youtube.com/watch?v=0jh30CWaNuQ&feature=related


Nazadnje urejal/a CRV Sob Avg 20, 2011 16:58; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bo koga zanimalo:

Zadeva naj bi služila za "demagnetiziranje" elektronike. Nekateri trdijo, da ne sliÅ”ijo razlike po "demagnetiziranju", drugi trdijo, da igra sistem potem drugaĆØe.
http://www.mediafire.com/?lfby7k846qkbd48


Å e ena zanimivost:
http://www.mediafire.com/?3jfddfiw5w45ira
Gre za .wav datoteko, kjer je na sredini sliÅ”en tih "click". Zanima me, ĆØe igrata obe polovici enako (pred in po "click") oziroma ali je kakÅ”na razlika?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
MogoĆØe bo koga zanimalo:

Zadeva naj bi služila za "demagnetiziranje" elektronike. Nekateri trdijo, da ne sliÅ”ijo razlike po "demagnetiziranju", drugi trdijo, da igra sistem potem drugaĆØe.
http://www.mediafire.com/?lfby7k846qkbd48

Nisem sliŔal razlike po "demagnetiziranju".
stormsonic je napisal/a:

Å e ena zanimivost:
http://www.mediafire.com/?3jfddfiw5w45ira
Gre za .wav datoteko, kjer je na sredini sliÅ”en tih "click". Zanima me, ĆØe igrata obe polovici enako (pred in po "click") oziroma ali je kakÅ”na razlika?

To je bilo zanimivo. Ko sem prviĆØ predvajal se mi je zdelo kot da sta zvoĆØnika malenkost "out of phase", po 'kliku' pa kot da sta nazaj sinhnoizirano "in phase". Vendar ko sem predvajal 2.,3., veĆØ nisem sliÅ”al tega. Shocked


Nazadnje urejal/a UserName Ned Avg 21, 2011 21:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:

To je bilo zanimivo. Ko sem prviĆØ predvajal se mi je zdelo kot da sta zvoĆØnika malenkost "out of phase", po 'kliku' pa kot da sta nazaj sinhnoizirano "in phase". Vendar ko sem predvajal 2.,3., veĆØ nisem sliÅ”al tega. Shocked


Zanimivo. Poskusi Ŕe parkrat predvajat in pozorno posluŔat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roko



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 23:16
Prispevkov: 37
Kraj: Zadar, Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




Gary Karr

1.Albinoni-Giazotto: Adagio In G Minor
2. L.V. Beethoven: Sonatina
3. Ceser Franck: Piece No.V
4. Handel: Sonata No.9 - 1st Mov.: Largo
5. Handel: Sonata No.9 - 2nd Mov.: Alla breve
6. Handel: Sonata No.9 - 3rd Mov.: Andante
7. Handel: Sonata No.9 - 4th Mov.: Vivace
8. J.S. Bach - C. Gounod: Ave Maria
9. Bruch: Kol Nidrei
10. Bloch: Player From Sketches From Jewish Life
11. Negro Spiritual: Deep River
_________________
http://diyaudio.com.hr/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2011 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tema oĆØiÅ”ĆØena balasta, kakor tudi bo zbrisan ta post ko se z njim vsi seznanijo. Nadaljujmo prosim v skladu z naslovom teme in na nivoju.

Lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 06:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz neke testne ploÅ”ĆØe (pozabil sem iz katere) imam posnetek akustiĆØnega basa, ki je zame referenĆØen.

ƈe ga kdo želi, naj mi javi na ZS - poÅ”ljem po mailu.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
P.S.: Alva Notove glasbe ni potrebno imeti rad, je pa lahko izredno efektna in na dobrem sistemu ne bo kakih pripomb v stilu Mare007, ampak samo izbuljene oĆØi Rolling Eyes Velikokrat preverjeno Exclamation


tule se kar 100% strinjam z jazzzom!! bi dejal pure avantgarda. .ni za vsakdanje posluÅ”anje. Å”e bolj pa se strinjam da NE MORE na vsakem sistemu to zveneti dobro, Å”e manj pa zveneti enako. .paĆØ ne more.

ni mi žal, da sem grillije pustil gor, ker me sploh ne zanima kakŔne akrobacije izvajajo membrane. .sliŔi se pa dbest Very Happy Shocked Cool

jazzz: Ŕe kak takŔen posnetek, morda malenkost daljŔi Idea
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
MogoĆØe bo koga zanimalo:

Zadeva naj bi služila za "demagnetiziranje" elektronike. Nekateri trdijo, da ne sliÅ”ijo razlike po "demagnetiziranju", drugi trdijo, da igra sistem potem drugaĆØe.
http://www.mediafire.com/?lfby7k846qkbd48


Å e ena zanimivost:
http://www.mediafire.com/?3jfddfiw5w45ira
Gre za .wav datoteko, kjer je na sredini sliÅ”en tih "click". Zanima me, ĆØe igrata obe polovici enako (pred in po "click") oziroma ali je kakÅ”na razlika?
Uporabljam drugo zadevo za demagnetiziranje, gre za konkretno ruženje ton generatorja v zvoĆØnikih.
Na lampah, v nasprotju z tranzistorji, se vsaka taka malenkost pozna in tudi ta se.
S sabo ne nosim niĆØesar.
Odkar sem ugotovil, da imamo audiofili dovolj identiĆØnih top posnetkov in ker ni oportuno kibicat sistema prijatelja ali znanca pri katerem si gost, saj je vanj vloženo veliko osebnega truda in znanja, plus, ker so glasbeni sistemi, izjemno, izjemno drugaĆØni po zasnovi.

Zato raje samo vpraŔam, karkoli me zanima in uživam.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2011 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Citiram:

To je bilo zanimivo. Ko sem prviĆØ predvajal se mi je zdelo kot da sta zvoĆØnika malenkost "out of phase", po 'kliku' pa kot da sta nazaj sinhnoizirano "in phase". Vendar ko sem predvajal 2.,3., veĆØ nisem sliÅ”al tega. Shocked


Zanimivo. Poskusi Ŕe parkrat predvajat in pozorno posluŔat.


Ne vem pred klikom se nekaj dogaja mislim da na levem kanalu(vsaj zdi se mi tako, dopuÅ”ĆØam da se motim), sam veĆØkrat kot posluÅ”am slabÅ”e sliÅ”im razliko, mogoĆØ pa je ni in se samo moja uÅ”esa ""kalibrirajo"".

Torej kaj se zares zgodi, ĆØe sploh se?
Lahko po ZS da ĆØe bo Å”e kdo kaj sprobaval da ne bo takoj naletel na odg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe