Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava subwooferja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne naĆØenjam nove teme:

Nova DIY pridobitev: aktivni sub skromnih dimenzij (volumen malce ĆØez 400 l).


_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in nekaj kameleonskega Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Da ne naĆØenjam nove teme:

Nova DIY pridobitev: aktivni sub skromnih dimenzij (volumen malce ĆØez 400 l).


Menda ja ni basrefleks!?
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
pasuljaris je napisal/a:
Da ne naĆØenjam nove teme:

Nova DIY pridobitev: aktivni sub skromnih dimenzij (volumen malce ĆØez 400 l).


Menda ja ni basrefleks!?


Je. Zakaj spraŔujeŔ?
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se že gradi nek aktivni sub, ne vidim nobene prednosti v basrefleksu. Prej slabosti...vzbujanje modusov sobe.
Basrefleks v tako velikem ohiŔju je recept za iznihavanje/izzvenevanje membrane, kar sliŔimo kot donenje.
ƈe imaÅ” podatek za katero sub bas enoto gre, ga prosim objavi.

Sicer pa...ne želim preveĆØ pametovati, moje izkuÅ”nje s subom v zaprti Å”katli so neprimerno boljÅ”e zaradi bistveno lažje integracije v ostalo audio verigo in sobo. Menim tudi, da je zgornja frekvenĆØna meja, ki naj bi jo Å”e reproduciral sub 60 Hz (24dB/okt).

Vsekakor zanimoiv projekt, morda bo v prihodnosti deležen kakih dodelav.

Mimogrede...se lahko ob priliki oglasi na posluŔanje?

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Da ne naĆØenjam nove teme:

Nova DIY pridobitev: aktivni sub skromnih dimenzij (volumen malce ĆØez 400 l).


400 L?! Po vinogradniŔko: skoraj polovnjak in pol! Ljubi Jezus!
Pasulj, ti... ali si samski, ali pa tik pred loĆØitvijo... Laughing
ƈe niĆØ od tega ni res, potem zaĆØni svoji (nedvomno!) boljÅ”i polovici že jutri graditi spomenik (raje zaĆØni že kar nocoj... vsaj skico naredi) Wink Laughing

Povsem zares:
ƈESTITKE!


Pa Ŕe to...
NihĆØe ti ne bo zameril, ĆØe boÅ” k litraži dodal Å”e kakÅ”no oprijemljivo dejstvo... Wink

To pa nedvomno je...
ZZ & FF Exclamation (predvsem o drugem ne more biti niti najmanjŔega dvoma! Wink )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:

Mimogrede...se lahko ob priliki oglasi na posluŔanje?

"Ɔuti sine... i tata bi..." Laughing

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:

ZZ & FF Exclamation

offtopic: ha?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zdravje & for fun Question Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Za zdravje & for fun Question Question


S E V E D A ! Very Happy
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
igor0203 je napisal/a:
Za zdravje & for fun Question Question

S E V E D A ! Very Happy

Igor in Before, hvala za vajin napor! Idea

"For Fun" ne potrebuje komentarja, "Za Zdravje" pa predstavlja intelektualni progres povpreĆØnega
Å tajerca - torej tudi mene... Wink Laughing
Da je temu res tako, bom poskuŔal v kratkem ustrezno dokumentirati! Laughing

Seveda, vse s ciljem...

ZZ & FF Exclamation Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, ĆØe koga zanima, je zgodba takÅ”na:

Njega dni sem nabavil sub Klipsch SW-112. Vsi so mi pripovedovali, da ima agresiven, kvaliteten bas, kar mojim zvoĆØnikom, s katerimi sem zelo zadovoljen manjka.

Hitro sem ugotovil, da je to sicer kvaliteten sub za gledanje filmov, da pa v hi-fiju nima kaj iskati oz. samo pokvari zvok. Zdelo se mi je, da pa ima zvoĆØniÅ”ka enota svoj potencial, pa da tudi ojaĆØevalni del ni ravno slab.

Zato sem najprej ojaĆØal originalno ohiÅ”je. Zvok je bil boljÅ”i, a kljub temu Å”e vedno ne v rangu ostalega sistema.

Potem sem nekaj pospravljal po shrambi in se odloĆØil, da vržem stran manjÅ”o garderobno omaro (viÅ”ina 145 cm) staro 45 let.

Potem pa sem pomislil - kaj ĆØe bi za hec poskusil vgraditi sub?

Omara je že sama po sebi solidno (trdno) narejena - ploÅ”ĆØe kombinacija lepljen les-vezana ploÅ”ĆØa. Notranjost sem zelo ojaĆØal z ostanki lat in deÅ”ĆØic, ki so se leta nabirali doma. To pomeni z letvami ojaĆØani stiki stranic, z deÅ”ĆØicami razliĆØnih debelin in velikosti oblepljene notranje stene (tako stene niso samo rigidne , ampak tudi reliefne) Å”tiri moĆØne preĆØne povezave, ki vežejo nasprotne stranice... Za lepljenje sem porabil tri 500 gramske Mekole. Nastalo je ohiÅ”je, ki ga dva krepka dedca zaradi teže komaj premikata po sobi. V dno sem kot nogice privil tri moĆØne 10 mm vijake, napravil majhno bas refleks (fi 5 cm)odprtino, zamenjal klavrno tovarniÅ”ko notranje ožiĆØenje, ojaĆØevalec pa preselil izven ohiÅ”ja na zadnjo steno omare.

Nisem priĆØakoval kaj dosti, a sem bil prijetno preseneĆØen. Bas je postal manj doneĆØ, bolj definiran, ĆØvrst. Res pa vse to velja na sobni jakosti in pri pokritju frekvenc od 70Hz navzdol. To pomeni da SW uporabljam ne kot prilogo glavni jedi, ampak kot zaĆØimbo.

Glede žene - imava to sreĆØo, da je ostalo veliko stanovanje, potem ko so otroci odrasli (za razliko od mene) samo za naju. Tako sem dobil posluÅ”alnico, kamor ne vodiva tistih, ki se jim zdi notranja oprema pomembnejÅ”a od solidnega zvoka
Razz Soba je tudi kar precej akustiĆØno obdelana.

Glede posluŔanja - vabljeni vsi, ki vas stvar zanima. Jutri grem za en teden na lepŔe, potem pa kar korajžno.

Aja - glede bas refleksa sem tudi sam imel pomisleke. Zato sem poskusno zamaŔil odprtino. Zdi se mi, da se je jakost malenkost zmanjŔala, kvaliteta pa ostala ista.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si se kaj igral s toĆØkovnimi (notch) filtri za odpravo morebitnih stojeĆØih valov SW?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
Si se kaj igral s toĆØkovnimi (notch) filtri za odpravo morebitnih stojeĆØih valov SW?


To ne, bi pa prav priĆØel kakÅ”en noĆØni filter za sosede (pravijo, da zadnje ĆØase nekaj ĆØudno doni).
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:

To ne, bi pa prav priĆØel kakÅ”en noĆØni filter za sosede (pravijo, da zadnje ĆØase nekaj ĆØudno doni).

Ah ne... to je policijski helikopter od viol... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe