Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Receiver Onkyo TX-NR906 ali Yamaha RX-V3900 + zvoèniki?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 06:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Monitor Audio ima JAE(ne vem pa èe so zastopniki), pa tudi tista trgovina ni neka poslušalnica, oz. je daleè od tega.

lp, matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fantom



Pridružen/-a: Ned Okt 2008 19:50
Prispevkov: 1
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2008 20:00    Naslov sporočila: Ojaèevalec Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Zanima me, ali si že izbral in kupil ojaèevalec. Sam se namreè tudi zanimam za Yamahin V-3600. Koristila bi mi tudi informacija za katere zvoènike si se odloèil in ali si s sistemom zadovoljen?
Sam se šele podajam v HI FI vode, tako da bi mi informacije zelo koristile.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2008 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojaèevalec Yamaha RX-V3900 še ni naprodaj nikjer pri nas, mislim da bo pa v kratkem èasu.

Zvoènike pa še hodim poslušat... Ravno jutri grem poslušat B&W serijo 600, poslušal sem pa že Dail Ikon serijo in Tannoye (sicer samo revolution).
Zaenkrat še ne vem toèno kaj se bom odloèil glede zvoènikov, sam se bom pa zelo v kratkem odloèil... sporoèim ko se bom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej odloèil sem se za tale sistem (ki ga pa še èakam):

- Receiver: Yamaha RX-V3900
- Sistem zvoènikov Tannoy:
spredaj - Revolution Signature DC6 T
center - Revolution Signature DC6 LCR
zadaj - Revolution Signature DC4
sub - TS12 ali TS10
- Vir bo PC (za filme in glasba v FLAC lossless kodeku)
- TV: LCD Philips

Zdaj pa res rabim nasvet glede kablov??? Sploh èe mi lahko poveste kakšno vrsto le teh rabim, katere priporoèate itd. Predvsem bi rad kupil malo boljše za povezavo z receiverjem in sprednjimi 3 zvoèniki ter TV z receiverjem.

Kako se vam kaj zdijo QED’s Silver Anniversary ali pa Chord Company Carnival SilverScreen? Malo sem prebiral pa so te dobro ocenili. A se da sploh te kable kje v Sloveniji dobiti?

Pravzaprav mi je vseeno katera firma so samo da najdem nekaj primernega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

QED Silver Anniversary XT dobiš v Big bangu, za Chord pa ne vem.
Sam imam doma še nekaj metrov starega silver anniversarya. Je zelo svetel, tako da je primeren za zvoènike z temnejšim karakterjem (KEF, Tannoy dualconcentric ipd.). Mogoèe bi bil tudi ta nov SA XT primeren za tvoj sistem. Sposodi si ga v Big Bangu na reverz in ga sprobaj...
Priporoèam, da sprobaš tudi XT400 od QED-a, vsaj za sprednja dva zvoènika.



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabim še par nasvetov...

Za sprednje 3 zvoènike sem vzel kabel QED Silver Anniversary XT... pa bomo videli kako se obnese, za zadnja dva še ne vem... a je pomembno da so ista znamka in model?

Predvsem me pa zanima kako naj optimalno poveĹľem ostale stvari:

1. Yamaha podpira HDMI 1.3a prav tako pa moj NMT player HDX 1000, pa me zanima a je optimalna povezava za to dvoje, HDMI kabel (1.3a)???

2. Prav tako a uporabim isto med TV in receiverjem?

3. Kako pa najbolje povezat Motorolo od T-2 (nima HDMI) in receiver?


Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor na 3. vprašanje...

Poveži s komponentnim kablom za sliko in optiènim kablom za zvok (ali coax)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se da povezat z HDMI-jem bi jaz kar na ta naèin povezal, glede slike je to najbolje, zvok pa je enak kot pri optièni ali coax povezavi(paè, digital.. pustimo finese).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem pregledal opcije za video povezavo pri Motoroli 1510 (od T-2).
1. Scart
2. Video
3. S-Video

Katera od zadnjih dveh je boljša? A bi bil navadni video (rumeni) dovolj za dobro sliko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Ĺ tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratko in jasno:ne!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izberi si kako drugo povezavo kot navadni rumeni video. S-video in scart pa bi znala biti kar OK:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jst bi se na tvojem mestu še pozanimal o zamenjavi "kište" s kakim novejšim modelom, ki ima vsaj komponentni video izhod. Še bolje bi bil pa HDMI izhod!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe